Сигурността или страстта - кое е по-важното в една връзка?

  • 4 384
  • 175
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Кое бихте избрали, ако не можете да имате и двете? Кое според вас е по-важното и по-издръжливо във времето? И как, по дяволите, да си легнеш с мъж, който дори не можеш да си представиш да целунеш по устата, а камо ли нещо повече? А иначе е прекрасен приятел, кавалер, стабилен мъж и ...всичко най, най, най...И те боготвори...А от друга страна те гризе червейчето, че гонейки дивото, ще изтървеш питомното и евентуално може никога да не срещнеш точно това, което търсиш и да останеш сам...Което също не е добър вариант.

Благодаря на всички, които ще се включат! Имам нужда да чуя различни гледни точки и да споделите опит.

# 1
  • Мнения: 2 564
За какво ти е сигурност, като не те привлича физически. Страстта също избледнява след време, но е по-добре да има влюбеност, да ти е приятно да гледаш човека до себе си. Че понякога е за много дълго Wink

# 2
  • Мнения: 12 749
Обаче пък другият, този със страстта, може да е пияница, комарджия, да не иска да работи, а аз да го издържам примерно... Та аз ще задържа този със сигурността. Надявам се да не е чак отблъскващ, както е в описанието, а да е умерено сексуален, без да е бог на страстта. В противен случай запазвам стабилния за приятел, страстния за любовник и нямам романтична връзка с нито единия. А ако страстният е лепка, разкарвам го и ползвам вибратор. Wink

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 345
Това, което описваш не е липса на страст, а липса на привличане като цяло. Да не можеш да си представиш да го целунеш? Какво изобщо правиш в тези отношения?
Липсва ли това, ще залипсва и сигурността много скоро, защото никой няма да търпи да не искат да го целуват/имат близост с него.

# 4
  • Мнения: X
Вече на моите години - сигурността.
При добро желание от двете страни страстта се разпалва с времето - колкото и да не се вярва на някои.
От друга страна едната страст без доверие и безопасност (емоционална и битова) е чиста проба рецепта за катастрофа.

Какво му е на човека? Физически противен ли е? Нещо с хигиената, теглото, облеклото? Няма ли как да се коригират тези неща?
Ако е средно статистически мъж и ти подхожда по ръст и размер, поне умерено сексуален (ако и да не е технически удачен), има много голямо поле за подобрение.

# 5
  • Мнения: 40 834
И как, по дяволите, да си легнеш с мъж, който дори не можеш да си представиш да целунеш по устата, а камо ли нещо повече?

Бях на път да напиша, че страстта гори кратко, а стабилността е завинаги, но после прочетох това горе. Е, в този случай то просто няма дилема, тук не е липса на страст, тук направо има отвращение. Аз под липса на страст разбирам спокойна и улегнала обич, интелектуално сходство и пасване на характери и флуиди, но просто без ексцесии и бурни емоции. Твоето е друго.

# 6
  • СИ
  • Мнения: 4 406
В началото е взаимната страст, после остава сигурността. Жените търсят сигурността. Някои не си го признават но е така. То и при мъжете май е така...
Това, че те боготвори е много добре. Вече от тебе зависи дали ще го целуваш и как ще си лягаш с него. Може пък и да свикнеш.
Сега... Ако толкова много харесваш другия... Какво пък, отивай при него. Ще имаш няколко хубави години на щастие изпълнени със секс и романтика. За да си спомняш след това за другия...

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Кое бихте избрали, ако не можете да имате и двете? Кое според вас е по-важното и по-издръжливо във времето? И как, по дяволите, да си легнеш с мъж, който дори не можеш да си представиш да целунеш по устата, а камо ли нещо повече? А иначе е прекрасен приятел, кавалер, стабилен мъж и ...всичко най, най, най...И те боготвори...А от друга страна те гризе червейчето, че гонейки дивото, ще изтървеш питомното и евентуално може никога да не срещнеш точно това, което търсиш и да останеш сам...Което също не е добър вариант.

Благодаря на всички, които ще се включат! Имам нужда да чуя различни гледни точки и да споделите опит.

Няма как да просъществува такова питомно. Описаното е отвращение, а с отвращение не се живее. Не става въпрос нито за питомно, нито за диво, нито за страст ,нито за сигурност.

# 8
  • Мнения: X
Защо не можеш да го целунеш? Какво му е на човека?
А защо смяташ, че не можеш да имаш и двете?
Очевидно и двете ти опции са кофти - ненадежден и страстен или сигурен и отвратителен за теб. Най-добре е да си търсиш трети. Какво ти е на тебе, че да нямаш шансове за нещо, което намират милиарди други жени по света?

А сигурна ли си, че увлечението ти по интересния не блокира появата на такова към другия? Защото точно така се е случвало с мен и не съм прокопсала от това.

# 9
  • Мнения: 430
Сигурността е много важна. Но и секса също. За да не се стигне до там, че да имате и ти, и той паралелна връзка след време.
От друга страна някой изказа мнение, че с времето страстта се разпалва и се появява желание. И аз съм на това мнение.

# 10
  • Мнения: 19 837
А защо търсите или/или? И двете са възможни в 1 човек. За мен това е компромис от ваша страна. Не бих.

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
И двете са много важни.
Само страст не е достатъчна.

# 12
  • Мнения: 8 946
Не съм била изправена пред такава дилема. Но страстта е до време...
Предпочитам да ме боготворят. А не аз да боготворя някой развей-прах.

И чак пък да не можеш да си представиш да го целунеш....
Едно време как са ги женили хората без изобщо да се познават от преди и са имали стабилни бракове.

# 13
  • Мнения: 11 505
Няма такова нещо като разпалване на страст след време при мен, обратното може, но ако няма привличане на физическо ниво в самото начало, няма как да се появи след време. Прекрасен, ама не искаш да се доближиш до него...

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 345
Колко време ще те боготвори човек, който не получава никаква близост и емоция от теб? Ще поседи няколко месеца, дори години, и ще се намери някоя, която представи си!! иска да спи с него. И така...

Общи условия

Активация на акаунт