Професионални серии за коса- тема 150

  • 48 635
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 22 861
На мен от Меди Фолиген косата ми става много заплетена в корена като я мия, оправя се с последващо шампониране с друг шампоан,маска и балсам.По дължините изсъхва също , затова вече не я мия там, а само оставям пяната да облее.
От Целаген серума нямах никакво усещане след нанасяне, освен на кожата извън скалпа.След Нуминокс съвсем леко усещам нещо.

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 15:00 от ДХ3

# 706
  • Мнения: 2 728
На мен от Меди Фолиген косата ми става много заплетена в корена като я мия, оправя се с последващо шампониране с друг шампоан,маска и балсам.По дължините изсъхва моята от Меди , затова вече не я мия , а само оставям пяната да облее.
От Целаген нямах никакво усещане след нанасяне, освен на кожата извън скалпа.След Нуминокс съвсем леко усещам нещо.
Как така извън скала, какво имаш предвид?

# 707
  • Мнения: 1 171
Аз вчера използвах за първи път прехвалиения филър. След ДПШ сложих филъра, шапка, сешоар за 3-4 мин, изплакнах. След изплакване ми се стори, че косата ми е суха (косата ми обожава хидратация) и реших да запечатам с хидратиращ балсам (не знам дали е правилно, но действах по усет). След това капките oway и дисциплин термик. Днес не мога да се нарадвам на косата си. Седи плътна и жива.

# 708
  • София
  • Мнения: 462
Относно Меди. Използвала съм ш Биокленз и Фолиген, определено вторият го предпочитам. Относно спрейовете, Нуминикс не съм ползвала, но на предишното намаление поръчах втора опаковка от Целаген и съм доволна.
Със боядисана в кестеняво коса съм, нормален скалп, сухи/фризи краища.
Относно Хмилк, за сега съм го ползвала веднъж, като намазах дължините вечерта и на сутринта измих косата, стана доста бухнала, определено не ми хареса ефекта. Довечера ще го ползвам в боята, пък да видим как ще е... Мисля на следващо къпане да го пробвам като маска/терапия

# 709
  • Мнения: 22 861
На мен от Меди Фолиген косата ми става много заплетена в корена като я мия, оправя се с последващо шампониране с друг шампоан,маска и балсам.По дължините изсъхва моята от Меди , затова вече не я мия , а само оставям пяната да облее.
От Целаген нямах никакво усещане след нанасяне, освен на кожата извън скалпа.След Нуминокс съвсем леко усещам нещо.
Как така извън скала, какво имаш предвид?
Ако потече извън зоната на скалпа кожата ми после пари там, където се в стекно, става червена.Но на самия скапл нямам такива усещания.

# 710
  • Мнения: 80
Шампоанът фолиген е женската версия, уж. Първо имах него, от известно време имам Биокленз. Миришат различно и Биокленз е по-силен. Аз съм с доста засилен косопад от известно време и си ги ползвам заедно със спрея нюминокс.
Олиосетата, термото, е супер. Аз обичам силни аромати и е доста бюджетно. Първото ми профи термо е. Да е жива и здрава принцесата, че дъвчи разни продукти постоянно, че да им обръщаме внимание. Ползвам вече 4 опаковка и се запасявам винаги с него. Балансирано е, не утежнява и го ползвам почти след всякакви серии, с изключение на силно хидратиращи.
Може ли някой да каже как мирише еластисайзъра с жасмин? Близките месеци ще трябва да подновявам, въпреки че сега ползвам екстрийм, но не често и го харесвам много!
Имам много добри впечатления от флуида за изправяне на Маракеш - Kahn. Отстрелях още една опаковка. Не ми утежнява, мирише хубаво и си върши работата, въпреки че в последно време ходя къдрава /натурална демек 😄/.

melisande нюминокс вземи. Аз от целаген спрях да усещам загряването и след като минах на нюминокс скалпа отново се загрява, та чак пламва за секунди. Страхотен е! Аз проблеми с Биокленз нямам, защото го ползвам като първи шампоан винаги и да имам заплитания някакви ги оправям с последващите стъпки в протокола.

Точно бях добавила в кошницата термото на Napura, но като прочетох за това на Olioseta реших сега да пробвам него, отдавна му се чудя. Четох доста добри отзиви, а и в момента е на супер цена. Така че го поръчах, надявам се да предпазва и заглажда косата.

# 711
  • Мнения: 3 998
За филъра на Олиосета ли говориш?
Аз вчера използвах за първи път прехвалиения филър. След ДПШ сложих филъра, шапка, сешоар за 3-4 мин, изплакнах. След изплакване ми се стори, че косата ми е суха (косата ми обожава хидратация) и реших да запечатам с хидратиращ балсам (не знам дали е правилно, но действах по усет). След това капките oway и дисциплин термик. Днес не мога да се нарадвам на косата си. Седи плътна и жива.

# 712
  • Мнения: 1 171
За филъра на Олиосета ли говориш?
Да

# 713
  • Мнения: 284
Влизам с един "тъп" въпрос, но все пак понеже още се уча реших да питам. 2-минутния реконструктор на Aphogee задължително ли е да се ползва с техния шампоан или може след всеки протеинов шампоан да се нанесе? Съответно след като го използвам нужно ли е да запечатвам с някакъв хидратиращ балсам и изобщо той последна стъпка докато съм в банята ли трябва да ми е или аз не съм доразбрала?

# 714
  • София
  • Мнения: 769
Stella D  аз 2-минутния го ползвах с друга марка протеинов Ш, и аз като теб бях питала същото тук и ми казаха, че не е проблем.  След това слагам от балсама apHogee (розовия, който е стъпка 2 от протеиновата им терапия ) и така завършвам. Не знам дали това е на 100% правилно. Ако греша нека някой се включи.
Относно филъра-не ме впечатли с нищо, дори и с омекотяване. Но отскоро съм в друг град с различна вода, та не прибэрзвам да съдя. Може и от водата да е това усещане за твърда коса. Все едно не съм слагала нищо друго освен шампоан. Но това го забелязах и не само след филъра, а и днес с други продукти. Ужас е.

# 715
  • Мнения: 94
Въпрос към prinzesata! По-напред в темата беше споменавала за обливка с разредена боя. Въпросът ми е как се разрежда и начин на приложение? Благодаря предвалително!

# 716
  • Мнения: 1 003
В София каква е водата?! (За една неориентирана питам...😅🤦♀)

# 717
  • София
  • Мнения: 769
В София каква е водата?! (За една неориентирана питам...😅🤦♀)

По-хубава от тази във Видин хаха, мисля, че там е мека, не съм сигурна, но нямах грижи с нея. (и самата ми коса стоеше по-мека) А сега тук направо...става на тел 😬 (чак и моя го забеляза на косата си, смятайте 😂)
Редакт. намерих тази карта 😄
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 17:19 от LoLo30

# 718
  • Мнения: 417
Не мога да повярвам ,че намалението включва и напура, и от много избиране ,забравих да си поръчам термото ,та сега втора поръчка ще правя , и да попитам някоя от вас знае ли  за този продукт дали е с обичайния аромат на мароканойл ?

# 719
  • София
  • Мнения: 1 744
От намалението отстрелях 2 бои на лакме, тонера за руса коса, коректор сив - досега не съм ползвала, целя пепелен оттенък на русо, някой с отзиви?
Взех си и серума за цъфтящи краища на маракеш, лосиона за тяло (обожавам аромата а и с 50% 🙈 не устоях), маската на Напура заедмо със спрея с кератин които наскоро бяха препоръчани тук като лечебни.
Изкупили сте ампулите стаминген, та сега ме сърбят ръцете да поръчам и шампоана и балсама на кингсли за боядисана коса 😩
Ама май да оставя за черния петък.
Събирам отЗиви за шампоана

Общи условия

Активация на акаунт