Пърха вече бебче сладко, през АПРИЛ ще радва мама, татко

  • 17 657
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 925
Пролет, аз от почти 6 години си живея сама и в никакъв случай не съм от хората, които се вамниачават, напротив, даже си падам малко разхвърляна  Blush Но сега като съм си толкова дълго в къщи и аз не знам какво ми става. Всеки ден намирам какво да правя. Я да подредя гардеробите, да изхвърля разни неща, които не се ползват, да измия банята, кухнята и т.н. Да не говорим, че ние сме на квартира, в която всичко е старо и захъбено, та отнема повечко време. За готвенето - винаги съм била по-бързите и незаагажиращи яденета, да не говорим, че Пепи е фен на скарата и сандвичите  ooooh! Аз самата се чудя как отлита деня и накрая не съм свършила кой знае каква работа.   Crazy
larsen, точно това усетих, което описа, веднага като седнах и си вдигнах краката и се успокоих престанаха. Но ми беше много странно  Crazy
За козметичката за лице - 9515804, 9510932 - Илонка Не знам как се казва салона, намира се в близост до Южния парк от към Витошка.
За усещането на беби - още не съм  Sad Дано скоро го усетя, че каквато съм паника...   Crazy
Да ви се оплача - днес ходих да си занеса едно японско огромно одеало и една голяма олекотена завивка, които не се побират в пералнята, да ги изперат на химическо, където винаги си ходя. През лятото за същата тази олекотена завивка ми взеха 6 лв., а сега 15  #2gunfire Та общо с другото 35 лв., не че няма да ги давам повече на химическо, но разликата е двойно и повече.    #Crazy
 tevolere, и аз това се чудех защо моя док ми каза, да не се занимавам с ФМ, каза ми, че на моята възраст не било необходимо. Също така нищо не ми е казал и за БХС, но в понеделник ще му звънна специално да го питам.   Peace
Илит, по повод прегледът ти онзи ден, аз казах ли ти, че бебчовзите са срамежливи и че ти може да имаш план да се покаже какво е, ама то да не е решило така  Wink
За среща - ние сме решили да ходим на кино в неделя следобед - ако има навити за Арена Младост , филмите за които сме са навили са "Заветът" и "От другата страна"

# 271
  • Мнения: 1 925
Прооооолет, изчисти си кутията с лични съобщения, че не мога ти пишаааа...   Crazy

# 272
  • София
  • Мнения: 1 956
Привет!
Страчи, не се връзвай на ситуации като тази с химическото. Аз нали писах и за "Пре мама", да не говорим за магазина под колоните, в който имам намерение вече кракът ми да не стъпи. В "Пре мама" може да люлеят цените, но се държат поне мило с клиентите, а под колоните са някакви неврозии... Що се отнася до чистнето - напълно те разбирам. Докато бях при нашите чистех само аз, понеже майка ми имаше много натоварена работа. А при нашите е стара къща в "Овча купел" и там всичко е захабено, старо, а настилките са цимент, балатум... Колкото и да чистиш край няма.
За контракциите- и аз съм усещала подобно стягане на корема и то не веднъж, понеже съм като скакалец и все забравям, че съм бременна, а трябва по-плавно да се движа вече. Но по време на чистене не само ми се стяга корема, но и ме заболява като при менструация. Тези контракции с подобни болки са по-страшни. Другите - без болката са в реда на нещата.
За усещането на бебето - и аз съм паника като Страчи. Онази нощ като го усетих се стресирах. Появи ми се трайната мисъл, че за да го усетя толкова рано и така да ме беше заблъскало, може нещо да съм му направила докато съм лежала настрани. Дори се уплаших да не се  е оплело... Но като размислих разумно - изключих всички тези черни възможности. Въпреки това ми просвяткват и сега от време на време.
 За киното - Аз на ужаси не ходя - голяма съм бъзла и после по няколко месеца ме е страх като съм сама вкъщи. За това "Заветът" не е за мен. "от другата страна" го гледах в неделя - дигиталната версия. Много хубав филм, заслужава си. За кино съм ,но като се появи нещо ново, понеже щом и "Спасителен отряд" (не е кой знае какво, става за запълване на времето) даже съм гледала, то какво остава. Само "Дяволът носи прада" нямам и намерение да го гледам.

# 273
  • София
  • Мнения: 847
Момичета, здравейте, аз докато се включа в тази тема и тя ще се окаже заключена  Laughing

На мен също ми мина гаденето, сега сигурно ще започне периодът на пълнеето... Още не ми личи, ама въобще, нося си нормалните дрехи. Чак вече започва да ми се иска да проличииии...

Тази седмица щях да ходя на БХС, но Стела ми е болна и аз бях в болнични по тази причина и БХС-то остана на заден план. Дали няма да е късно да го правя в 18-та седмица? Иначе в първия ден на 19-та седмица съм на фетална морфология при Томова. Центърът, в който ходя на консултации, работят с нея, и аз мисля да си отида при нея. Така че другият понеделник ще мога да ви разкажа как е минало. Моят лекар също видя "нещо" по отношение на пола, но още няма да го споделям, че той все пак ме предупреди, че не е сигурен все още, въпреки че "нещо" може да говори само едно ..  Mr. Green

Коремът от клипчето на мен не ми се струва особено страшен - не се стряскайте... Даже й се радвам на жената какви слаби крака има и в задните части не е никак напълняла.

Иначе си ходя на работа (даже и докато бях в болнични покрай Стела, отскачах да по два-три часа), сред грижите за нея, за работата, за къщата (не че съм първа къщовница), не се сещам често, че съм бременна. Отивам да изям една мандарина, че днес хич ме няма с витаминизирането... Моят лекар ми препоръча да си взема витамините на Хип и може би ще изпия 1-2-3 шишенца на почивки.

 Hug

# 274
  • Мнения: 6 444
queenmabb ,не се притеснявай,че ще се заключи темата!Ще си имаме нова.
Гласувам за номер 4!

# 275
  • Мнения: 11 028
Стана ли време за гласуване  Simple Smile
И аз съм за номер 4  Peace

# 276
  • Мнения: 366
Здравейте, мами Simple Smile
Добре дошли на новопоявилите се априлки Simple Smile
И съжалявам за загубата на тъгуващите, но какво да се прави, това е животът.
zazu1 и аз съм горе-долу от твоята категория и също първо свалих 4, а сега започвам да качвам, бях се похвалила, че съм качила 2, но днес се мерих и е само 1. Хубавото е, че пълните качват малко и почти не им личи, да не говорим, че аз и не усещах бременността си. Искам и да те успокоя, че няма абсолютно никаква връзка между килограмите и усещането на бебето. Аз все още не съм усетила сегашното ми бебе, а първото се обади още 14-та седмица, като пърхаща пеперудка. Всички ме убеждаваха, че първескиня не може да усети толкова рано бебето си, защото не знае какво е, но при мен е наобратно. Сега знам какво, но не го усещам .... а и забременях с 4 кг. по-лека от първия път Simple Smile.
пенелопа, за съжаление мазането не предотвратява появата на стрии. Всичко зависи от еластичността на кожата и годинките. Аз старателно се мазах с първото дете, но бях 31-а годишна, при това пълна, така че кожата ми не издържа на разтягането и малко се нацепи, а имай предвид, че изобщо не ми беше голям корема - гадно, но какво да се прави, каквото зависеше от мен, го правих..... (между другото обърни внимание на надписите по опаковките - почти на всички пише нещо заобикалящо или думички от сорта "намалява", "може", еди колко си процента, но никога хич.......жалко). А от билковите майка ми ми беше направила от Невен и студено пресован зехтин - приготвя се без термична обработка и запазва доста от свойствата на невена...... но и това не помогна, може би обсъжданото с маста ще е по-ефикасно, но не ползвайте това на Ейвън, поне при мен не помогна.......

За заглавията №4 и 5 са подходящи за сега, но ако не използваме сега 5, после няма да има " цяла зима" Simple Smile

# 277
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Момичета за съм за тема 5 най-подходяща ми се вижда за сегашното време.

# 278
  • Мнения: 9 990
Style-знам, разбира се, основната думичка обаче е превенция, мазането, ако не помогне, то няма и да навреди и все пак по-голям е шансът да помогне.Товаа го коментирахме още в началото...
Казах, че мадамата с големият корем най-вероятно не се е мазала, защото познавам психиката на повечето "западни" жени.Всичките ми приятелки са по чужбина, аз самата също съм била известно време, интересувала съм се от това и затова така предположих.Е, разбира се-предполагам, не твърдя.
Та-така е-мазането може и да не помогне, но няма да навреди, а при някои все пак помага. Peace
НАй-интересно е, че много помага в действителност Бадемовото масло-всякакви "маркови козметики аз избягвам, защото , ако е залегнало в основата дори Бадемово масло-то то е в минимални количества, повечко са разните му там аромати и т.н.Реклама.
Чистото Бадемово масло е много мазно и смятам, че до някъде помага.

# 279
  • Мнения: 6
Здравейте на всички и добре дошли на новите априлски мами ( те май вече остаряха докато се включа )!   Hug  Големи да ви пораснат коремчетата  Grinning
Гласувам за тема номер 5, 4 също ми харесва, но може да се използва и по-нататък.
И аз май усетих бебто, като еднократно биене на сърце на няколко пъти ... Но това беше преди 3 дена и от тогава нищо Sad ... Вие всеки ден ли ги усещате?
А кога ще организирате среща на лафче ( на кино трудно се лафи) и аз искам ?

Хайде милувки на всички растящи коремчета и лека седмица   bouquet

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 37
brambar, не се притеснявай. Аз го усещах по няколко пъти на ден в продължение на една седмица и после три дена въобще не го усетих. Доста се шашнах, въпреки че на много места прочетох, че през първите седмици на усещането се случва. Пък и бебето спи по 16-20 часа на денонощие и може да се е размърдало, когато ти си спяла.
Приятна неделя на всички!   bouquet

# 281
  • Мнения: 1 419
Най-накрая и аз да се включа  Crazy
Вчера беше голямо обикаляне - искаме да сменяме дюшамето, което ползваме в момента на пода и сме се спряли на варианта с трислойния паркет, който е фабрично лакиран и е въпрос на няколко часа да се сглоби в стаята - бързо, немиризливо, и почти безпрашно като процедура  Peace Обаче сме ограничени откъм сумата, която можем да платим, защото апартаментът не е наш и няма да плащаме ние, та трябва да се съобразим и с изискванията и никак не е лесно  Blush Тъкмо избрахме вариант при който дори не трябва да махаме дюшамето и се оказа, че ще се вдигне нивото и там където прехода дюшаме-плочки е плавен, няма да бъде така  Thinking Ако махнем дюшамето пък ще трябва да правим допълнителна замазка, което автоматично изключва бързо и безпрашно приключване, та сега голямо умуване ще му падне  newsm78

Гигилче, за маста трябва да я предипеш в друг съд и да я смесиш с вода (1:2 в полза на водата), за да я пречистиш - иначе на водна баня само ще я разтопиш  Confused А за пола - не знам как познах - усещане  Wink Веднага слагам розов биберон  Grinning

Мазането - ПОМАГА  Peace Вече от личен опит мога да го кажа  Flutter Не може да те спаси от евентуални стрии, но те спасява от страхотен дискомфорт покрай разтягането на кожата. От както е започнал да ми расте по-бързо корема, усещах ужасни сърбежи и опъване  Rolling Eyes Когато съм намазана с олиото обаче, еластичността на кожата ми е с пъти по-голяма и този дискомфорт го няма въобще  Whistling

За усещането, при ме е на приливи и отливи. Последните дни не съм ги усещала толкова, както предните - мисля, че е нормално за ранното усещане  Wink

За заглавието, аз съм за номер 5. 4 ми харесва много, но смятам, че е по-подходящо за по-късен етап, т.к. още дори не сме приполовили  Mr. Green

За срещичка, излизам в отпуск от четвъртък до сряда дръгата седмица, така че може да направим и дневно кафе тези, които не сте на работа  Flutter. За мен събота и неделя продължават да са най-неудобното време за срещи - предпочитам да е по-късно, но да е през седмицата  Crazy
Ще опитам да се включа и на една лекция.

# 282
  • Мнения: 6
Благодаря за информацията Filka, вярно се шашнах малко, защото на две познати се случиха неприятни неща с плода преди няколко месеца.
Гигилче и аз ходих при Мазнейкова, но явно е било много рано защото не можа да ми каже пола.  А за термина, най-добре си го изчисли по последния цикъл. Защото плода расте различно. На мен в началото беше по малък и ми казваха че съм в по-ранен период, а като ходих при Мазнейкова вече беше в нормите и тя ми определи същия термин, който си бях изчислила по цикъла.

Хайде лека на всички пак  Simple Smile

# 283
  • Мнения: 6
Aya и ние в предната квартира сменяхме настилката, но се спряхме на обикновен ламинат, става бързо и лесно и струва 9 лева на квадрат. Пък и върши добра работа да ти кажа. Кофтито е дюшемето, което ще махате. Голям прах се вдига, ако има къде да отидеш по време на ремонта, най-добре се махни от там, защото доколкото знам прахта не е мнoгo полезна за бременните ( то за кой ли).

Забравих да питам софийските мами кой къде смята да ражда?

# 284
  • Мнения: 1 419
Бръмбарче, ние не искаме да го махаме дюшамето. А няма да слагаме ламинат, защото не искаме да сложим просто нещо, т.к. този апартамент е на роднини, които след време ще си го ползват и като правим нещо, го правим като за наша си къща  Peace Но ако ще се маже с цимент и вдига прах, по-скоро ще си останем с дюшамето  Rolling Eyes

Забравих да питам софийските мами кой къде смята да ражда?
Аз засега съм в Света София - бившата ТИна Киркова  Wink

А не знам как като видна фукла забравих да се похваля  Crazy - вчера ходих до Пре Мама и си купих от призмената възглавничка за корема  Grinning Мога да кажа, че е доста удобна. Не намирам чак огромна с разлика с домашнмата, която ползвах, но тя (домашната) си беше мъничка. Само че съм убедена, че разлика ще има само след няколко седмици, когато коремът наедрее още и с домашнната хлътва надолу, а с тази си е хоризонтален  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт