Ех, Канада- бъдещи и настоящи Мами- част 9

  • 18 464
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Vek27, мерси за предложението, но Маркам наистина е малко далеч. Confused
Току що една приятелка ми препоръча Спа-то на "Park Hyatt Toronto" - "Stillwater Spa". Разгледах им сайта, вдъхва доверие. Wink Някой нещо да знае за тях?

И къде сте всички? Ще отдам затишието на уикенда. Grinning

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 01:52 от nadi_n

# 241
  • Мнения: 449
Каролинка, как е Мони, след ваксината?

Каролинка как е Мони след ваксината?

Мони е добре, нищо необичайно не забелязах в поведението му, освен, че ... почна повече да гу-гука  Laughing и за по-голяма изразителност повдига рамене. На мама сладура.  Heart Eyes  Само някой да го заприказва и той веднага почва. Вчера обрахме точките в мола. Тук много често ме спират разни хора и ме питат на колко месеца е бебето, как се казва и т.н.? Вас спират ли ви такива? Та вчера 3 различни жени се захласнаха по Мони. Те му говорят, а той им гу-гука и много се смяха с него.

Наде, много интересен подарък си измислила.

vek27, къде ги продават тези лампи, които прожектират фигурки на тавана? Чувала съм за тях, но не съм ги виждала, нито намирала досега. За колко месечни бебета са подходящи?

# 242
  • Canada
  • Мнения: 1 773

vek27, къде ги продават тези лампи, които прожектират фигурки на тавана? Чувала съм за тях, но не съм ги виждала, нито намирала досега. За колко месечни бебета са подходящи?
Каролина, а кога ще ни го представиш на нас малкия бонбон? Да ни погука наволя Grinning
Тези лами ги продават в "Toy's R us", но ги има и в "Wal mart". Купих такава на Слава и вече месеци наред не й е омръзнала. Самата играчка има различни режими на работа, освен тов, ако е оставена вкючена и бебето се разплаче през нощта, сама пуска тихичка музика. Нещо такова е (само че нашата прожектира мечета с пижамки) - http://www.fisher-price.com/us/products/product.asp?id=30905
Препоръчвам ти и това - http://www.fisher-price.com/us/products/product.asp?id=31162 Върти се, пее и свети.
vek27, добре е да имаме различни вариянти.
Наде, нали знаеш, че в почивните дни сме по семейни задачи. В понеделник пак ще "живнем" Grinning
Калида, търсим да купим, но... големи перипети, големи проблеми - нагледахме се на какво ли не. Стискай палци, харесахме си нещо и ако имаме късмет, може да стане наше Grinning
lasalle, аз не разбирам много от столчета (нямам представа какво е 3 в 1 или 4 в 1). Всичко, което кпувам, гледам да ми е практично за по-дълго време. Така и със столчето. Взехме такова, че хем да става за едногодишна госпожица, хем като поотрасне, да се махат бебешките колани и да може да се слага като за големи деца. Ето това имам предвид - http://www.evenflo.com/Portals/0/images/catalog/products/Generations_Maison.jpg

# 243
  • Canada
  • Мнения: 277
Йонка, къде изчезнахте с малката Бонбонка?

Имахме малка авария- миналата седмица Йони изля 4ашата ми с кафе върху клавиатурата  #Crazy и нали сме много заети, нямахме време да търсим друга клавиатура. Но съм в 4ас какво става във форума Wink

Изкарахме един гаден вирус с ужасна кашлица. Слава Богу вси4ко отмина......

Снежи, стискам палци да имате късмет с това дето сте си харесали  Peace

Каролина и мен ме спират разни баби и до сега....мисля 4е е нещо нормално тук. Ама Мони е много сладък и много пораснал.....сякаш в4ера го гледахме когато беше на  един ден на снимките, които сподели с нас...

Торонтянки вси4ки 4акат сним4ици пак....нареждам се и аз на опашката Embarassed

Раян'с мам и Криси мам, много красиви снимки. Ние го изпуснахме парада, а беше на улицата до нас Cry....ама Йонито хи4 не беше в настроение, така 4е догодина , живот и здраве!

Дензъл при вас зимата в дъжд ли предимно се изразява и до какви минимални темеператури пада?

Пупонка идващият уикенд може би ще идваме към Отава newsm78. Надявам се този път да е приветливо времето, 4е всеки път като ходим в Отава, аз то4а зъби как ще пием кафе на открито и все вали дъжд.  Sad

....... добре сме треска ни тресе, че 2 дни остават и баба идва :35

А и аз я 4акам баба, даже ве4е съм си поръ4ала едни специални сладки да направи Hug

Лек ден и успешна седмица!

# 244
  • Мнения: 109
Момичета, най-вече от Торонто Simple Smile
До края на другата седмица трябва да приготвя играчките за дома в Медвен. Моля ви, ако някой има нещо, което може да предложи за дечицата да се обади. Надявам се все да има останали детски играчки, които можем да изпратим. Не сме ограничени и в количеството - могат да се изпращат големи неща като проходилки, детски gym-ове, падове и други.
Аз ще поема разходите по транспорта от мои средства.   Laughing
До сряда съм доста заета служебно, но в четвъртък и петък може да се отдам на пътуване и да по обиколя Торонто.
Надявам се тогава да се запознаем с някои от вас.  Hug

Хайде момичета  Praynig отворете мазетата и гардеробите.
Поздрави и доскоро Hug

# 245
  • Мнения: 224
Nadi_n eto ti oste edin sait: http://www.tphc.ca  .Тази клиника е на мои познат и аз сам била на масажи при Анди Кардосо и сам много доволна.И се намира в даунтаун...Дано ти хареса ако избереш нея и enjoy...
P.s.и аз съм замислила да водя маика там като пристигне  Wink

# 246
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Дот, мерси и на теб, но гифт сертификейтът вече е харесан, купен и подарен. Grinning

http://www.victoriaspa.com/

Ето това е мястото, днес ходих, харесах го, ще видим дали Су ще остане доволен. Flutter

Снежи, вчера пратихме нашите картички. Grinning

# 247
  • Мнения: 2 093
Добра неделна вечер момичета. Да ви се похваля, имам си кьнки за лед и ще ходя да карам на пьрзалката до нас. Тази парзалка е точно на езерото и дори я гледам от прозореца  че работи в момента и е осветана с най-различни светлини. Аз не сьм карала кьнки от 100000 години и до сега не бях проявявала интерес, но като видях колко много хора ходят и на мен ми се преиска. Надявам се че тази работа е като колелото- един пьт като се научи човек и няма забравяне. Е, по броя на синините ми ще си проличи дали сьм права. За сьжеление ще сьм сама в това занимание и мьжете ще ми правят само компания, но се надявам след време да запаля мойта полвинка и Криси.
nadi_n Тази спа не е далече от нас, моляте ми кажи дали Су го е харесала и колко струва. Миналата година, след като родих, мьжьт ми искаше да ми направи сьщия подарьк и така си остана само с намерението.
Век, де Аз сьщо мога да дам малко играчки, но става вьпрос за малки неща( но не са светещи и пеещи), подходящи за бебета  ( Моя Криси е на 11 месеца), така че не знам дали си заслужава разкарването от твоя страна. Ако все пак мислиш че е добра идея, кажи ми и ще се разберем.
КаролинаИ аз много се чудих на хората как се радват на бебета. Дори мьже, на по 50 години, от тези, които са кариера ориентирани, се умиляваха и усмихваха при вида на Криси. Може би бебета докосват тази нежна струна вьв всеки един от нас.
Sneji В кой район сте си харесали жилище? Пожелавам ви всичко да се нареди добре и да сте щастливи е избора си.

лека вечер ви желая и успешна седмица.

# 248
  • Мнения: 398
Здравейте мамита,

днес водихме Софито на гости при една кака по-голяма от нас и двете си играха много хубаво, а малката даже я имитира как танцува.  JoyЗаспахме доволни и пълни с нови емоции. baby_neutral

Мамо на Йони, не знам за колко време и кога точно ще идвате, но кажи, ако искате да се видим за малко. Ако имате време за нещо подобно, ще генерирам по-конкретни идеи.  Laughing

Мимче, и вие ако се интересувате нещо от Гатино- питай, ще отговоряме с удоволствие, а ако идвате насам - нямаме нищо против да се видим Laughing

Нади, ама страшни подаръци на мажо, значи - еваларка Hug

Вик
, успех в начинанието и дано имаш повече поддръжници Peace

Каролинка, и аз покрай малката доста запознанства завързах, та съм доволна, че като имаш бебе ето добър начин да тренираш да говориш на канадски Mr. Green

# 249
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Стискай палци, харесахме си нещо и ако имаме късмет, може да стане наше Grinning
Стискаме ние стискаме - Снежи дано всичко се нареди по най-прекрасния начин Simple Smile
Chrisimommy и на мен ми се ходи на кънки - признавам си че от 3 години съм си купила кънки и още не съм стъпила на пързалка все не стигам до това занимание, а сега е изключително подходящо - с тия форми дето ги имам Simple Smile пък и каквато опитна кънкьорка съм .... май няма да е преди другата зима стъпването ми на ледена пързалка.
Каролина при вас почва да става интересно - гукате и се развивате Simple Smile а ние само се подритваме за сега - както обяснявах на една приятелка - май не трябва да се оплаквам, че ме ритат защото поне все още няма как да реве дребосъчето - като излезе обаче ще стане весело.
Poupon много ми хареса езика, на който говориш - и аз мисля да използвам бебешорските познанства с цел подобряване на езиковите способности ... само дето цяло лято /или в краен случай по-голямата му част/ се глася да съм в БГ догодина, та не знам как точно ще сработи процеса Simple Smile
Лека и приятна седмица на всички и да стягате подаръците, че празниците идват Simple Smile

# 250
Здравейте момичета ! Искам да благодаря на всички за добрите думи и пожелания.
Не мога да се включвам непрекъснато в сайта, защото по неизвестни за мен причини от домашния ми компютър ми дава грешка на паролата и не ме включва. Незнам как да я оправя и нещата да станат.
Така, че ще си общувам с вас когато мога от офиса.
Забравила съм да напиша, че ще пристигнем в Торонто . Ние сме по федералната процедура, много години ни забавиха и затова децата ми пораснаха междувременно. Засега мислим да се установим там ( имаме при кого на първо време), а пък по-нататък ще видим.
Още веднъж поздрави на всички. Simple Smile

# 251
  • Мнения: 369
Здравейте момичета!

 Мама на Крис, наистина не се забравя карането на кънки. Миналата година ходихме на пързалката при кметството и се убедих. И аз не бях карала от много години. Само дето моят мъж прекара времето във мерене на всички възможни чифтове на пързалката.  Laughing

 Наде, ти твоят мъж много го глезиш. Хайде после да разправяш какво точно са му правили и доволен ли е.

Каролина, и на мен отначало ми беше странно как хората тук се захласват по бебетата и кучетата, но се свиква с това внимание. Даже в Бг ми беше странно как всеки е забързан никой не ни обръща внимание. Имам впредвид непознати хора. Две случки от Бг. Първата, на улицата една жена се спира и започва да се радва на Ивет. Ау каква кукличка, цветенце....При което аз я питам:Вие не живеете в Бг, нали? Тя и мъжът до нея втрещени  Shocked и се чудят какво да ми отговорят. Като им казах, че ми е направило впечатление тяхното отношение и че и аз живея в Канада, те се успокоиха и ми разправяха , че живеели от 8 години в Израел и сега били за почивка от дълго време и как се стараели да не им личи, но явно средата си оказва своето влияние. Втората случка, нали сестра ми очаква близнаци, а и покрай Ивет, на моята майка бебета и дай, особено пък близнаците-много им се радва. Излиза тя да разхожда Ивет в градинката пред блока и там една майка с близнета, и майка почва да я разпитва като и казва че и тя чака да бъде баба на близнаци, и тръгва да се надвесва на количката да ги види. При което жената, врътнала количката, позавила бебетата (то лято  Crazy
) и казала, ами аз не обичам да ми гледат бебетата.  Tired
 Калида, Дензъл, какво става по вашите ширини. Какъв е тоя сняг и студ през ноември?!  Thinking

 Век, аз имам някакви играчки, но моята дъщеричка все още си играе с тях. Предполагам, че и повечето момичета от Торонто са така (поне по активно пишещите тук. Майките с по-големи деца , които ще могат повече да помогнат, ходят на работа и по-рядко влизат) Но моето предложение е, тъй-като аз самата нямам възможност да купя цял мат или gym, но може да се комбинираме няколко майки и да купим. Какво ще кажете момичета.  newsm78  Ако съберем пак по 10 долара, от две майки-мат, от четири-свирещ gym или играчка за леглото. Кой иска да се комбинираме да казва, че няма време.

 Хайде чао от мен. Приятен ден Ви желая.  Hug

# 252
  • Мнения: 417
Здравейте на всички!  Hug

Реших да драсна някои и друг ред от една зимна приказка. Писанка, тук такъв сняг не бях виждала за 3 години. Вчера цял ден и цяла нощ валя и то доста обилно. Най-забавна и интересна ми беше суматохата, която се създаде. Колите им неподготвени (че кога им трябвали зимни гуми), сумати училища затворени, множество катастрофи и молба хората да не се качват за волана. Ех, ще е за кратко, защотото в края на седмицата температурите отиват в нормата си  и всичко ще се намести. Все пак бях забравила какво е зима и е невероятно приятно усещане, много красиво и бяло.
В Албърта слушам, че е голям ( по моите стандарти) студ. Калида как сте там?

Yoni bonboni, зимата тук е много благоприятна. Аз наричам Ванкувър, Хавай на Канада заради климата. Досега зимите, които преминахме бяха меки, за 1-2 дни само са минусовите температури, сняг 3дни-1седмица, през останалото време дъжд и зеленина. Миналата година валеше 2 месеца нон-стоп. Всичко това е в града, докато по планините скиорите се радват на условия за ски.

Chrisimommy, честити кънки! Не се забравя! Simple Smile И на мен ми се иска да се кача тази зима, но да видим разума дали ще надделее : Flutter

Пожелавам на всички лека и ползотворна седмица!

# 253
  • Мнения: 2 959
Снежни привети, Канадски Момичета!

Дензълче, Писанка, имаме си сняг и то доста, ама ние си обичаме и много му се радваме с Дана. А за температурите около -25-30оС, но според ман са си нормално ниски за сезона. Четох Фармърският алманах, таз година ще се радваме в западна Канада на истинска зима, а източната част от страната на необичайно мек климат, така че завиждайте ни сега!
Писанка, кога е термина на Сестричката?
Крисимам, честити кънки, и тук до нас имаме пързалка но другата година с Дана ще бъдем комплект там защото сега ми е мъничко човечето! А за парада, ходихме разбира се, махахме на Дядо Коледа, дадохме му нашето писъмце, погалихме Рудолфчо и сие, гледахме петинг- зоото. Беше страхотно, но на външната част от парада бяхме само на зарята!
Снежи, успех с жилището Ти желая, мога да си предтставя на какво тичане сега си подложена. Дано скоро откриете Вашато място!
Каролинка, за страничните хора, и тук много се радват на Дана, но има и такива които просто незабелязват малките дечица. Успех с док- тите на Майчето!
Йонка, какъв е тоз вирус който сте изкарали, от яслата ли е? Приятно изкарване на Отава тез почивни дни!
Шеметно невероятната Бременелка, Ти добре си правиш сметките за БГ лято, но изчакай да се появи бебочето и след това, защото то ще има последната дума. Лека останала бременност Ти желая и едно погалване по ритащото коремче от нас с Данчика!
Нади, явно много си го обичаш Су, след като Спа- подарък си замислила за него. Дано и Той откликва така на нуждите Ти. Откри ли място за партито на Дени?
Мимката, посрещнахте ли баба?
Пупонка, как върви шофьорските курсове, на каква кола се учиш?
Кроко, как върви захранването?
Кивито, Гаргамелчо, Росист, СуитиП, Гери, Мамамаша, как сте с Кими, Викторийка, Благи, Криси, Ивонка, Филип?
Чочка, Щастливче, Тути фрути, Силви, Силвия Алексис, Ели, Ниара, Минерва, лека работна седмичка желая!
Дивианка, къде изчезна, как е Велинка?
Дидка, Хезитантче, поздрави за БГ!

Украсихте ли вече Коледните елхи, вие какви купувате естествени ли или изкуствени?

Лека и спорна нова седмичка Ви желая!

# 254
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Хелоу и от мен! Grinning

Калида, като прочетох за температурите ви направо замръзнах. Shocked Аз може да съм изключение, но хич не обичам снега. Е, ако има сняг при +10 градуса, нямам нищо против. Mr. Green Значи при нас ще е топла зима, а? Ей, дано се окажеш права, както досега да е, пак ще съм доволна. Grinning
Място за парито намерихме, да - Чъки Чиийз. Много готино, харесва ми. Grinning
А на Су подаръка е с дата  1 декември (за тогава му запазих час, защото след това до края на декември програмата ни е доста натоварена), та съвсем скоро ще чуем отзиви. Laughing И по този повод - Крисимами, ти в даунтаун ли живееш, щом спа-то ти е близо? Нашият апартамент  в Сливен е "на пъпа на града" дет се вика (което, естествено не може изобщо да се сравнява с даунтауна тук), но ми е по-добре да живея в център. Вчера, докато ходих до спа, вървях пеша и направо си се чувствах в свои води. Явно лудницата ме привлича. Mr. Green

Писанка, аз знам какво  ще му правят, нали аз го поръчах Laughing - класически шведски масаж в комбинация с де стрес скалп масаж. Wink

Век
, до края на тази или следващата седмица ти е крайния срок за пратката? (Писала си постинга в неделя, та не знам какво имаш предвид Wink ). Може би ще имам нещо за теб, но ми напиши дата, защото тази седмица е абсурд да се видим някак, виж другата е малко по-свободна.


Момичета, да имате впечатления (лични или не, няма значение) от CDI College? Надеждни ли са като качество на обучението и други подобни аспекти ме вълнуват. Много ще съм ви благодарна за споделеното! Hug

Общи условия

Активация на акаунт