Пърха вече бебче сладко, през АПРИЛ ще радва мама, татко

  • 17 618
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 925
Влизам само да се разберем за срещата. Предлагам УГО на петте кюшета 13:30ч. събота. Моля да ми пишете на лични кой ще идва, да не кукувам сама.   Crazy

# 16
  • Мнения: 317
За пазаруването - и аз не съм суеверна, а май и таткото също. Мисля по-нататък да започна да се ориентирам в предлаганите стоки и след нова година да започна да купувам необходимото. Нямам на кого да разчитам да го направи вместо мен, а и така ще ми е по-спокойно.
За усещането - от около седмица вече усещам въпросното пърхане, което е и заглавие на новата тема.

Благодаря за добавянето в дългия списък Laughing

# 17
  • Мнения: 50
Здравейте,

може ли да ви се похваля и да услужа на Пловдивските мами, а АУА може да добавио и този магазин за бременни в Пловдив.

Понеже вчера бях нещо много оттегчена и депресирана мъжа ми реши да вземем детето от градина и да се разходим по-главната. И там точно срешу надуваемия замък на площада пред пощата (срещу страничния вход на градската градина) видях на витрината на магазина на Блага Благоева страхотна блузка - туника за бременни на манекена. Аз не знаех че в този магазин продават и дрехи за бременни. Влезнахме и установих че има много хубави дрехи на сносни цени (доста се бях разочаровала от дрехите в предишните магазини). Блузката е с дълъг ръкав с висока талия престегната точно под гърдите и леко разширена на долу, мнооого елегантно  СУПЕР. от горе на това продавачката ми изкара и един много хубав панталон, плътен, зимен и НАМАЛЕН от 40лв. на 26лв.

Мъжо ме оборудва с панталона и туниката и настроението ми се оправи Wink

Наистина съм забелязала че като съм в неподходящи дрехи облечени по принуда настроението ми никакво го няма. Мисля че въпреки че сме бременни трябва да изглеждаме добре най - вече заради нас си и нашето добро настроение.  Peace

Особено за работещи мами, дрехите са супер, много подхпдящи за офис и не само, не са строго официални. Аз лично мисля само от там да пазарувам до края имайки предвид какви дрехи продават в магазина в подлеза на Тримонциум Sad Блузите не са за бременни а са като за баба ми, плюшенки, шаренки и просто голям номер.

Дано съм помогнала на пловдивските мами, които като мен са разочаровани от избора на дрехи за бременни в Пловдив.  Simple Smile

За пазаруването: първия път започнах да купувам всичко след като влезнах в осми. Имах си едно на ум и исках да започна да купувам неща за бебето когато вече е сигурно че и да започне раждането ще е достатъчно голямо за да е всичко наред с него.  Но да ви кажа количката я оставих за след раждането, в смисъл аз си я харесах и дори я запазихме, капарирахме, но мъжът ми отиде и я взе след като родих. Суеверие поне малко.

# 18
  • Мнения: 161
Честита Нова Темичка!Здравейте и от мен! smile3525
За имената: ние отдавна си ги избрахме, даже още преди да направим бебчо. За момченце и на двама ни беше хрумнало, Калоян, но сега сме категорични за Кристиян, а за момиченце - Ванина. Аз пък държа да са на неговите родители, не зная, просто в самото начало така го исках,а преди бях твърдо против кръщаването на някой. newsm78
Покупки: аз още нищо не съм купила,получи се малко интересна ситуация, до април аз още следвах в Германия и от там бях накупила за бебето на сестра ми доста нещица, коеото тогава беше на 3 месеца,но по стечение на обстоятелствата багажа ми пристигна преди две седмици и май съм си накупила предварително smile3521, тъй като на него вече са му малки. Но иначе не бързам, а и сякаш не зная от къде да започна. Оглеждам креватчета newsm78, колички newsm78, но все си казвам, че има много време, а времето си тече....
Проблеми с храчките и аз имам, особено сутрин. Никога не съм пушила и все се базикам, че кой знае какви купони си прави бебчо в стомаха ми, та после аз изхвърлям боклуците. smile3503
Честото пишкане: при мен по начало е и на дневен и на нощен ред, а сега е още по зле,но и аз пия много течности по принцип.
Днес приключва работната седмица за повечето. Приятни и слънчеви почивни дни желая на всички!

# 19
  • Мнения: 6 442
Здравейте,мами!!
Честита нова темичка!!
За имената:Аз честно да ви кажа си имам няколко намислени,но докато нямам някакво предположение за пола няма да се навивам на никакво име.А засега нямам така нареченото майчино усещане какъв ще е пола на бебо.А вие??Очаквам с нетърпение поредната среща с чичи доктор  и с бебока.Пък да се надяваме ,че ще има някакви преполжения за пола.
За коремчето Имам чувството,че то все едно си стои.Едно такова малко-все едно съм преяла.Е,вярно,че е пораснало ,но на мен ми се иска вече доста повече да е порасноло и все си го гледам дали е мръднало.
За мърдането на бебо:Все още няма никакви наченки на пърхане.Надявам се,както споменахте по-рано,всички априлски мами,докато изпишем темата вече да са усетили бебока!!!! Rolling Eyes
За времето Симоптиците предвиждат днес да е един от последните топли дни,така че-наслаждавайте му се!!!  bouquet

# 20
Магазина,за който ме пита catty_m е на Пиротска,ако вървиш в посока Центъра се пада следващата пряка след Хр.Ботев (точно на ъгъла където завиват трамваите). Имаше хубави туники,панталони, дънки и сукмани. "Асита" се намира под колоните на Графа и там се намират не лоши неща,но всичко което харесах беше неприлично скъпо. Иначе и по Стамболийски открих едни,но там има само блузи и туники.

А на P-r-o-l-e-t ще кажа,че секциото не е толкова страшно. Не,че ви го препоръчвам,но съм раждала първото си дете така-бях спокойна,видях го веднага като се роди.А болката след операцията(наистина голяма болка) я преодоляхме с много обезболяващи.

# 21
  • Мнения: 187
Здравейте, момичета.
Радвам се да разбера, че все още има мами без коремчета.
Нашия тати вече няколко пъти го хващам как ме гледа тайно като се преобличам и прави физионамиики на почуда защо нямам коремче. Thinking
Вчера го забелязах пак да ме поглежда тайничко и го питам " има ли нещо", а той " не, само си се чудя защо нямаш коремче, да не би бебчо да не расте, или да му е тясно" newsm78
Дрехи за бременни още не съм купувала, ходя си с дънки и не са ми ни най-малко тесни.
А и моята сестричка ми е изпратила няколко чифта дънки и джинси, блузки за бременни. Аз лично не съм виждала толкова хубави тук. Naughty

# 22
  • Мнения: 85
Здравейте и честита нова темичка и от мен!

Много хубаво, че в Блага Благоева са пуснали туники, аз вече имам един панталон оттам-ще тичам да видя кво-що ново имат Laughing

За имениците-вообще не ми помагат, търся име за момче с М, но освен широко разпространените и що-годе приемливи, които естествено навсякъде се повтарят, какво ново могат да измислят-сигурно Мохамед или Мануелито  #Cussing out А ние с таткото иначе всеки ден водим разговор-хайде вече, измисли ли името, ами не-ами и аз не, и накрая стигаме до Марий, Мечо, обръщаме го на смях и така май скоро няма да стане. Като се ядосам и ще ти се на тъпото М и ще си измисля нещо дето наистина да ми харесва.

И аз си мисля отначало да започна да купувам по-дребни неща за бебо, а по-накрая като наближи-по-големите, но не знам какъв акъл ще ми дойде. За сега все още ми се струва рано. Нашият татко още преди да направим бебо събираше парички за него, не че много е събрал, но поне за количка и за кошарка ще има.  Peace Пък ако някой ни подари кенгуру, столче за хранене и тям подобни няма да му се разсърдим, я  Wink.
Приятни събота и неделя на всички, стискайте палци следващата седмица времето да е хубаво, че да си изкараме добре на почивката!

# 23
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Има време за столче за хранене и столче за кола оставете за по-късно. Има питки, прохождане следващата Коледа и Нова година и може да се вземат и тогава.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Здравейте,момичета!
Браво на вас, колко много сте изписали за два дни! Аз имам много работа и едва и насмогвам. А вечер като взема малката от детска градина и започва една въртележка. Едва дочаквам часа за къпане и лягам с нея. Наистина втората бременост е по-различна от първата. Вече нямам свободно време за себе си покрай Ани и просто дните отминават неусетно.
За имената: Миналия път бяхме с готово име за момченце, и когато в деветия месец ни казаха че ще е момиче(понеже дотогава се криеше успешно!!!) доста зор видяхме с името. Аз исках Анита, а мъжа ми - Анелия. В крайна сметка се запътих към родилното без готово име. И когато му се обадих от магарето да му кажа че има щерка и го питах как да я запиша - той великодушно обяви - Анита! Simple Smile. Така че засега ще изчакам с избора. Още повече че сега ще избираме трима и консенсуса ще е още по-труден.
За килограмите: Срам ме е да кажа ,но съм +5 отгоре, а не виждам да ям чак толкова много. Първата бременост започнах от 50 и стигнах до 64. След това за около три месеца си върнах килограмите. Но сега започнах от 54 /явно и годинките си казват думата smile3518/ и вече съм 59. Коремче имам не като за четвърти месец, а като за пети. Дано да поспре малко дебелеенето, че като се погледна в огледалото и ме обхваща депресия.
Да ви пожелая приятна и отпускаща събота и неделя!!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 269
Момичета, да ви се похваля, връщам се от фетална морфология - ЩЕ ИМАМ МОМЧЕ  Heart Eyes

Ох, много съм щастлива, всичко му е наред на бебо Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 221
Здравейте  от мен и  честита нова тема!!!Времето минава,изписваме темите с такова темпо,много ви се радвам.
Добре дошли на новопостъпилите,радвам се ,че намираме още сродни души и ставаме все повече.
moto ,picolina, Hug
Момичета,в миналата тема ви писах,че доста съм напълняла,вече+8кг. и дори се притеснявам,защото не мога да кажа,че имам голям апетит,съобразявам се какво ям а пък... Sad
Днес обаче малко се поуспокоих,бях на консултация и акушерката ме прати на едно изследване-доколокото разбрах ехографско,нещо от типа на скрийнинг,за наблюдение за аномалии,Каза,че го отпуснали скоро от Здравната каса и не е лошо да се възползвам.Лекарката ме гледа около 10 мин.и каза,че бебето е активно, има добре развит гръбначен стълб,плацентата е хубава, само дето не видя пола на бебчето.А за килограмите които съм наддала,каза,че не е страшно,всичко е на периоди,важно е да спазвам хранителен режим-без тестени храни,пържено,мазно и т.н.Предимно плодове,зеленчуци и месо.Като ми мереха корема,се окава,че бебето е с размери за пети месец,а аз влизам в пети след десетина дни.Радвам се ,че расте едричко,така било с второ дете.Синът ми се роди едва 2,750кг.,очаквам това да е по-големичко.
 denisimo , почини си добре,наслаждавай се на всеки ден,събери много положителни емоции и  като се приберете от почивка да пишеш и да споделиш впечатления.
 smile3503Желая на всички много усмивки и слънчево настроение!!!
 Hugcatty m,радвам се за теб,чудесно е да си мъжка майка!!!

# 27
 Здравейте  момичета,
честита ни нова темичка с хиляди благодарности на Aya , за отново блестящата й работа Hug.
За имената - ние с таткото нямахме предварителна подготовка по този въпрос ,но учудващо лесно и бързо избрахме както за момченце така и за момиченце.Аз за момента нямам усещане какво ще е бебчо , а на последния преглед мъника не пожела да се покаже ,така че сме подготвени и за двата случая Simple Smile.Само да е живо и здраво ,вече си го обичаме каквото и да се роди.Спряли сме се на имена различни от тези на нашите родители и роднини защото решихме, че така е редно и детенцето трябва да си има свое лично и уникално име ,като него самото.Наистина обаче забелязах , че има прекалено много хубави момичешки имена, а при момчешките избора е минимален.До сега не се бях замисляла за това, но съм убедена че всеки от нас ще избере най-доброто и подходящо име за своето бебче Simple Smile.
Относно магазините на Блага Благоева в София - аз съм им фен още преди да забременея и имам в гардероба си няколко много сполучливи и качествени дрешки от там.Надявам се в най-скоро време да подновя сегашния си гардероб с нещо подходящо и хубаво защото оличането сутрин взе да става все по-голям проблем.Наистина не е никак приятно да няма какво да облечеш и като се погледнеш в огледалото да виждаш натежала и не добре изглеждаща фигура ,но това ще е временно явление.Лично аз за сега не изпадам в депресивно състояние от това че съм напълняла и кремчето ми е доста големичко, а напротив искренно се радвам на бременносттта си и с нетърпение чакам догодина да гушна малкото човече.За такъв резултат смятам ,че цената на няколко месеца дискомфорт си заслужава.
Съчувствам на всички ,които се борят с неприятни храчки - за мен те са една доста неприятна и добре позната тема още преди да забременея.Тъй като имам синузит, всяка година по това време страдам от този кошмар, но не мисля че за целта трябва да се приемат излишни лекарства и сиропи.Аз препоръчвам мед със сода и чайчета от билки, и дано скоро проблема да е забравен от всички ни.
Много ми се иска да се запознаем най-после на живо ,но не знам дали ще мога да дойда на съботната среща ,тъй като още не съм съвсем оздравяла а не мисля че е редно и етично в това положение да се присъединя към компанията.Все пак надеждата умира последна и се надявам утре като се събудя вече да се чувствам по-добре.Ще следя темата за да разбера часа и мястото на срещата и ще се постарая и аз да присъствам доколкото зависи от мен Praynig.
Пожелавам лек и хубав ден на всички и вълнуваща петъчна вечер Peace
Целувам Ви и Ви прегръщам  bouquet

# 28
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Здравейте мили мами! Hug Hug  bouquet
Немога да ви опиша как ми липсвахте и колко много ме изненадахте.Сменили сте две теми мен докато ме няма , но обещавам да прочета всичко!Надявам се че всяка една от вас е добре!
Добре дошли на новите мами! Hug   Леко бременеене и здрави бебчовци!

За килограмите- Незнам с точност колко съм качила , но на 3-ти  октомри бях 68  Embarassed, а сега незнам!Но със сигурност съм качила най-малко 1,500 до 3 кг. , защото си хапвам доста много, въпреки че пия витамини Thinking Вие какви витамини пиете? Моите са Falvit!
Ох, и вече нищо в гардероба не ми става  Sad Cry!
С коремчето напредвам доста смело.Скоро съм на консултация и ще снимам бебчо и мен , за да ни има и нас в албумчето.

За имената- Ние с моя съпруг не  сме  си харесали още име , но сме решили да си е индивидуално и уникално.
Според мен  името на едно  дете трябва да бъде избрано от родителите му, и най-важното е да им харесва . Най - голямата глупост която правим ние ( особенно тук в моя край ) е , че си кръщаваме задължително децата на баби и дядовци, защото така е "редно" Naughty  Crossing Arms, и че слушаме който трябва и не трябва за име и съвети и т.н. .Тези неща са отживелица и не са задължителни, поне аз така разсъждавам. newsm78 Thinking


За сега ви казвам приятна вечер милички мои !  bouquet Hug
И приятна събота и неделя!

# 29
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Момиченца,
Забравих да Ви се похваля какви подаръци имаме!!!
Кенгуру-невероятно е тъмно зелено е,тъй като не се знае пола на бебо.Мъж ми каза,че аз нямам право да го нося:)само той:)Биберони - 0 до 3 м.-2бр.,както и шише против колики:)Много са хубави:)Мама ми ги донесе от екскуризята си в Париж. newsm44
Брат ми ми донесе от САЩ чесалка за зъбки,която вибрира-много сладка и шарена,гребенче и четка,както и сладка розова биба:)
Аз самата си купих от Щатите още 2005г.,като бях там-лигавник-много сладък,лъжички,които си променят цвета,в зависимост от това дали е много гореща храната на бебо,специални лъжичка и виличка,като виличката е със заоблени върхове,да не се нарани бебо,Патенце за баня,което също си мени цвета,ако водата на бебо е твърде гореща,шише,което пуска храна-бавно,по-бързо или много бързо-регулира се самата биба и много як биберон, за да се дават на бебо лекарства.
Това са моите придобивки:)
Достатъчно са засега
Лека петъчна вечер smile3525

Общи условия

Активация на акаунт