Ех, Канада- бъдещи и настоящи Мами- част 9

  • 18 465
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 093
Мамчета, весело изкарване на Мисисагската среща. Времето се очертава чудесно за разходки, сльнчево и спокойно ( Извинявай Калида, нямах намерение да се хваля Wink). Хайде, пийнете по едно кафе и за нас.

Лек ден на всичките дами

# 226
  • Мнения: 1 370
Здравейте Приятелки  bouquet

Толкова ми е студено, че едвам намерих сили да седна да пиша. Ама сега имам свободно време и гледам да се възползвам Wink При нас няма нищо интересно. Събота и неделя отиваме на село, но естествено, след като се прибера от работа:ooooh:

Кали, само като прочетох, колко е студено при вас и замръзнах тотално. Дано да се пооправи за неделя, за да може да отидете да се позабавлявате с Даничка Heart Eyes HugТолкова ми се иска да дойда да разгледам прословутият ви мол, но със сигурност ще е през лятото Wink. А и най-вече да се запозная лично с тази мила майка, която никога никой не забравя  bouquet

Красенце, надявам се Раян да се е излекувал напълно. Извини ме, че чак днес прочетох за ампулите. Има ги във всяка аптека - Жан котю, Фармапри, Лобло, Уолмарт и са без рецепта. Снимките са ви разкошни. Май и вие нямате сняг Heart Eyes Hug

Мимче, браво на твоето бабче. Страхотна жена е. Значи й е харесало тук, щом толкова бързо се връща Wink Как са Марчелка и Дими? Как е лакътчето му?

Крисмами и вие сте имали страхотно преживяване, само като гледам снимките, представям си в действителност Simple Smile

Sanja 2, пожелавам ви бързо адаптиране на Канадска земя, дано да е като моето. Ще ви бъде много лесно и хубаво

Каролинка, как е Мони, след ваксината? Мен мъжът ми ме подиграва и до днес как съм плакала, като биха първата ваксина на Ерик. И ние сме в подготовка да изпращаме покана на моята майка. Дано да успеем да направим всичко правилно, че аз съм такава паника, мисля си че е толкова трудно #Crazy

Момичета по този повод искам да ви питам, знаете ли колко време предварително трябва да изпратя документите, за да има време да получи визата и да пътува края на април?

Шеметче, извиниме че все още не мога да намеря време да ти се обадя. Мисля постоянно за това и се надявам днес вечерта да го осъществя Heart Eyes Hug

Торонтянки приятно изкарване на срещата с много усмивки и слънчево време Party Crazy

Лек ден мили мой, до следващата седмица Flutter

# 227
  • Мнения: 398
Здравейте мами,

Влизам за малко да се отчета, че бягам за курс по английски. При мене е малко натоварено напоследък, готвя се и за шофьорския изпит, но да не говоря преди да стане факт.

Крисмами и Снежи, аз също пратих картичките до децата в дома за Коледа и се надявам да стигнат на време.

Век27, идеята ти е чудесна, но не виждам начин да се включа, въпреки че и аз имам проходилка, която така ми заема място и едни бънджи гащи, които едва ли ще ми потрубват. Но съм в Отава и нямам познати, които ще ходят до Торонто, да ги пратя по тях евентуално. Но ако и вие имате идеи в това отношение, ме бройте.

Торонто мами, приятно прекарване на срещата и да пратите пак снимки, този път ще ви разконспирирам who is who, няма как Mr. Green

Малката имаше конюктивит онзи ден, но за радост й мина за един ден. Dз мазах с кремче антибиотик, в момента не си спомянм как се казваше, но се събуди със залепено и подути око и първо много се притесних.

Шеметче, не вярвам да има назначен канадски посланик в БГ, къде го чете това  newsm78 Чакаме нов посленик на България в Канада, но и аз не знам много подробности кога трябва да дойде

Поздрави от слънчево Гатино - Отава Hug

# 228
  • Мнения: 676
Здравейте мацки,

Как са децата, добре ли сте вси4ки?   bouquet

Днес в градината на Раян имат ден за снимки и той каза, 4е ще се усмихва ЕТО ТАКА да видим какви снимки ще ми представят Laughing

Криси Мами Парада ви за коледа е бил страхотен Peace Как реагира Криси, развали се много на тези прекрасни приказни герои. Раян се забавлява и всеки път когато го питах дали му е студено той казваше "да" и когато му предлагах да си тръгваме тогава той отговяряше "неееее"  Laughing

Чо4и благодарско за ампулите, още днес ще проверя Peace
Относно документите за визата можеш да изпратиш вси4ко още сега на майка си и само да остане Т4 слипа за заплатата ти който оба4е не е задължително да пращаш, ние с мъжа ми когато каним някого пращаме копие от последните 2-3 чека които сме полу4или. Ако мислите маика ти  да пътува края на Април, може спокоино да подаде документите през Март - вси4ко отнема около седмица. В София има консул ЕТО ТУК може да видиш пове4е

...... или просто са се объркали и са нарекли консула посланик?

и аз така си мисля Grinning

Лек ден на всички Heart Eyes

# 229
  • Мнения: 417
Здравейте мамчета!

Най-после и аз да сколасам да пиша. Напоследък само чета и нямам много време да драсна някой и друг ред. Ех, сега нямам работа и сметнах, че е удобен момент Simple Smile

Първо да поздравя мамите със снимките от парада - страхотни са и навяват много Коледно настроение.

Информацията за поканването на гости в Канада беше много навременна и полезна. Нас също ни тресат подготвителни трески, защото имам желание мама да дойде за раждането на бебо/бебка, Април/ Май.
Само ме притеснява факта със заверката в Консулството. Тази институция ми е трън в очите и всячески се опитвам да я избегна. Поканата може ли да се завери на обикновен нотариус? А викат ли ги на интервю (макар това да е индивидуално решение)?

Весело изкарване на срещата, Торонтовски мами!

sanja_2, Добре дошла! Децата са невероятни в способността си да се адаптират на нови места. Все пак и аз мисля, че малкото ти дете ще свикне по-бързо. Все пак ви пожелавам много късмет и успехи.

Калида, как сте в този студ там?

Интересен е фактът, че и за нас дават някакви -7 максимални темперратури  Cry
Удавихме се от дъжд и като гледам, ще е една дъъъълга зима.

Sneji, Успех с намирането на апартамент. И ние минахме през този период пролетта. Оказва се, че намирането на апартамент/ жилище не ми беше трудната част. Местенето (то си е цяла какафония) и установяването в новият дом беше най-трудно. Все още ни остана малката стая да боядисваме, но с този недостиг на силички и време кой знае кога ще е ( ех, трябва да е преди бебо Simple Smile)) )

Пожелавам на всички мами лек и много приятен уикенд!   bouquet

# 230
  • Мнения: 676
Аз май забравих да кажа най-важното Blush  ooooh!

Поканата има срок на годност Grinning мисля, 4е беше 3-ри месеца.

denzul ние сме правили поканите само в консуството, но някой ми беше споменал, 4е е ползвал адвокат за целта.

# 231
  • Мнения: 2 959
Снежни и слънчеви привети, Канадски Момичета!

Каролинка, вече доста изчерпателни отговори си получила за визата на Майчето Си, и няма смисъл да повтарям Шеметката, Щастливчето и Краси! Успех Ви желая и дано да станат нещата. А за билета и Мама беше с отворен като след удължаване на визата платихме някаква глоба. Как е Мони след ваксината?
Дензълче, аз не заверявах поканата в консулството, заверих нотариално при нотариус! А за времето, имаме си снежец и е много красиво. Ти работиш ли почивните дни?
Снежи, успех с жилището, вие търсите да наемате или да купувате апартамент?
Краси, много Ти е лъчезарен Раян, дано така се е усмихнал и на снимковият ден!
Пупонка, успех с шофьорските изпитания.
Чочка, според мен ако изпратите док-тите февруари до Букурещ ще имате достатъчно време да отреагирате на възможни откази и повторите след това процедурата за да станат нещата до края на април.
Саня2, добре дошла сред нас!
Крисимам, дано да сте се възползвали от слънчицето с Криската и да сте се разходили добре и ние си имаме много слънце само че при - температури, но аз така си го харесвам времето- точно както би трябвало да бъде за края на ноември- бялоснежно, студено и красиво.
Мимката, готвите ли се да посрещате баба?
Йонка, къде изчезнахте с малката Бонбонка?
Дидолинка, поздрави на Вас с Викича и Мики в далечна БГ!
Торонтски Мами, приятна среща дано да сте имали!
Шеметче, едно погалване по коремчето от нас с Даничка, нали ще има?!

Приятни почивни дни Ви желая!

# 232
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мацки ей това четох може и аз да не съм разбрала нещо ама ...
Новоназначените посланици на Бразилия, Канада, Кипър и Филипини връчиха акредитивните си писма на президента Георги Първанов


23.11.2006
София. Новоназначените посланици на Бразилия, Канада, Кипър и Филипини връчиха акредитивните си писма на президента Георги Първанов.

Посланикът на Канада г-жа Марта Моженска е родена на 24 февруари 1954 г. в Монреал.

Завършва Политически науки в университета Карлтън. Има 28 години стаж в правителствените институции на Канада. От септември 2002 г. до назначаването й за посланик на Канада у нас е директор на дирекция "Балтийски държави, Централна Европа и Източното Средиземноморие" в МВнР.

Целия текст е тук http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=969036

Kalida моето мнооооооооооооого голямо коремче шава доста палаво ама обича да го галят Simple Smile

Наистина поканата трябва да се изпрати не по-рано от 3 месеца преди датата, от която се кани госта.

cho4o не се притеснявай - звънни когато можеш, а за тази вечер нямаш проблем и до полунощ да звъниш - аз съм сам в къщи - мъжа работи Simple Smile  За поканата не се притеснявай - ние вече сме го отработили това упражнение - 5 пъти сме пращали покани - 3 до БГ и 2 до Англия - никакви грижи нямаш за това.

Снежи какви са тия маратони дето спретвате с агентката - аз това не мога да го направя в нормално състояние а ти с две деца сигурно си скапана - стискам палци да намерите най-правилната къщичка много скоро и като остане време разкажи повече.

Ryan's Mom страшна усмивка имате - аз от моята детска градина имам снимка с много крива усмивка и винаги ме напушва смях като се сетя за нея - страхотни спомени са.

Аз вече броя последни дни работа - цели 8 остават  Crazy  А раждането ми изглежда толкова нереалистично че няма на къде повече - то много бързо ще ми стане супер реалистично и актуално в някой момент ама да задържи до към 40-та седмица ако може Simple Smile а ако изчака и празниците ще съм най-доволна - че по празниците ще имаме проблем с куриерските служби за кръвта от пъпната връв и ще настане една бъркотия ....  newsm78 ама то при нас без бъркотия не става трябва да се обърка хубаво, да се поизправим на нокти и тогава всичко може и да се нареди Simple Smile

Приятен уикенд момичета - аз пак съм в най-хубавата част от седмицата си петък вечер - отивам да стягам меню за гости за утре - което означава че ще преровя пак готварския форум и ще падне едно облизване ....  Mr. Green

# 233
  • Мнения: 2 093
                За мамите в Мисисага

http://www.toronto.com/attractions/event/504103         newsm68 newsm68 newsm68

# 234
  • Мнения: 398
Мацки ей това четох може и аз да не съм разбрала нещо ама ...
Новоназначените посланици на Бразилия, Канада, Кипър и Филипини връчиха акредитивните си писма на президента Георги Първанов


23.11.2006
София. Новоназначените посланици на Бразилия, Канада, Кипър и Филипини връчиха акредитивните си писма на президента Георги Първанов.

Посланикът на Канада г-жа Марта Моженска е родена на 24 февруари 1954 г. в Монреал.


Става дума за посланик на Канада в България, но със седалище в Букурещ  Mr. Green, ето и официално пресъобщение на външно министерство по въпроса

Министър Ивайло Калфин прие новоназначения посланик на Канада в България със седалище в Букурещ Марта Моженска
[ 23 Ноември 2006 ] 


и така натакък
ето и целия текст
http://www.mfa.government.bg/index.php?item_id=17531

Рано е да празнуваме, уви Cry

# 235
  • Мнения: 11
Здравеите канадски мамчета,
моля за съвет, препоръки и впечатления относно столче за кола 3 в 1 или 4 в 1. Столчето за новородено ни е вече малко така че решихме да купим 3 в 1, но кое да изберем? Аз също съм в Канада. Благодаря ви предварително!

# 236
  • Мнения: 88
Здравейте мили мацки Hug
в последно време нямам много време за компа, че много ангажименти ме налегнаха ooooh!
Каролинка успех с поканата на майчето, става много бързо за около 3 седмици от подажането на докумените. Peace
Чочо и Дими и Марчелка са добре, слава богу лакетчето също от тогава не му се е измъквало Praynigцунки за Ерикчо от нас Hug
Калида добре сме треска ни тресе, че 2 дни остават и баба идва JoyМарчелка очаква една камара подаръци JoyДими също обаче той нищо не разбира Winkкак сте вие с Даничка целувки и прегръдки от нас:hug:
Ryan's Mom страхотна усмивчица както винаги Hug
Пупонче чак сега разбрах, че сте от Гатино, моят мъж е луд по това градче, аз не съм ходила но по натам ще дойдем да го видим Peace успех на изпита Peace
Дидка целувки за вас от нас  Hug
лека нощ мили мами отивам да слагам децата да спинкат Wink
целувки и прегръдки за всички останали майчета и техните сладурчета  bouquet

# 237
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета, аз пак съм с кратко включване. Само да ви питам дали можете да ми препоръчате някой хубав Спа масаж център в Торонто? Замислила съм такъв подарък на Су за Коледа, но идея си нямам към кой да се ориентирам (в нета сигурно има много контакти, но предпочитам някой да е ходил и да му е харесало Wink ).

Утре, докато Дени спи (ако спи) ще се включа по-подробно.
Лека нощ от мен! Simple Smile

# 238
  • Мнения: 327
Мама на Криси,
благодарности за инфото за парада. Този път дано успеем да отидем.

# 239
  • Мнения: 109
Здравейте момичета,

Nadi_n можеш да вземеш гифт от  Beauty By Nature Organic Day Spa. Отскоро собственичка е Нася. Единствения проблем е, че е в Markham, но пък аз съм доволна от услугите им.

Poupon дори и да не стане за това пращане, ако се получи добре с транспорта мисля, че може да се организират и други изпращания. Така че дотогава все може да вземем проходилката. За домове с деца със забавено развитие всякакви проходилки и музикални gym-ове ще са от голяма полза. Това ще стимулира развитието на децата и ще даде малко спокойствие на персонала.
Аз за нямам малки деца, но точно днес гледах в рекламите лампа за бебета, която прожектира фигурки на тавана над креватчето на детето и се чудя дали да не купя една от мен.
А до Отава може и да дойдем през пролетта. Чувала съм, че е много хубаво, когато цъфнат лалетата.

Снежи, нека да организирам веднъж транспорта и да видим как ще стане от тук, а и от българска страна и след това ще говорим за пратки. По познати е трудно да се изпращат големи неща, а в контейнери няма проблеми. Освен това и парите в никакъв случай не са такива, както в пощите.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт