Непрестанна умора

  • 5 856
  • 139
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 520
Умората е характерна и за ниското желязо, но другите ви симптоми са типични само за ниско Б12 и висок инсулин.
Дори да нямате симптоми, трябва да възстановите нивата им, за да не доведат до по-сериозни увреждания. Но стойностите им са прекалено отдалечени от нормата, за да не дават отражение. Така че вероятно си е точно от тях.

# 61
  • Мнения: X
Djoni Ivanov, а кръвните показатели как са (ПКК)? Бихте ли ги споделили?

# 62
  • Мнения: 123
Да заповядайте

# 63
  • Мнения: X
Благодаря, аз не, че разбирам толкова, но също имам неизяснен проблем, свързан с умора.
Дефицитът на Б12 се отразява на ПКК, най-вече на Среден обем на еритроцитите (стойността се повишава). Странно е, че точно тези показатели са перфектни (не доближават границите)...

# 64
  • Мнения: 123
А пък да не е и желязо защото ме кара сладко солено ми ето ги стойностите и за Б12? какво ще кажете доста качих и в корема отделно ми откриха висок тестостерон в 2 лаборатории в 1 не в рамус само не в бодимед и кандиларов да? Дайте някакво мнение а за Б12 ето го какво е а за желязо как е незнам?

# 65
  • Мнения: 100
Мисля, че от висок Б12 се пълнее

# 66
  • Мнения: X
Ами проблемите ви са открити - тестостерона, инсулина, TSH, витамина, левкоцитите са високи (може би скорошно боледуване)... По-лошо е, когато никъде не излиза проблем, а симптоми има. Но ми е странно този дефицит на В12 защо не се връзва с показателите Хемоглобин, Еритроцити, Среден обем на еритроцитите и останалите...

# 67
  • Мнения: 123
Незнам странно а защо имам и замъглено зрение и едно такова имам подиснато настроение малко и към депресия бие спрях да излизам навън едно такова замъглено зрение специфично и слабост в ръцете висок пулс също нещо на нервна почва може и да е маойтп напълняване дали е възможно и от там да се е вдигнал инсулина?

# 68
  • Мнения: 46 520
Кой ти вкара тази муха с желязото? Иди утре и го пусни. Но не е от него.
Имаш инсулинова резистентност, тя предизвиква изредените симптоми. Спри въглехидратите, пий си лекарствата и ще се оправиш.

# 69
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Инсулина и желязото са антагонисти. Колкото по-висок е инсулина, толкова по-ниско желязото.
При висок инсулин не достига достатъчно хемоглобин до клетката, а той транспортира кислород, затова нямаш сила, мускулите не получават кислород.
Високо желязо също не е добре, повишава вероятността за възпаления в тялото и клетките не получават достатъчно “храна”.
Трябва да са уравновесени инсулина и желязото, защото са като скачени съдове.

Щом си с ИР, минаваш на нисковъглехидратен режим, започваш спорт. Изследвай си и дефицити на витамини и микроелементи и ги запълни.

# 70
  • Мнения: 123
По принцип нали ми откриха и висок тестостерон имам и окосмяване на брадичката възможно ли е и от там да съм качила и инсулина?

# 71
  • Мнения: 100
По принцип нали ми откриха и висок тестостерон имам и окосмяване на брадичката възможно ли е и от там да съм качила и инсулина?
Усещам, че сте много притеснена. Така бях и аз-трябва да се успокоите. Стресът само натоварва още повече. Обърнахте ли се към лекуващият лекар? Би трябвало да ви отговори на всички въпроси. Ако се съмнявате в лечението си-потърсете друго мнение. Лично аз смятам, че за окосмяването, което пишете е заради хормон. Посетихте ли ендокринолог?

# 72
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Намерено през Гугъл, предполагам и ти можеш да го ползваш 😉:
Последиците от повишения инсулин в кръвта са многобройни: в черния дроб се образува повече захар, увеличава се мастната тъкан и се образува повече тестостерон, което засилва картината на СПКЯ. Следователно лечението на инсулинова резистентност е важен стълб в СКЛЯ терапията.

Тестостеронът не ти е първопричината, а ИР!
Колко хора ти казват там да действаш.

# 73
  • Мнения: 123
Да посетих отделно б12 ми е понижен и сега пак ще ходя за него че не знаех отделно тестостерона и тя ми каза че може ИР да ми се е повишило от там изписа ми белара гинеколог казаха ми че не е било за мен че съм била малка за противозачатъчни

# 74
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Посети някого и за пунктуацията, нищо не се разбира.

На колко си години?

Общи условия

Активация на акаунт