Какво правят жени в менопауза, когато... 9

  • 69 007
  • 707
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 880
Съгласна съм с ДХ3. Воля трябва.
Миналата година заради ендометриозата ми изписаха противозачатъчни за 6 месеца. Качих 6 кг от тези лекарства. Никога не съм имала наднормено тегло и обикновено свалям много бързо. Килата се задържаха 6 месеца, корема ми бе все подут и отидох на диетолог през февруари т.г.. Направи ми режим, който и до днес спазвам. Трудно бе, не съм яла от тогава млечни, яйца, овес и почти не ям пшенично брашно (след тестове за хранителни непоносимости). Беше ми много трудно в началото, няма да лъжа, на ден бях свикнала на 2-3 яйца, сирене, кисело мляко. Ограничих пшеничното брашно на макс. И захарта ограничих, ядях много скадкиши преди, но като няма в тях яйца и мляко и вече не ми се дояжда така.
Мога да обещая, че след 2-3 месеца се свиква, в момента си пържа яйца на сина ми и грам не ми се дояждат. Има много храни, които успешно заместват почти всичко.
Струваше си усилията, свалих и 6-те трупнати кг бе да съм гладувала.

За косата…присаждането струва много и може перуки да се вземат най-различни, тъкмо ще си ги сменяш.
За протезите - опитай да ги носиш, независимо от болките, свиква се, и двамата ми родители имат, и двамата много трудно свикнаха, но нямат повече проблеми.

# 31
  • Мнения: 22 751
Колкото по-дълго време човек е без зъби, толкова повече се променя захапката и челюстта.Като се сложат зъбите обратно ще има дискомфорт, това е ясно.
Синът ми носеше брекети и всяко натягане и промяна на захапката, му костваше дни болки.
Но без зъби няма как да се усвои храната , оттам и още повече проблеми с храносмиланетелния тракт.
Косата е само част от външния вид и няма пряка връзка със здравето.Повече с психологическата ни устойчивост.Ще нося перуки аз, но без зъби бих се съсипала дважди повече.За мен те са много по-важни естетически и здравословно.
В Африка богатите жени носят перуки , защото никога няма да имат европеидни коси, а им харесва.Свалят ги у дома само.

# 32
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 364
Човек, за да има прогрес, трябва да се убеди, че иска да направи нещо... Лично аз просто съм сигурна, че това е моят начин на хранене, защото се чувствам много добре с него. Преди бях качила 18 килограма за десетина месеца, но се хранех безобразно. Много пакетирани глупости, сладко... Тестените ми действат ужасно на стомаха - тежи, подува се... Без тях съм идеално. От шоколад ми излизаха огромни пъпки на гърба. Започнах някога със спиране на сладкото и хляба. Даже само от това нещата потръгнаха.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Заради горещите вълни съм зиме,лете...с вечно потна и мокра коса на тила.Често се стичат вади пот по лицето ми.
Изобщо не вярвам да издържа с перука,дерматологът каза,че самото спарване от перуката ще разреди още повече косата.Трябва да се обръсне,ако ще нося перука и да се подготвя да оредее още.И ме притеснява евентуално реакция от лепилото за перука.
Знам,че присаждането е скъпо.
Обаче е трагично наживо.
Не ме боли от протезите.
Секунди след слагането,получавам жестоко гадене.
Чак Деган ми изписаха,мъчих се,тръшках се,ревах...Не става.Повече от няколко секунди не мога да ги държа в устата.
Казаха,че за.месец ще свикна,ще спя с тях,ще забравям,че ги има.
Три месеца се мъчих,наизмъчих се за цял живот.Повече не мога.

# 34
  • Мнения: 323
Заради горещите вълни съм зиме,лете...с вечно потна и мокра коса на тила.Често се стичат вади пот по лицето ми.
Изобщо не вярвам да издържа с перука,дерматологът каза,че самото спарване от перуката ще разреди още повече косата.Трябва да се обръсне,ако ще нося перука и да се подготвя да оредее още.И ме притеснява евентуално реакция от лепилото за перука.
Знам,че присаждането е скъпо.
Обаче е трагично наживо.
Не ме боли от протезите.
Секунди след слагането,получавам жестоко гадене.
Чак Деган ми изписаха,мъчих се,тръшках се,ревах...Не става.Повече от няколко секунди не мога да ги държа в устата.
Казаха,че за.месец ще свикна,ще спя с тях,ще забравям,че ги има.
Три месеца се мъчих,наизмъчих се за цял живот.Повече не мога.
Я малко да се стегнеш от години само мрънкаш,жива ли си-да,какво тогава?Много сме с операции и последствия,живеем някак и се СПРАВЯМЕ!Оперирана съм преди 4 години,хистеректомия със запазени  яйчници,без ракови образувания-просто миомата беше огромна и притискаше бъбрека,който съхнеше.До този момент нямах никакви оплаквания,стана така както лекаря каза,но зъбите ах зъбите ,клатят се падат сами,Всеки месец около предполагаемата дата на цикъла,венците ми се подуват и кървят,бях на зъблекар споделих,но ми казаха че няма връзка,но има!Нямам никакви други оплаквания,на 51 съм без топли вълни,нервност,безсъние-само зъбите.при мен има наследственост-баба,майка аз,добре че нямам дъщеря.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Най-приятелски те съветвам да си пуснеш паратхормон.
Той ми беше висок и затова си загубих зъбите.
Също и изследване за остеопороза.
Едно е да си жив,друго е да живееш пълноценно и да вземеш нещата в свои ръце.Не мога да работя на пълен работен ден,не мога да работя по специалността...
Болки, мъки...
Това е все едно да кажеш на далтонист:Я малко да се стегнеш и да видиш цветовете.
Жива съм,но съм болна и измъчена вече петнайста година.На 24 се разболях,младост не видях.Отиде по болници,лежала съм най-малко 30 пъти за тези години.3 операции,17 колоноскопии,не знам колко пъти в Инфекция за оводняване,че личната не можеше да слага системи и ме буташе в Инфекция,и сегашната не може,в нефрология,в хирургия заради кръвоизливи от червата,в ендокринология,не помня вече още къде.Ааа,в неврология,бях с тромбоза на вена ретине и бях загубила зрение за 4 дни.Помня само два,нещата бяха много зле,това се получи от противозачатъчни,с които ме"лекуваха" от ендометриозата...
В Инфекция се заразих на 27 с варицела и спрях да влизам,защото само дето не умрях,върнах се при тях с варицелата,изолираха ме,имах некроза по кожата...
По-хубаво не става,става по-зле с преддиабета и ставите.
Засегнатата парализирана гласна връзка...
Всичко е ужасно.
Не знаете какво е да лежиш и да гледаш в една точка, защото си толкова зле,че не можеш да станеш.Дано не ви се случва,нито на вас,нито на близките ви.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 19:24 от mariqivanova799

# 36
  • Мнения: 1 222
Флорентина, само заради едни зъби естествено, че няма да се жалваш.
Сама казваш, че нямаш никакви други оплаквания.
Моли се да нямаш, че тогава друго ще запееш, това, че си жив не значи че си ЖИВ

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Така е...
За съжаление нивото на медицината е ниско.
Поддържат те жив.
Толкова.
Дали имаш сили...все им е тая.
Имах толкова мечти...

# 38
  • Мнения: 1 222
Мими, много ми е тъжно за теб. Най-вече за изгубената младост.
Аз изживях чудна младост. Сега съм на 80% като теб, но вече съм на 55г и в естествена менопауза.
Но ме направи парцал. Всеки ден нещо се обажда, няма празно.
Кретаме, ама как ние си знаем.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
elinor7, благодаря!
Бих се радвала да се запознаем...
И поговорим...
И се радвам,че си имала време да си поживееш и да си щастлива.
Аз все се моля някак да се кротнат нещата.Поне да не се влошават.
При теб какво казват,вариант за ХЗТ има ли?
Знам,че има последици,но пък има жени,на които действа добре.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Ако само да си жив в буквалния смисъл на думата беше важно, нямаше да съществува евтаназията и хора които да я желаят........

Иначе всеки с теорията си.
По-нагоре се препоръчва да се яде месо и зеленчуци.
Други препоръчват пък да не се яде месо. Преди десетина дни питах един  от консултантите във форума занимаващ се с вид алтернативна медицина дали в неговата област съществува билка/добавка за моите проблеми. Хич не съм го питала какво да ям или не. Не ми предложи нищо като билка/хр. добавка, но ми даде непоискан съвет да спра месото и да ям само обработена храна без сурова. Не че съм тръгнала да ям всеки ден месо, ама с хемоглобин 94-120, съвсем да го спра не знам до къде ще ме докара.
Градината пълна с плодове и зеленчуци, аз ще ги спирам, защо.

Преди около година в тази тема имаше дискусия по точно спор, че една жена като наближи и като навлезе в менопаузата не трябвало да яде плодове защото имали захар, била си ги изяла в младостта.
В темата за ковид преди дни се развяваше пък теория, че доматите били вредни за здравето.

Ако се съобразява човек с всички, нищо не трябва да яде.

Та всеки с теорията си.......

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 20:08 от Danny_J

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Теории много.
Аз съм силно против евтаназията между другото.
Искам да се свърши с мъките,но чрез оздравяване,не чрез евтаназия.
В една любима книга се казва,че всекиму според вярата...
Някак вярвам,че ще живея още дълго...
Дано нещата тръгнат към добро...

# 42
  • Мнения: 1 222
Аз ХЗТ и да искам, не мога. Имам много противопоказания, а и ме е страх.
Аз пък вече нямам желание за живот. Като че се наживях, а и все нови вируси, все по-скъпи лекарства, всичко все по-некачествено. Животът става все по-некачествен, всеки работи до изтощение и от там прави грешки. Трябва да си отваряш очите на 10, всеки нещо сбъркал.

Ама аз съм нихилист, та не съм ориентир.
Мими, ти имаш страшна воля за живот, евала.Пожелавам ти да се оправиш!

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами имам дете...имам за какво да живея.
И аз съм понякога нихилист.
Вирусите ги остави,караш хиляди вируси,без да разбереш.
Вече работата до изтощение е кофти,съгласна съм.
Ти да видиш баба ми,винаги съм я давала за пример.
Сърцето ѝ преди повече от 15 години удряше по 23-25 пъти в минута.По спешност ѝ сложиха пейсмейкър.Тя не е с тотална хистеректомия,но е облъчвана на около 40 години,за да спре цикълът.Тази терапия вече не се прилага

Та това бабе живее само в момента.
Три дни след поставянето на пейсмейкъра хукна да катери Перперикон,качи го.Дядо беше жив тогава...
Онзи ден,в жегата,взела,че изпрала едни тежки,големи губери.Пералня няма и отказва да има.Аз не мога да ги изпера на ръка тези губери,нито да ги изцедя,тя е успяла.
Май наистина с вяра,че ще живееш,живееш.
Свекървата(май ми е такава)се поотчая,а е прекрасен човек.Мнохо я обичам и гледам да ѝ давам кураж.
А ти ще си даваш сама кураж.

# 44
  • Мнения: 1 900
Ако само да си жив в буквалния смисъл на думата беше важно, нямаше да съществува евтаназията и хора които да я желаят........

Иначе всеки с теорията си.
По-нагоре се препоръчва да се яде месо и зеленчуци.
Други препоръчват пък да не се яде месо. Преди десетина дни питах един  от консултантите във форума занимаващ се с вид алтернативна медицина дали в неговата област съществува билка/добавка за моите проблеми. Хич не съм го питала какво да ям или не. Не ми предложи нищо като билка/хр. добавка, но ми даде непоискан съвет да спра месото и да ям само обработена храна без сурова. Не че съм тръгнала да ям всеки ден месо, ама с хемоглобин 94-120, съвсем да го спра не знам до къде ще ме докара.
Градината пълна с плодове и зеленчуци, аз ще ги спирам, защо.

Преди около година в тази тема имаше дискусия по точно спор, че една жена като наближи и като навлезе в менопаузата не трябвало да яде плодове защото имали захар, била си ги изяла в младостта.
В темата за ковид преди дни се развяваше пък теория, че доматите били вредни за здравето.

Ако се съобразява човек с всички, нищо не трябва да яде.

Та всеки с теорията си.......

Начина по който пишеш за това, говори, че въобще съвети не желаеш да получаваш... За тоя хемоглобин си има причина и тя следва да се търси.. Относно съвета на човека, занимаващ се с Аюрведа - той ти е препоръчал да ядеш готвена, топла храна, по често зеленчукова, за което също си има причина, но.... Явно не можеш да разбереш 😁

Общи условия

Активация на акаунт