АГ СЕЛЕНА- ТЕМА 22

  • 51 542
  • 774
  •   1
Отговори
# 90
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
За държавните болници определено е куфар, там всичко трябва да си носиш, дори памперси за бебето и превръзки за теб. Затова момичетата ходят направо с куфар.

# 91
  • Мнения: 126
Здравейте момичета, при планирано секцио в деня на секциото ли ни приемат в болницата. Предстои ми раждане през ноември при Д-р Борислав Иванов.
По-горе питахте за списък за родилното. Ето това намерих на фейсбук страницата на Селена:


# 92
  • Мнения: 62
Добавям и кърпи които ги няма в списъка
Здравейте момичета, при планирано секцио в деня на секциото ли ни приемат в болницата. Предстои ми раждане през ноември при Д-р Борислав Иванов.
По-горе питахте за списък за родилното. Ето това намерих на фейсбук страницата на Селена:



# 93
  • Мнения: 6 939
https://www.unihosp.com/?menu=bpbs
 в Св. Георги е безплатен БХС, но пак се обадете, ако желаете. На мен ми бяха казали, аз не съм се възползвла, защото не ми харесват проценти и вероятности и си правих Пренатален тест. Успех 😊
Тази информация е стара. В края на миналия месец правих изследването там, взеха ми 60лв.

# 94
  • Мнения: 372
Здравейте,
"Безплатно" изследването се финансира от държавата в рамките на определен бюджет за годината. Не знам дали се е изчерпал за годината или е преустановено финансирането. Пиша това, предимно за да може ако някоя дама в началото на другата година попадне на тези публикации да си провери актуалната информация.

# 95
  • Мнения: 6 939
Да, разбира се. Аз също попаднах на тази информация в сайта, обадих се да попитам, за да съм подготвена като отида на място и се оказа, че вече не важи.

# 96
  • Мнения: 36
Цените са по каса, но в тях влиза и избор на екип.

Здравейте, изборът на екип също и за нормалното раждане ли важи? Аз обмислям да раждам в Селена нормално, но задължително с епидурална, но не се следя там. Мислих, че за нормално раждане просто отиваш и те поема дежурният екип. Днес ходих на ФМ в Селена и като питах докторката за раждане малко ме отсвири: то имало време, то било хубаво да си избера екип, ама както си реша ...
Просто за мен изборът на екип в моят случай ми се вижда безсмислен, нито някой ме е следил от тях, нито нищо. И тогава какво става? Отивам примерно през нощта с изтекли води, има дежурен екип, пък аз трябва да си чакам моя лекар да идва, така ли?
И още един въпрос: знаете ли дали могат по всяко време да сложат епидурална. Може да ви се стори смешен въпрос, но имаше коментар /в друга тема но пак за Селена/, че ако искаш епидуралка, най-добре било да се разбереш с лекар за предизвикване на раждане, че през деня било по-сигурно че ще си я получиш. Много ме озадачи това и ако е така, ще се въздържа Simple Smile

Много въпроси станаха, дано можете да ми помогнете Simple Smile

# 97
  • Мнения: 6 295
Раждах в Селена март 2020,имах си избран лекар,и съответно уговорка с него.Раждането започна едно нощ,в ранните часове на неделя.Отидох там, вече беше напреднала фазата,лекарят ми се оказа в София,и нямаше как за един час да дойде,та ме израждаше дежурният лекар.Изчакахме анестезиолог да дойде,явно в момента нямаше,но беше доста бърз.Общо взето,едвам го дочакахме,и веднага на магарето.Та,получих упойката, непосредствено преди раждането.

# 98
  • Мнения: 752

Здравейте, изборът на екип също и за нормалното раждане ли важи?
Просто за мен изборът на екип в моят случай ми се вижда безсмислен, нито някой ме е следил от тях, нито нищо. И тогава какво става? Отивам примерно през нощта с изтекли води, има дежурен екип, пък аз трябва да си чакам моя лекар да идва, така ли?
И още един въпрос: знаете ли дали могат по всяко време да сложат епидурална.

Избор на екип имаш право и за нормално и за секцио. Не си длъжна да го избираш, но ако не се следиш в селена е по-добре от гледна точка на това, че предварително ще е запознаят с придружаващата те документация. Въпреки това изборът на екип незадължително означава, че ще те изроди този екип. Ако лекарят е например в отпуска и е отишъл на балкан да кажем, ще те поеме дежурен екип.
Ако чакаш твоя лекар, има койд а те наблюдава до пристигането му. Обикновено от изтичането на водите до същинското разкритие и раждане има доста повече време, отколкото показват по филмите.
Епидурална по принцип би трябвало по всяко време да ти сложат - тя така или иначе влиза в цената, защото някои жени до последно не са сигурни дали искат или не и съответно дори и да не искат могат да решат, че искат по средата на раждането.

# 99
  • Мнения: 36
Ренко, Celestia, благодаря за отговорите. Сега ми стана по-ясна картината Simple Smile
А за упойката питам така упорито, понеже първото ми раждане мина за 4 часа /от най-първата и лека контракция до приключване на раждането/ и второто нали в повечето случаи било още по-бързо. Та искам да съм сигурна, че където реша да раждам /надявам се нормално/ ще има на място анестезиолог, да не мине и второто без упойка, защото един път ми беше предостатъчно  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 6 295
Dunda,и при мен беше второ раждане.Първите контракции започнаха към 1 след полунощ.Изчаках до 3, когато бяха зачестили още повече.Живея в близък град,и докато отидем до там и ме прегледат стана 4.Вече бях с 6-7 см разкритие.Извикаха анестезиолог,дойде за може би 20-30 минути,и в 5 часа вече бях родила.Водите ми спукаха там.Да,казват,че второто раждане е по-бързо,в моя случай беше така.
Успех и леко да минава!

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Момичета знаете ли дали мога да си пусна изследвания по ЗК в лабораторията на Селена, при положение, че направлението ми е дадено от лекар, който не работи в болницата? Thinking Виждала съм жени с направления, които чакат пред лабораторията.

# 102
  • Мнения: 126
Здравейте момичета, знаете ли дали консултацията с анестезиолог преди раждането се заплаща?

# 103
  • Мнения: 703
Ренко, Celestia, благодаря за отговорите. Сега ми стана по-ясна картината Simple Smile
А за упойката питам така упорито, понеже първото ми раждане мина за 4 часа /от най-първата и лека контракция до приключване на раждането/ и второто нали в повечето случаи било още по-бързо. Та искам да съм сигурна, че където реша да раждам /надявам се нормално/ ще има на място анестезиолог, да не мине и второто без упойка, защото един път ми беше предостатъчно  Simple Smile

Това е предимстовото да имаш избор на екип, че преди термин ще ти вземат документацията, ще минеш преглед при анестезиолог, ще ти запишат тонове, и ще ти следят състоянието.

При планувано секцио например докторът ти ще е там, при неплануване те поема дежурният лекар и ако имаш избрян лекар, те се свързвят с него и той идва(ако не е възпрепятстван) което много ме съмнява.

Така че изборът на екип не е лоша идея, въпреки че повечето Агта там са нна ниво и си знаят ряботата, освен новите който скоро са завършили и трупат стаж

# 104
  • Мнения: 594
Не.
Здравейте момичета, знаете ли дали консултацията с анестезиолог преди раждането се заплаща?

Общи условия

Активация на акаунт