Какво правят жени в менопауза, когато... 9

  • 71 445
  • 735
  •   1
Отговори
# 210
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Когато кръвното падне драстично, пулсът веднага се ускорява, за да компенсира налягането.
Аз не знам как да го вдигам.
Веднъж бях в спешното,пулс 119,кръвно
80/65
И нищо не знаеха ,чудеха се какво да ме правят.
Понеже съм много алергична,биха Урбазон,вдига кръвното.
Ама и пулса.
Биха и Диазепам,пак потъна кръвното и през цялото време ми крещяха да си ходя при личния лекар,да настоявам да се обърне внимание на моя случай,не били за такива истории,били за инфаркти,инсулти и катастрофи/инциденти.
Отношението им беше кошмарно.

# 211
  • Мнения: 960
Здравейте, момичета!
Присъединявам се към вашата групичка.
Повече от година нямам цикъл, ако не се брои едно леко зацапване през Май, но Април карах някаква настинка и ме съмнява да не е ковид. Почти цялото семейство бяхме с лека температура , с изключение на малката-13г, която откара 40.5 градуса. На бабата теста, за който платихме 70лв. ,беше отрицателен, а и трябваше да постъпи в болница. Аз излишни пари нямах за да се тестваме всички, при положение, че сме в болнични и седим у дома.
Но от доста време започнаха болки в краката. От външната страна, по бедрото, до стъпалото. Шофирам активно и предположих, че е от педалите.🙂
След снимка , се оказа малка🤔 дискова херния и радикулит. Това е становището на невролога. Болката се появява когато легна и е за около 20-30 минути. Или когато седна. Когато съм права и клекна, дясното коляно понякога се " заключва" и веднъж тупнах по дупе у нас. Изписани са ми инжекции с диклофенак и има ефект. Знам, че е краткосрочен, но не съм и любител на лекарства. Даже и пременопаузата я изкарах почти без нищо. Като не броя опитите да ме изкарат психично болна и да ме оправят с антидепресанти. Имах паник атаки, но никой не го свърза с колебанията в цикъла. След като една нощ се събудих със скована челюст, разширени зеници и изтръпнали ръце, изхвърлих всички лекарства и се зарових в Нета. Не помня името на лекарството, но беше на билкова основа и това бяха част от страничните ефекти. Минах на МГВ-мента, глог и валериан . Валидол при сърцебиене и казах май....та на вечното препускане и премълчаване. Станах леко егоистичта. След работа почивах с книга или подремах за 30мин.   или час. Винаги съм била тактично пряма с околните, но вече нямам нерви да бъда мила с отрицателни хора или нагли. Вече няма зоабикалки . Близките ми казват, че съм станала малко гадна. Щом е малко, значи има още накъде.😇

# 212
  • София
  • Мнения: 16 199
За колената моето "откритие" е PRP (Platelette Rich Plazma) при доктор Хубенов https://mc-svbogorodica.com/%d0%b4-%d1%80-%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0% … 0%bd%d0%be%d0%b2/

Взимат ти кръв от вената, минават я през  центрофуга и връщат сгъстената кръв обратно. Иначе с колената се мъча от миналтот лято, след ЯМр се оказа, че със с вроден дефект на ямката под капачките, оттам деформирани капачи и изтъркан хрущял от вътрешната страна на капачките. Не мога да клякам, от време на време падам, ако някое коляно поддаде.

За облекчаване на дисковата херния прави "люлка" - както си лефнала по гръб, прибираш колената към гърдите и задържаш колкото можеш. Ако няма къде да легнеш, просто се наведи напред все едно ще си хващаш палците на краката. И при седнало положение просто си "глътни" корема и задръж колкото можеш.

# 213
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Sharky,умирам от болки в коленете.Колко струва това с кръвната плазма,помага ли и при тежки автоимунни заболявания прилага ли се?Поне колко струва.

Мен всичко ме боли, вероятно имам дискова херния,но ми казаха реактивен артрит последно.Според невроложката съм изкривена и със сигурност имам дискова херния,но за ЯМР не е ставало въпрос.
Няма да съм на лечение по ред причини,поне да не бях алергична към обезболяващите...

Взех вчера Дипрофос,при нужда са ми изписали да ползвам.Но в тези жеги не знам как ще ми се отрази и не смея.А плача от болки навсякъде.

# 214
  • София
  • Мнения: 16 199
Май беше около 80 лв на игла, обаче аз съм "капо" с двете колена едновременно, та за двете плащам 140, не 160, демек има отстъпка. Първо се правят 4 инжекции през две седмици, и после пета след два месеца. И после се повтаря на всеки две години (ако се обади пак, де, иначе може и повече). Масово спортистчета ходят на тези инжекции, ускорява значително възстановяването след травми.

По отношение на болките е много действащо. Вече мога да ходя (редовно) 3 км без да изрева, че ме болят колената. А само 3 км, защото препоръката е да има движение, а не натоварване.

Аз почетох и дали и как се прилага в Щатите, оказа се, че и там е много популярно.


# 215
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря,ще потърся и за Бургас.Някъде може да има.
И вече на място ще попитам дали е подходящо за мен лечение.

# 216
  • Мнения: 64
Здравейте, някой случайно да има повече информация за биоидентичната ХЗТ Sotto Pelle, гледам, че имат и представителство в България вече?

# 217
  • Мнения: 37
И аз съм с нечовешки болки в колената и като клекна, после не мога да стана. Преди месец на рентгенова снимка се оказа, че имам гонартроза. Сега пия глюкозамин сулфат от месец, но имам съвсем леко подобрение.

# 218
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Колаген пиете ли?

# 219
  • Мнения: 37
Не! Ами глюкозамин сулфата не върши ли тази работа?

# 220
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не знам
но пише, че Колагенът е два пъти по- ефективен от глюкозамина

може да пробвате и двете
но колагенът се усвоява по- добре, когато е течен и в комбинация с хиалуронова киселина

Каква е разликата между колаген и глюкозамин?

# 221
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз си купих космодиск.Сега се мъча да закрепя дългата гъвкава част на гръбнака.Малко трудно,ако не се стегнат зверски ластиците.
Нямам идея помага ли,днес го получих и сега засега успях да закрепя по-малката част на кръста.

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Имах една колежка, която носеше от години, явно помага.Дано и на теб да помогне!

# 223
  • Мнения: 1 432
Това ми изписаха за шип на петата, хомеопатично, за мазане. Пише за гонартроза. На мен ми помогна, не можех да стъпвам, защото растящият шип възпалявал околните тъкани.

https://apteka.framar.bg/30000120/%D0%B7%D0%B8%D0%B9%D0%BB-%D1%8 … 2-50-%D0%B3%D1%80

# 224
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Малко помага Космодиск.Явно върши някаква работа.

Зил Т имам,но не ми помага.Ще мажа Тендивал(ужасно мирише и събирам смелост).
Мажа конски балсам,ментолов е и пръскам Перскиндол,също е ментолов спрей,никакъв ефект,но в жегите охлажда и мирише свежо.

Общи условия

Активация на акаунт