Пазаруване от Aliexpress.com 63

  • 33 080
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 2 209
Здравейте!

Мисля да поръчам тази кафе машина :https://aliexpress.ru/item/1005001337807485.html?spm=a2g0o.cart. … 00GKF2mP&mp=1
Моля за мнение ,някой дали е поръчвал ,някакви специфики?

# 181
  • Мнения: 2
Здравей
Алиекспрес .РУ??
 Е , от складовете във Франция и Полша ще дойде доста бързо стоката.....
Нa 22 страница на коментарите за машината трябва да отвориш и да почетеш...неизпратена поръчка , неработещи машини...др.
Има и редактирани коментари....140 долара не са много пари , но разправиите ти трошат нервите.
Разбира се , има и много доволни клиенти.
Буквално си тестваш късмета.
Това рекламен трик ли е....20 бара налягане? Къде го отчитат?
Имам неработещи стоки от Китай.....магазините  на някои от тях вече не съществуват.
Съжалявам за негативизма))
Поздрави

# 182
  • Мнения: 720
Хаха, 20 бара най-малко това гледай, неграмотно описание.

# 183
  • Мнения: 1 979
някой отварял ли е диспут, за неполучена обединена пратка
защото това са си 5 диспута по старата схема

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 45 335
Момичета, как ви си струва тоя смарт часовник?
https://www.aliexpress.com/item/1005002329079884.html?spm=a2g0o. … 4789656_5&s=p

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 821
Точно този съм поръчала аз, но още не е пристигнал.

# 186
  • Мнения: 216
Здравейте! На 08.09 направих поръчка,която още не е пристигнала. По тракинг номера ми изписва
2021-10-11 09:34 Delivering
Received by the delivery company
След 3 дни изтича срокът, къде трябва да пиша и биха ли ми върнали парите?

# 187
  • Мнения: 2 646
Здравейте! На 08.09 направих поръчка,която още не е пристигнала. По тракинг номера ми изписва
2021-10-11 09:34 Delivering
Received by the delivery company
След 3 дни изтича срокът, къде трябва да пиша и биха ли ми върнали парите?
Щом изтече срока отваяте диспут за неполучена пратка. Търсете за номера подобни на вашия дали пощите или някой куриер ги доставя и пробвайте да проследите на технте сайтове. Има много постове назад с различни проследяващи номера.
Връщането на парите зависи от различни неща и без да се знае къде е пратката и каква е историята на движение не може да се каже със 100% сигурност. Когато не сте шмекерували и можете да го опишете и докажете парите ги връщат или "подбутват" пратката за да бъде доставена.

# 188
  • Мнения: 28
Не съм поръчвала от Али от 2 г.Как да разбера ДДС дали е начислено?

# 189
  • Мнения: 2 646
Не съм поръчвала от Али от 2 г.Как да разбера ДДС дали е начислено?
От фактурата. За да нямате ДДС трябва да се регистрирате като фирма или да поръчате стока над 300 лева по-точно 150 евро.

# 190
  • BG-DE
  • Мнения: 6 092
Не съм поръчвала от Али от 2 г.Как да разбера ДДС дали е начислено?
Всички цени в Али са с предварително начислено ДДС от 01.07., под цената на продукта пише  VAT included (или НДС ако е на руски) това означава, че цената е с ДДС.

# 191
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 11 123
Не бях поръчвала от АЕ от пролетта, когато поръчах от склад в Полша и дойде за 1 седмица. Октомври поръчах уж от Германия до Германия (склад на превозвач), но си гледам движението и баш от Китай е пратено. Трябваше на 14-15.11 да бъде доставено - йок, още е in transit. Мисля, че достатъчно ги почаках и отворих диспут. Гледам да съм търпелива, ама на края ще ми отече опцията с диспута.
Нали не бъркам и правилно виждам че не е ясно къде е?
Скрит текст:

# 192
  • BG-DE
  • Мнения: 6 092
Мисля, че не бъркаш но ме наведе на размисъл 😊 и аз имам една със същия статус, трябваше да дойде за 10 дни (също до Германия) а вече една седмица седи така.

# 193
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 11 123
Абе, беше ми странно още при поръчването, че от склад в Германия до адрес в Германия ми даваше срок на доставка над месец, ама пусто точно това яке иска девойката и поръчах. От АЕ гледам да поръчвам за суми, които мога да прежаля, ако не ми се получат лесно нещата. Патила съм си (поръчка на мешка с бухали, дойде твърда дамска чанта с черепи и бокс на закопчалката, тогава ни върнаха парите)

# 194
  • BG-DE
  • Мнения: 6 092
И аз съм така, поръчвам само за сума, която мога да прежаля но пак е неприятно 😊

Общи условия

Активация на акаунт