Къща около София - 3

  • 34 674
  • 336
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 828
Не знам защо никой не казва нищо за Мало Бучино, близо е до София,даже се води към Обеля, има градска линия. Има парцели на долу горе нормални цени,никой ли няма мнение за там?

# 166
  • Мнения: 6 309
Не знам защо никой не казва нищо за Мало Бучино, близо е до София,даже се води към Обеля, има градска линия. Има парцели на долу горе нормални цени,никой ли няма мнение за там?
Нещо си в грешка! Мало Бучино е мноого далече от Обеля. Води се в района на Овча купел, въпреки че и от там е далечко. Ами аз не го посочих, защото мястото не е равно и няма особено развит транспорт. Мисля, че само един автобус пътува до него. Иначе да, доста е застроено с нови къщи, много е зелено и приятно.

# 167
  • София
  • Мнения: 1 407
sadjoe, не мога да кажа коя от двете Малини би ви харесала повече. Горна Малина е общински център, т.е има всичко необходимо, за мен е и по-красиво в подножието на хълмовете. Имаше в селото още няколко празни парцела, но ние не намерихме такъв за продажба. Наскоро завършиха цялостната подмяна на водопровода, канализация няма. На изхода към Белопопци има въведен в регулация голям масив и има доста обявени за продажба УПИ, там е равно и с гледка, но комуникациите не знам докъде са. Има стартирали строежи.
Долна Малина е равнинна, там също много обикаляхме, но имаше само два парцела в селото, много малки и скъпи. Доколкото знам, няма присъединени земеделски земи в регулация.
Във всички села на общината има доста богата културна дейност и мероприятия. Осоица, Саранци, Чеканово, Макоцево - красиви малки селца, прекрасни за вила, не толкова развити за постоянен активен престой и пътуване.

# 168
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Sadjoe, Горна и Долна Малина са много различни като мащаб и създават различно усещане. Горна Малина ми създава усещане по-скоро за град от селски тип. Фолня Малина си е малко китно селце.
Предлагам ти да отидеш на място в двете, да ги разгледаш и да прецениш кое е твоето място.
 Sofyia, ние като си търсихме парцел въобще не разчитахме на обяви, а ходихме по селата и разпитвахме местните. Парцела, който купихме накрая никога не е бил обявяван.
Сигурна ли си, че в Горна няма канализация. Имам приятели с къща там и съм останала с впечатление, че имат централна канализация

# 169
  • Мнения: 73
Ето и списък с местата където би трябвало да има ВиК

Технически експлоатационни райони

Дружеството има регистрирани 17 седемнадесет) района със следните наименования:
1. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Божурище.
2. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Годеч.
3. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Горна Малина.
4. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Долна Баня.
5. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Драгоман.
6. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Елин Пелин.
7. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Етрополе.
8. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Златица.
9. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Ихтиман.
10. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Костенец.
11. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Костинброд.
12. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Пирдоп.
13. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Правец.
14. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Самоков и ПСОВ Самоков.
15. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Своге.
16. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Сливница.                                                                                     17. Водоснабдяване и канализация - ЕООД София - район Ботевград.

Общините Мирково, Челопеч, Антон, Копривщица и Чавдар са включени към технико - експлоатационните ВиК райони Златица и Пирдоп. На всичките останали 14 обищни границите им съвпадат с експлоатационните райони.

Официален линк към ВиК София Област - https://www.viksofbg.com/for-us/common-information

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 14:06 от sadjoe

# 170
  • Мнения: 828
Не знам защо никой не казва нищо за Мало Бучино, близо е до София,даже се води към Обеля, има градска линия. Има парцели на долу горе нормални цени,никой ли няма мнение за там?
Нещо си в грешка! Мало Бучино е мноого далече от Обеля. Води се в района на Овча купел, въпреки че и от там е далечко. Ами аз не го посочих, защото мястото не е равно и няма особено развит транспорт. Мисля, че само един автобус пътува до него. Иначе да, доста е застроено с нови къщи, много е зелено и приятно.
Да,извинявам се,Овча купел. Благодаря за информацията!

# 171
  • Мнения: 403
Банкя също отговаря на всички изисквания, след като в поста е посочено, че цената не пт значение.

# 172
  • Мнения: 6 309
Ето и списък с местата където би трябвало да има ВиК
Sadjoe, в тези райони централен водопровод може и да има, но канализация липсва на повечето места.
Като си харесаш някое населено място и имаш предвид конкретено УПИ, добре е да поискаш от продавача да ти предостави копие на Виза за проектиране, която или той или ти да си съгласуваш неофициално със съответният клон на ВиК София област, за да си наясно дали може да разчиташ както на водопровод, така и канал, който може да бъде вързан безпроблемно към имота. Имай предвид, че дори много от кварталите на София нямат и скоро или никога няма да имат канализация, а какво да говорим за малки населени места. Практиката, включително и в ЕС е да се ползват се малки, локални пречиствателни станции и изгребни ями. Септичните ями вече са забранени за изграждане. Дори в закупеният имот да има заварена такава или някой да реши да си направи незаконна, то тя не върши работа за една съвременна къща. Проблемът е, че в такъв нов дом, отпадъчни води са голямо количество, което септичната яма няма капацитет да поеме. От друга страна относно изгребните ями и пречиствателните станции за отпади води, следва да се има предвид, че използването им е свързано с допълнителен текущ разход на домакинството като абонаментно обслужване, химикали и ел. енергия.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 16:10 от fatalina

# 173
  • София
  • Мнения: 1 407
Valery, и ние обикаляхме и разпитвахме, но явно късметът не ни е бил там Simple Smile
Мисля, че в Г.Малина няма официална мръсна канализация. На много километри наоколо няма пречиствателна станция. Даже и за дъждовните води няма, иначе щеше да има шахти поне по главната.
Обаче у наше село има...на документи не съществува, но физически - да. Изградена предизборно и набързо от бивша кметица.

sadjoe това са подразделенията на ВиК София област, но не значи, че навсякъде има и канал. Всички документи до получаването на партида се подават в централата, а когато се стигне до физическото включване и последващи аварии, плащания и т.н - към общинските.
Останалото важно го е написала fatalina.

# 174
  • София
  • Мнения: 1 304
Стартираме търсенето на парцел. Какво знаете за Квяжево,предимства и недостатъци? Герман, лозен също.

# 175
  • Мнения: 9
Здравейте, търсим парцел за еднофамилна къща в близост до София. Кое и защо бихте препоръчали от следните опции - Гурмазово, Пролеша( около Божурище) или от другата страна на София - с.Нови хан ?
Не познавам много близки хора от тези места и не мога да взема полезна информация относно - комуникация със София, инфраструктура (вода/канал/улици и поддръжка/инвестиция в района). Също така детска/у-ще при появата на деца в бъдеще. Качество на живот - спокойсвтвие, съседи, съселяни и т.н. 
Въобще, който е запознат с районите, кой и защо би препоръчал?

# 176
  • Сф
  • Мнения: 10 683
Мисля, че Нови хан е много по- добре .

# 177
  • Мнения: 2 831
Някакви мнения за Хераково?
Излезе ми една (направо нереално добра) обява за нова къща с двор в ново кварталче там. Къщата бонбон, точно каквото ми трябва, но нищо не знам за Хераково като цяло.

# 178
  • Мнения: 549
Ние в момента строим в Нови хан.
Питайте, ако ви интересува нещо конкретно.

# 179
  • Мнения: 6 309
Здравейте, търсим парцел за еднофамилна къща в близост до София. Кое и защо бихте препоръчали от следните опции - Гурмазово, Пролеша( около Божурище) или от другата страна на София - с.Нови хан ?
Не познавам много близки хора от тези места и не мога да взема полезна информация относно - комуникация със София, инфраструктура (вода/канал/улици и поддръжка/инвестиция в района). Също така детска/у-ще при появата на деца в бъдеще. Качество на живот - спокойсвтвие, съседи, съселяни и т.н.  
Въобще, който е запознат с районите, кой и защо би препоръчал?
Никога не бих отишла да живея в Нови Хан. Там има хранилище за ядрени отпадъци, които уж не излъчват радиоактивно замърсяване, да ама не!
В Пролеша преди НГ на мои познати, които току-що си построиха къща им откраднаха нова термопомпа с цялото оборудване и всички нови уреди за кухнята. Тамън ги бяха закарали там да им ги монтират. Явно има цигани или други престъпници, които тарашат здраво. В Гурмазово и Пролеша няма канализация. В неурегулираните парцели няма и водопровод. Подозирам, че и в Нови хан е същото положение с ВиК мрежата. Божурище е по-уредено. Има училища и детски градини. Много предприятия, складови бази и градски транспорт до София. Самият град е от селски тип. Не е голям и не е нищо особено. Има доста нови къщи.

Последна редакция: сб, 18 фев 2023, 09:04 от fatalina

Общи условия

Активация на акаунт