Сигурността или страстта - кое е по-важното в една връзка?

  • 4 387
  • 175
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 35 097
Пука й, мисли си, че нещо му дължи, нееудобно й е.
Ако не й пукаше да го е опукала.

Човекът може да е идеален във всеки един аспект, ама...

Разбира се, докато самне се дистанцира и не си хване някое момиче. Тогава авторката ще се събуди.

# 166
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, не й пука, защото ако й пукаше, хич нямаше да му се чуди, а щеше да постави нещата отдавна. Тя си играе с него, харесва й, той е резервната гума под ръка. Единственият й проблем е, че не иска да спи с него, а знае, че няма да стане да му се дърпа дълго време, а той да плаща масрафа.

# 167
  • София
  • Мнения: 35 097
Андариел, знаеш какви жени има.
Мявчат, мъкат, хъкат и не могат да са категорични.

Някак носи отговорност към цялата дружинка, да не ги разбие едвали не, че после с отказа си тя ще е виновна. Някакво такова - лудо.

# 168
  • София
  • Мнения: 62 595
Знам, знам, тези мъркащи не че не могат, а не искат да дадат окончателен отговор. Харесва им да контролират.

# 169
  • Мнения: 361
Вие как я мислите тая работа да скъса и да се дистанцира? Има будала, който е готов да се занимава с нея и да й дава "сигурност", тя затова се чуди, да не мислите, че особено й пука за него?

Е това е изключително грубо! Не съм някаква използвачка. напротив, искам да постъпя правилно, заради него, защото е чудесен и не заслужава да е подвеждан или лъган. Но, ДА! Искам да си запазим приятелството и компанията! Известно време се надявах той да преодолее чувствата си, говорихме с него за това, че за мен приятелството е напърво място и не бих го рискувала...Общо взето в неговото поле е топката в момента. Тук по-скоро изразих и страха си, отхвърляйки подходящ мъж, да не остана сама и да съжалявам някой ден...Но дискусията много ми помогна да осъзная колко е непостоянно и непредвидимо всичко в живота и е глупаво на 36 г. да мисля за след 30 години , дали ще има кой да ми подаде чаша вода...Та - отговорите за себе си си ги взех. Оставям ви сега вас, да се забавлявате, че някой като гледам друга работа си нямат. Отново благодаря на всички,които се включиха!

# 170
  • Мнения: X
Много ми е любопитна тая работа с приятелството, когато единият чезне от любов...

# 171
  • София
  • Мнения: 35 097
Тъпо е, ама тя каква вина носи?
Един подобен преди години тлееше по мен в нещо подобно и всички ме питат - жал нямаш ли?
Жал имам, любов нямам.
Наложи се аз да напусна средата, защото се чувствах без вина виновна.

# 172
  • София
  • Мнения: 62 595
Вие как я мислите тая работа да скъса и да се дистанцира? Има будала, който е готов да се занимава с нея и да й дава "сигурност", тя затова се чуди, да не мислите, че особено й пука за него?

Е това е изключително грубо! Не съм някаква използвачка. напротив, искам да постъпя правилно, заради него, защото е чудесен и не заслужава да е подвеждан или лъган. Но, ДА! Искам да си запазим приятелството и компанията! Известно време се надявах той да преодолее чувствата си, говорихме с него за това, че за мен приятелството е напърво място и не бих го рискувала...Общо взето в неговото поле е топката в момента. Тук по-скоро изразих и страха си, отхвърляйки подходящ мъж, да не остана сама и да съжалявам някой ден...Но дискусията много ми помогна да осъзная колко е непостоянно и непредвидимо всичко в живота и е глупаво на 36 г. да мисля за след 30 години , дали ще има кой да ми подаде чаша вода...Та - отговорите за себе си си ги взех. Оставям ви сега вас, да се забавлявате, че някой като гледам друга работа си нямат. Отново благодаря на всички,които се включиха!

Тези размисли и страсти ги имат момичетата в пубертета и едва ли има жена тук, която в пубертета да не е имала един такъв приятел, за когото е била наясно, че е влюбен, тя не е влюбена, но изкушението да го държи на каишка и да го експлоатира емоционално надделява. И в същото време си мисли, че е много благородна, че ето колко не е така, както изглежда, как се надявала той да преодолее чувствата... Всичко това, което си написала е едно към едно почти. Ти ги описваш нещата много точно още в първия си пост.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Авторке, егоизма ти е отблъскващ. Не си подходяща за приятел. Ако той напише, че се гнуси от теб, но няма какво да бодне, как ще реагираш?
Приятелството е съчетание на благородни качества. Запазват се симпатии и лоялност, въпреки перипетии и обстоятелства.
Ти ще се хванеш за първия спасител, игнорирайки настоящия. Ако претендираш още за приятелство, дай му шанс да е щастлив с др.жена.

# 174
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Виж, да знаеш че мъж е готов да ти предложи всичко, да лапа мухи по теб 5 години, да му казваш че искаш приятелство само...за мен го разиграваш ,това не е искрено приятелство. И на всичкото отгоре се чудиш дали да не го пробваш, като знаеш че не те привлича. Иначе нямаше да  я има темата. Няма значение че си на 36 с 2 брака и дете, ти все още не си готова да погледнеш сериозно на живота явно. В такъв случай защо говориш за сериозни неща, за след 20, 30 години? Какво ти пречи да постъпиш лековерно с него, просто за афера , пък каквото излезе. Защо са тия вричания, бъдещи деца и не знам какво си, глупости за вечни приятелства и подобни. Просто е - привлича те- пробваш, не те- не пробваш. Оттам нататък ще е по ясно имате ли бъдеще. Да го държиш така резерва е глупаво, за теб. . Той не ме интересува толкова.

# 175
  • Мнения: 46 511
...отговорите за себе си си ги взех...
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт