Какво правят жени в менопауза, когато... 9

  • 74 430
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 213
И каква е причината за тези кръвоизливи?

# 661
  • Мнения: 322
И каква е причината за тези кръвоизливи?
Докторите първоначално решиха, че е от субмукозната миома. Оперираха я, кръвоизливите продължиха. Явно от възрастта и хормоналните изменения. При някои жени цикълът намалява, при други става по-обилен.

# 662
  • Мнения: 1 033
Е то и след хистеректомията ще има вълни и нощно изпотяване,и още куп "приятни"неща😌

# 663
  • Мнения: 322
Е то и след хистеректомията ще има вълни и нощно изпотяване,и още куп "приятни"неща😌
Уж при запазени яйчници не би трябвало. Но, ако говорите от личен опит, ще ви помоля да споделите какво да очаквам.

Последна редакция: чт, 14 мар 2024, 17:58 от Ena123

# 664
  • sofia
  • Мнения: 406
Но няма да има кръвоизливи, което всъщност е най- големият й проблем...Трябва добре да се прецени за плюсовете и минусите !

# 665
  • Мнения: 130
Аз съм след хистеректомия, запазени яйчници. Имам вълни, вечер. От скоро мажа прогестерон по схема. И имам подобрение. Но поне хемоглобин и желязо в норма. Е, боли ме корема от време на време, задържан фоликул имам... Няма пълно щастие....

# 666
  • Мнения: 322
Аз съм след хистеректомия, запазени яйчници. Имам вълни, вечер. От скоро мажа прогестерон по схема. И имам подобрение. Но поне хемоглобин и желязо в норма. Е, боли ме корема от време на време, задържан фоликул имам... Няма пълно щастие....
Колко време след операцията започнаха вълните?

# 667
  • Мнения: 183
Аз също съм с хистеректомия и запазени яйчници,вълните започнаха 3-4месеца след операцията,на Фемибаланс и др.подобни съм,но няма голям ефект Търся хомеопат за да помогне..

# 668
  • Мнения: 322
Аз също съм с хистеректомия и запазени яйчници,вълните започнаха 3-4месеца след операцията,на Фемибаланс и др.подобни съм,но няма голям ефект Търся хомеопат за да помогне..
Все си мисля, че вълните не са най-голямото зло. Това ми се струва като нещо естествено за определена възраст. Друго да няма-усложнения след операцията и разни непоправими неща.

# 669
  • Мнения: 3 213
За първи път чувам да се прави хистеректомия заради кръвоизливи. Кюретаж, хормони, спирала - да. И се търси диагноза и мнението на поне двама лекари.
Вълните ги имат всички жени в менопауза и са пряко свързани с дейността на яйчниците и намаляващите нива на естрогени, не с матката. Като махнете матката, не влизате в менопауза, ако яйчниците си работят, само спира цикъла.
При мен няма никакви естрогени, на ХЗТ съм, нямам вълни. Спра ли за известно време терапията, започват.

# 670
  • Мнения: 322
За първи път чувам да се прави хистеректомия заради кръвоизливи. Кюретаж, хормони, спирала - да. И се търси диагноза и мнението на поне двама лекари.

Всичко е изпробвано без кюретажа. До момента нищо не дава задоволителен резултат. Още се мъча с тая спирала плюс хормони няколко пъти пробваха да ми добавят. При 4 специалиста ходих.

# 671
  • Бургас
  • Мнения: 6 440
На мен дори спирала не ми предлагат, хормон само 1 гинеколожка, всички всичко искат да махат, че не ми трябвало.Но има една подробност-тази, която ми предложи примолутнор не е хирург.

# 672
  • Мнения: 322
Галчудо, всички, при които ходих-4 известни гинеколози, които всеки ден са в операционните, бяха 50 на 50. Двама от тях предложиха хистеректомия, другите -по-комерсиалните, дума не отвориха за това. И ще ти кажа защо. Защото най-сладкия пациент е този с проблем, който не го убива, но не го и лекуват. Никой почти не иска да прави хистеректомия на жена, която му е редовна посетителка в кабинета на всеки 3 месеца , защото ще я загуби като пациент. В най-добрия случай ще ходиш веднъж годишно заради яйчниците, а сега аз ходя по 7-8 пъти годишно, заради тези проблеми с цикъла и хормоните.

Последна редакция: чт, 14 мар 2024, 21:23 от Ena123

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 6 440
Аз пък ходя един път годишно да проследявам какво се случва и цитонамазка .Като не ми предлагат лечение за какво да ходя.За операция ще отида в друг град.Всичко сама си пускам за изследване 1 път годишно, ако има нещо драстично ходя за направление при ЛЛ.

# 674
  • Мнения: 322
Оттук нататък и аз няма какво повече да чуя. Миналата година заради спиралата имах много проблеми, търсиха варианти..., а аз исках няколко мнения. Сега просто трябва да реша да търпя ли, или да се оперирам.

Общи условия

Активация на акаунт