Как да станем безотговорни и мързеливи?

  • 4 762
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 650
Около работата, защото там няма как да избереш с кого да общуваш. В личните си контакти, човек може да пресее хората все пак.

# 31
  • Мнения: X
За първи път пускам тема тук. Идеята ми се дължи на наблюдението, че хората около мен са абсолютно безотговорни, непукисти и изглеждат щастливи. В интернет намерих нещо като наръчник, където се казва, че за да си безотговорен, трябва да си мързелив. Бих искал да си споделите идеите, как да намеря път към щастието Simple Smile
Станах щастлива, когато смених философията си.
По принцип съм работохолик с шизоиден тип характер - т.е. намирам сигурност в ученето и книгите, защото те няма да ме разочароват и наранят. Бягам от проблемите, заравяйки се в работа Wink
Преди да започна да се занимавам със себе си и личностното си израстване, се чувствах като теб. Обаче научих две-три красиви изречения, които приех за водещи в своя живот:
1. Каквото трябва, ще ти се случи, защото така трябва.
2. Никой не е по-велик от мен, защото всички сме еднакво смъртни!
3. Докато не умре човек, всичко е поправимо!
И заживях щастливо Simple Smile
Вече не се притеснявам, ако сгреша нещо - просто го поправям. Ако началникът закряка, си казвам, че крещят само слабите и уплашените хора, отговарям спокойно и го уверявам, че ничий живот няма да пострада от моята грешка.
Намерих това, което ме прави свободна и щастлива, и  го практикувам във всеки един свободен момент.
На първо място е твоето спокойствие, защото иначе няма да можеш да допринесеш за хармонията в семейството си.

# 32
  • Мнения: 6 383
...
Преди да започна да се занимавам със себе си и личностното си израстване, се чувствах като теб. Обаче научих две-три красиви изречения, които приех за водещи в своя живот:
1. Каквото трябва, ще ти се случи, защото така трябва.
2. Никой не е по-велик от мен, защото всички сме еднакво смъртни!
3. Докато не умре човек, всичко е поправимо!
И заживях щастливо Simple Smile
Вече не се притеснявам, ако сгреша нещо - просто го поправям. Ако началникът закряка, си казвам, че крещят само слабите и уплашените хора, отговарям спокойно и го уверявам, че ничий живот няма да пострада от моята грешка.
Намерих това, което ме прави свободна и щастлива, и  го практикувам във всеки един свободен момент.
На първо място е твоето спокойствие, защото иначе няма да можеш да допринесеш за хармонията в семейството си.
Горните изречения наистина вършат работа. Когато вече е станала една грешка няма нужда от викане, каране и търсене на виновния. Поправя се каквото може евентуално, вземаш си поука/вадиш си заключение и това е.

Но ми е интересно какво е и как се намира това, което те прави свободен и щастлив. Мисля, че това нещо е променливо, т.е. не е едно за цял живот. И също така е трудно за намиране при повечето хора.

# 33
  • Мнения: 6 705
Май се нарича условие за достатъчност, удовлетвореност правилно преценено е добро условие за хармония и спокойствие и щастие. Но... нищо не може да те спаси от прояви на световна лудост . Там вече се разбутваш и се налага да се напаснеш и пренастроиш. Ако обаче си правил преди това упражнението и си знаеш как става ще се справиш бързо.

# 34
  • Мнения: 204
Станах щастлива, когато смених философията си.
По принцип съм работохолик с шизоиден тип характер - т.е. намирам сигурност в ученето и книгите, защото те няма да ме разочароват и наранят. Бягам от проблемите, заравяйки се в работа Wink
Преди да започна да се занимавам със себе си и личностното си израстване, се чувствах като теб. Обаче научих две-три красиви изречения, които приех за водещи в своя живот:
1. Каквото трябва, ще ти се случи, защото така трябва.
2. Никой не е по-велик от мен, защото всички сме еднакво смъртни!
3. Докато не умре човек, всичко е поправимо!
И заживях щастливо Simple Smile

Ако си чела книги , които са ти помогнали да придобиеш тези умения , моля те , сподели ги  тук.

До автора :
 Как ще реагира съпругата ти , ако започнеш и ти да казваш ,ч е ще направиш нещо , а после....не го направиш и кажеш , ами аз мога всичко да кажа. И така - няколко пъти.

# 35
  • Мнения: 6 383
...
До автора :
 Как ще реагира съпругата ти , ако започнеш и ти да казваш ,ч е ще направиш нещо , а после....не го направиш и кажеш , ами аз мога всичко да кажа. И така - няколко пъти.
Това е справедлив похват: с нейните камъни по нейната глава. Joy Не знам обаче дали винаги ще свърши работа. Все пак е добре да се опита. Grinning

# 36
  • Мнения: 15 960
Не, как беше лафът- хората не обичат да се отнасяш с тях, както те с теб. Сърдят се.

# 37
  • Мнения: 6 383
Не, как беше лафът- хората не обичат да се отнасяш с тях, както те с теб. Сърдят се.
Ами да се сърдят. Grinning Таман да се сетят за поговорката: каквото повикало, такова се обадило. Grinning

# 38
  • Мнения: 1 551
Чета новини за ковид, помага много.

# 39
  • Мнения: 2 333
Търся начин да стана безотговорна и непукист. Около мен има много такива хора, наистина много. Всъщност имам колеги, които влизат и в подкатегории: отговорни към поставена задача, но непукисти и мързеливи, да не кажа нагли, към всичко друго в работата.
Разболяват ме. Не само психически, физически не се чувствам добре.
И на мен ми стана любопитно каква е тежката физическа работа, която се работи не само от потребителката, но и от други жени.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 654
Един човек, който не е безотговорен и непукист, смятам няма да е щастлив, живеейки като безотговорен непукист. Аз изобщо не съм такава. Отговорна съм, точна, амбициозна, не ми е спокойно, ако има несвършена работа. Точно тези ми качества са ме дърпали в живота и в кариерата, развили са множество качества у мен и са ме карали да работя върху личността си. Щастлива съм и не се впечатлявам, не защото не ми пука, а защото съм надраснала определени неща. Ако бях мързелива и непукист, вероятно щях да се чувствам като деградант и щях да бъда нещастна. Не, мерси.

Ако човек се чувства нещастен, причината обикновено е, че се възползва грешно от личностните си характеристики, а не от това, че те трябва да са други.

# 41
  • Мнения: 650
Баш си мисля, че е щастлив, поне така изглежда... Simple Smile)) А ние - нормалните и отговорни хора се притесняваме, ако има нещо несвършено и т.н., точно както си го написала.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 654
Те са щастливи, ама ние не бихме били Wink Някои хора им е ок да се носят по течението, други биха се побъркали. Но според мен, като теглиш чертата, животът дава много по-пълноценни възможности за развитие на вторите. Обаче трябва да ги ползваш умно, а не сам да се затормозяваш излишно. Так е ключето. Това, че си свършил работата на мързеливия, не те прави отговорен, прави те глупак, който толерира безотговорността на другите. Ако си умен, ще теглиш твоето, а не чуждото. За чуждото, другите да си носят отговорността.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 509
Тъй като съм фрийленсър и хората са ми партньори, а не шефове, не мога да съм безотговорна или мързелива. Когато имам работа, си я върша.
Когато няма работа, имам ужааасно много време за мързел.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 23:52 от Rockstar

# 44
  • Мнения: 46
За първи път пускам тема тук. Идеята ми се дължи на наблюдението, че хората около мен са абсолютно безотговорни, непукисти и изглеждат щастливи. В интернет намерих нещо като наръчник, където се казва, че за да си безотговорен, трябва да си мързелив. Бих искал да си споделите идеите, как да намеря път към щастието Simple Smile
тревата на съседа винаги изглежда по-зелена, нали!

дано не напиша само клишета Simple Smile

човек оценява нещата като ги изгуби
единственото, което не можем да си върнем е здравето

огледай живота си и нима не виждаш хубавите неща?
а и, кой е казал, че е лесно да се живее!

Едит: Исках да кажа - обръщай внимание на хубавите неща, на това което те кара да се чувстваш доволен, да се усмихваш (аз не знам какво е щастието). Не се вторачвай в отрицателните случки, мисли, емоции и т.н. Дори да си в труден момент - намери си сламка, с нея ще се издърпаш от блатото

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 15:58 от sakura_1

Общи условия

Активация на акаунт