С какво ви дразнят свекървите? – 131

  • 34 011
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 40 933
Е, аз пък не смятам, че е възпитателно млад човек да се озове собственик на големи активи. Да се говори за разпродаване е абсурдно, но и ние имаме правото да си живеем добре колкото ни е отредено. особено като остане само един.
 Освен това няма данък наследство и нотариуси - всичко си става само с удостоверение за наследници и толкова.

# 751
  • Мнения: 6 703
Докато съм жива, което съм спечелила е на мое име. Като гушна букета си има закон.
Никога не бих записвала имот на малолетно дете, твърде грозни примери има около мен.

# 752
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Данък наследство си има, но няма общо с коментираното. Ако иска нещо да продава и заменя с друго, да се чувства свободен да го прави, затова направо на негово име. Това какво ти смяташ за възпитателно не е панацея или закон и никой друг не е длъжен да съобразява решенията си с него. Аз пък смятам, че скръндзави родители сметкаждии, накрая остават сами съвсем заслужено и никакъв съд не е в състояние да върне детето/цата им при тях или да ги накара да се грижат за него. Хората и в чужбина бягат от отровни родители, пък нека тука съда си постановява каквото иска
Докато съм жива, което съм спечелила е на мое име. Като гушна букета си има закон.
Никога не бих записвала имот на малолетно дете, твърде грозни примери има около мен.
Като има запазено право на ползване, на собственика ще му е много трудно с продажбата, ако ползвателя не е съгласен. Ако много те е страх за имотите, сакън да не ти ги вземе някой, е добра опция. Почти няма купувач, който да е съгласен да купи такова жилище/имот, особено ако ползвателя живее там

# 753
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Оф, хора, не ви ли писна... Водете си войните на ЛС.

# 754

Общи условия

Активация на акаунт