11 клас - първа тема, изпълнена с надежда

  • 37 020
  • 762
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 061
При нас един от малкото положителни ефекти на пандемията е редуцирането на часовете. След лудите 8 и 9 клас, в които имаше по 8 и по 9 часа на ден, в 10 и сега програмата е доста балансирана. Пет дни по 7 часа и точка. Никой не може да ме убеди, че някой може да е в кондиция толкова време.
Елица, как 9 ч програмиране в един ден? Това е лудост.

# 76
  • Мнения: 1 684
Те са различни часове, например 2 часа база данни, 2 часа Увод в програмирането, 2 часа ИТ, 2 ч Обектно ориентирано програмиране и т.н. , но за мен си е все едно и също. Те децата си правят разлика, но все си е за компютри. Моята е в професионална гимназия за програмиране и вместо профили има програмиране в различни вариации. Та затова така и се е получила програмата.

# 77
  • София
  • Мнения: 38 489
Дано да имат някой по-свободен ден. Ние имаме 3 дни по 7, един ден 6 и един ден - 8, но от тези 8 два са физическо.

# 78
  • Мнения: 5 386
Да, това с над час придвижване в едната и после час в др.посока изяжда от времето за почивка и учене. Моята учи до 23 ч , защото се прибира към 16 ч, затова и не ѝ е по вкуса присъственото. 45- минутни часове  Взе си и за този месец абонамент за фитнес и не зная как ще го вмъква, ще трябват и допълнителни уроци по език....ще видим кое как...
Учителката по единия профил е сменена, а той бе избран уж заради предварително обявения учител... От класа имало такива, които не знаели, че избирайки профил ИТ, могат за изберат за друг профил нещо различно от мат.,мислили, че вървят в комплект, е, вече е късно за смяна. Ние не сме с мат.и ИТ, всъщност, малко хора са избрали тези. История - също.Най-много са с биология, с БЕЛ, с география.

# 79
  • Мнения: 1 231
Оф, и тук да се оплача. Осмокласника се е успал за училище. Не просто закъснение. Станал е в 10.30ч. Еми в истерия съм. Отнесе го брат му, че не го е събудил. Толкова да са различни децата значи. Набора не е закъснявал никога. Супер отговорен. Нощес в 5ч се е прибрал и в 7 е отишъл на училище, а брат му - не. До одеве съм ревала от яд и безсилие.

# 80
  • София
  • Мнения: 12 004
Ти пък намери за какво да ревеш. Успал се е за първия учебен ден, много важно. Не е свикнал още да е самостоятелен, ще свикне. Спри да ревеш и пий едно бЕло - нищо, че е рано, имаш повод. Laughing

# 81
  • София
  • Мнения: 7 061
Младежът е втора смяна. Снощи си говорим какво има за обяд и какво евентуално може да си приготви, като доуточнявам, че ще трябва да е нещо по-бързо, защото ще трябва да е хапнал до 12,30, за да излезе навреме.
Той кима утвърдително с глава, приключваме разговора и той замислен ме пита: Аааа, добре, а къде трябва да ходя утре? Joy
Pisa, винаги може да е и по-зле. Joy

# 82
  • София
  • Мнения: 3 060
Pisa, и аз да кажа - нищо страшно не се е случило, какво толкова. Канче ще набиваш, сигурна съм, но поне ти не си го слагай на сърце.
Моята седмокласничка снощи час и нещо избира на коя тетрадка кой етикет да сложи, докато аз дудна в колко трябва да обядва, в колко да излезе (11:50) - върти очи, знаела. Днес в 11:57 ми праща снимка тип "сефли без глава" по къси гащи и потник, с гол корем и с въпрос "така мога ли да ходя на училище, дали ще ми е студено?" Гледам невярващо и й пиша - "явно си забравила, че имате училищна униформа, а и вече закъсняваш".
Сега пише от автобуса - "качих се, облякох си отгоре униформената блуза, защо не каза, че не е толкова топло".
Не е лесно да влезеш в релси, по-удобно е някой да ти е виновен. Sunglasses
Сега да видим дали номер 2 ще се сети да отиде на училище, че и той е втора смяна...
Слънчева Joy чак пък да трябва... Joy

# 83
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз стоически издържам на 101 въпроса "Къде ми е....?", в момента мадмоазел се приготвя за училище.
Иначе ми е притеснено за малкия...

# 84
  • София
  • Мнения: 660
Видях учебника по профил математика. Мисля, че цялото семейство ще трябва да учи - то вектори, то аналитична геометрия, то граници, то анализ ...

# 85
  • Мнения: 8 767
Наливам си скоч, бЕлото няма да свърши работа! Защо,питам аз??????

# 86
  • София
  • Мнения: 12 004
Безумно е училището да ти наложи профил. Какъвто й да е той, но особено науки като математика, физика, химия...

# 87
  • София
  • Мнения: 38 489
В нормалния учебник имаше функции! Отворих и затворих! Тия майтап си правят - за два часа - функции.

# 88
  • Мнения: 1 231
Момичета, благодаря за съветите. Няма как да не се ядосам, а като знам каква съм злопаметна, няма да го забравя това. Сега търся приложение за телефона, с което да контролирам използването му или поне да следя кога го използва. Не искам да цъка до среднощите или да се заплесва следобяд и да не може да си научи.
Наборът бил активен иначе. Американецът, който сега е в училището имал час с тях, питал ги някой гледа ли американски сериали, моят веднага се включил, та цял час разказвал. След това имал английски с някаква нова госпожа, той нали спал два часа нощес, реял се в облаците нещо и тя го почнала на изпитване. Като говорите за математика, доста се е притеснил. Някаква много строга госпожа, а той хич го няма. А е и профил. Ще трябва да се стяга.

# 89
  • София
  • Мнения: 7 061
bora, кой ви води ПП по физика?

Общи условия

Активация на акаунт