11 клас - първа тема, изпълнена с надежда

  • 37 014
  • 762
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 11 998
То пък едни права и задължения има родителят спрямо училището. Joy На 18 са пълнолетни, самостоятелно упражняват правата си и носят отговорност за задълженията си. Какво става на практика е друг въпрос.

# 481
  • София
  • Мнения: 3 058
Е, как какво. Родителят пише бележка за отсъствие "по домашни причини" за пълнолетното си отроче Joy Щото някак не върви то само да си я напише Sunglasses

# 482
  • София
  • Мнения: 7 056
Марулета, нормално е твоят младеж да се чувства по-голям. От години разказваш как работи, оставяте го да се оправя сам с магазин и домакинство... той си е пораснал. Ако се изнесе от вас, почти съм сигурна, че ще се оправи.
Виж, аз като казвам на моето, че от другата есен е свободен да се изнесе и да си живее, той с широко отворени очи ми казва, че все още ще е ученик и че нещо не е домислено в законодателството ни. 😂

# 483
  • София
  • Мнения: 11 998
Е, как какво. Родителят пише бележка за отсъствие "по домашни причини" за пълнолетното си отроче Joy Щото някак не върви то само да си я напише Sunglasses
Виж, за бележките не се сетих. Наистина в този случай се получава малко като договаряне сам със себе си. Joy

# 484
  • София
  • Мнения: 7 056
Да е жива и здрава Дидева, че следи всичко и информира! 🤗
СУ са качили балообразуването по факултети и специалности. У нас сме доволни, че ДЗИ БЕЛ не участва никъде като компонент, при балообразуването на ФМИ. 😂

# 485
  • София
  • Мнения: 11 998
Аз го видях в дванайсетокласната тема и меко казано съм в потрес. По-голяма каша, здраве му кажи. Всеки факултет на коренно различно мнение, а за медицина направо изкъртиха тавана. Не че ни е в полезрението, но ... много зле.

# 486
  • София
  • Мнения: 7 056
Аз четох само за ФМИ. Доволна съм. Поне няма извращения, има си коефициенти, които дават приоритет на ПП, също разделят ДЗИ и изпити... Сега остава младежът да учи само. 😁

# 487
  • София
  • Мнения: 11 998
За ФМИ общо взето е най-смислено /въпреки че е странно ДЗИ ПП да е с по-висок коефициент от вътрешния им изпит/, но гледай сега примери с други специалности:
1. История - ДЗИ История ПП и ДЗИ История ООП са с еднакъв коефициент.
2.Културология можеш да кандидатстваш само ако си бил в профил БЕЛ, защото приемът е само и единствено на база ДЗИ БЕЛ ПП. В Испанската например няма профил БЕЛ.
3. Оказва се, че и медицина можеш да кандидатстваш само ако си бил в профил БЕЛ. Flushed Балообразуването е с изпит по химия, изпит по биология и ДЗИ БЕЛ ПП. Надявам се, че това е грешка, защото иначе е безумно. Право кандидатстваш с ДЗИ БЕЛ ООП, а Медицина - ДЗИ БЕЛ ПП. В същото време, за медицинска сестра се взимат оценките по химия и биология, а не ДЗИ БЕЛ. Ми, по-важно е за сестрите да са силни по тези предмети, а не за лекарите. Joy

Последна редакция: сб, 30 окт 2021, 00:55 от sanaka

# 488
  • Мнения: 21 455
Не е странно. Това е начинът да дадат шанс на тези, които не са учили ПП МАТ. Ако изпитът е с най-висока тежест, би трябвало да е по-труден от ДЗИ ПП МАТ. Не коментирам останалите ПП, но по принцип, ако си добър по информатика, вероятността да си добър по математика е доста голяма. А тези, които учат ПП МАТ, ИНФ и ИТ могат тройно да си вържат гащите.

# 489
  • София
  • Мнения: 11 998
Да, разбирам, че е шанс за тези, които не са учили МАТ като ПП и съм съгласна с това, но според мен трябваше ДЗИ ПП да е с еднаква тежест като вътрешния изпит. Тогава шансът наистина е равен.

# 490
  • Мнения: 21 455
Е, поне не кандидатстват с БЕЛ. Joy
За мен недомисленото е с оценката от дипломата. Пише математика, само че тези, които са учили ПП ще имат повече от една оценка по математика в дипломата.
А и ДЗИ е нож с две остриета. Висок коефициент, но можеш да си " развалиш" пълната шестица от училище.

# 491
  • София
  • Мнения: 11 998
Така е. За повечето факултети уточняват, че оценките от ПП не участват при формирането на бала, но за ФМИ няма такова уточнение. Така не е ясно коя оценка ще се взима, в случай, че имаш и оценки от ПП. Абе, не е домислено и няма никакъв синхрон между отделните факултети. Изглежда набързо скалъпено.

И спри да ме бъзикаш с този БЕЛ! Joy

# 492
  • Мнения: 21 455
В цялата работа има поне едно хубаво нещо. Вашият випуск няма да е първи.

# 493
  • София
  • Мнения: 11 998
Викаш, за нашия и по-големи дивотии могат да сътворят. Joy

# 494
  • Мнения: 1 684
Може ли линк към новите изисквания
За ФМИ се интересувам

Общи условия

Активация на акаунт