Какво правят жени в менопауза, когато... 9

  • 66 676
  • 701
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И с ядене 1-2 пъти на денонощие има режими.
Така е.
Моят е режим е това,което понася на...няма да пиша какви черва.Толкова съм възмутена от невъзможността да ям...
Дни наред понякога изкарвам на глюкоза,Хидратин Алфа и Натриев хлорид.
Идеята за захар,бонбони и шоколад е всъщност на гастроентеролозите,а солите и глюкозата на инфекционистите.
По-лесно се усвояват в моя случай от червата.Ендокринолозите не могат да сменят диетата,ако можеха червата ми да понасят зеленчуци...
Аз по принцип много обичах салати.Не вярвам обаче това да е причината за заболяванията.

# 61
  • Мнения: 2
Здравейте, някой пил ли е Карес (Caresse) и може ли да сподели има ли ефект?
Аз съм на 52, от две години нямам цикъл. От два месеца ме мъчат горещи вълни, но без изпотяване. Неприятното е, че се случват и нощем. Другият голям проблем е мигрената, пристъпите са поне два пъти в месеца и са с продължителност 3-4 дни.
Ако някой е установил формулата за намаляване на такива симптоми, МОЛЯ да помага!
Благодаря Ви!

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз се потя много...
Личната(предишната) казваше да пия калций.Ама нямаше ефект.
За вълните нищо не помогна.Чак когато сами се пооправиха...
Вчера в 18:00 ми беше хладно,сложих дънки и съвсем тънка блуза с дълъг ръкав.Легнах,завих се с тънка поларена завивка.
Е към 12 се събудих умряла от жега,свалих всичко,само по блуза с къс ръкав и чаршаф...
Лошото е,че сутрин пак ми става леко хладно...
Вечер обаче ми е жега.
Това продължава вече десета година.
Кога ще спре,не знам.Един гинеколог каза,че никога...
Аз съм на 39,на 29 беше хистеректомията.
Все още съм млада за менопауза,а от 10 години съм в такава,не знам,направо...състарих се,ужасно изглеждам.
Ремифемина го подарих,не посмях да го пия.
Мразя факта,че толкова години от младостта ми бяха отнети от болестите.
Да лежиш и да се превиваш от болки не е живот.
Мигрена за щастие много рядко имам,но пък появи ли се,чак ми се гади.

# 63
  • София
  • Мнения: 554
Момичета помагайте. Вече 13-ти ден съм в цикъл, пия дицинон от пет дни но нещо няма резултат. Кажете нещо друго. Благодаря ви.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Момичета помагайте. Вече 13-ти ден съм в цикъл, пия дицинон от пет дни но нещо няма резултат. Кажете нещо друго. Благодаря ви.
Е,как какво...гинеколог и хормони.
И не са бави много,гледах го този филм още на 11 години.Не спря повече от месец,но тогава нямаше много лекарства,помня,че нашите с някакви молби намериха Оргаметрил.
Имах и анемия...
Скоро след това ме и оперираха уж за апандисит,излезе голяма киста на яйчника...Те на практика махнали почти целия яйчник още тогава.
И майка ми не сметнала за нужно повече да ме води на лекар...Не знаех какво ми е...
Сега поне има скенери ЯМР,не режат целия корем да видят какво има вътре(и това ми се случи).

# 65
  • София
  • Мнения: 554
Момичета , преди малко се връщам от гинеколог - 1 см полип и от това съм кървяла.
Искаха още днес да ми направят абразио.Тъй като ми е невъзможно да отсъствам от работа,направо може да ме уволнят  ,та макар и за един ден ,моля ви от сърце да кажете какви хапчета да взема  - хормони или нещо друго. Кажете на вас какво ви е помогнало.Може да пишете и на лични. Наистина ви моля за съдействие.Благодарна съм ви от сърце. Пих три дни дицинон , от два дни съм го спряла ,но мисля пак да го почна.

# 66
  • Мнения: 20 087
Добре де, гинеколога не изписа ли нещо?

# 67
  • София
  • Мнения: 554
Добре де, гинеколога не изписа ли нещо?
Не , директно ми каза още днес абразио.

# 68
  • Мнения: 4 494
Лени, от опит - идва един момент, в който никакви хапчета не помагат, а трябва да се изчисти полипа.
Играта с хормоналните препарати е много опасна (аз още страдам от нея, въпреки че всичко е изписвано от лекар).
Говори с АГ да ти изпише каквото е необходимо.

# 69
  • Мнения: 1 429
Полип или с абразио, или с хистероскопия. На мен с абразио са ми ги махали.
За лекарства не зная - по-скоро слез изчистване, нещо което да предотврати появата им . Това е израстък, който матката се опитва да изхвърли като чуждо тяло, затова не спира.

# 70
  • София
  • Мнения: 554
Лени, от опит - идва един момент, в който никакви хапчета не помагат, а трябва да се изчисти полипа.
Играта с хормоналните препарати е много опасна (аз още страдам от нея, въпреки че всичко е изписвано от лекар).
Говори с АГ да ти изпише каквото е необходимо.
Не знам , искам само този месец да премине, а другият евентуално мога да си позволя един ден да ме няма от работа. Но нищо не ми газа доктора за хапчета ,директно в болница.На мен ми е невъзможно сега.

# 71
  • Мнения: 20 087
Когато имах полип, нито Дицинон, нито Оргаметрил ми помогна за кървенето.
Но за тези неща се пита гинеколога - например: така и така, не ми е възможно да го направя днес, какво ще ми предпишете докато успея да се организирам и да го направя. Нормално е да не може човек веднага да скочи в болница.
По принцип хистероскопията е по-щадящ метод, който се доплаща, по спомен ми искаха 4-500 лв.
На мен са ми махали с абразио.

# 72
  • София
  • Мнения: 23 156
пренебрегваш си здравето защото не можеш един ден да отсъстваш от работа?
полип с хапчета не се маха, особено щом се е стигнало до продължително кървене.
с хистероскопия може и да не може, заради кървенето.

# 73
  • София
  • Мнения: 554
Когато имах полип, нито Дицинон, нито Оргаметрил ми помогна за кървенето.
Но за тези неща се пита гинеколога - например: така и така, не ми е възможно да го направя днес, какво ще ми предпишете докато успея да се организирам и да го направя. Нормално е да не може човек веднага да скочи в болница.
По принцип хистероскопията е по-щадящ метод, който се доплаща, по спомен ми искаха 4-500 лв.
На мен са ми махали с абразио.
Всичко обясних на доктора за постъпване в болница още днес както на вас казах.Само ми каза ,че аз си решавам.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 6 173
Как един ден, минимум  седмица в къщи.Вярно, че е лека манипулация, но пак не си съвсем в кондиция след това.Аз не се чувствах добре около две седмици.Да не говорим, че имах проблеми  още година след това.

Общи условия

Активация на акаунт