Къща около София - 3

  • 34 995
  • 336
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 65
Здравейте, търсих дали е обсъждано, но не намерих.
Оглеждам се на север от София - Мрамор, Мировяне, Нови Искър, Подгумер. Всякаква информация би ми била полезна😊

# 151
  • Мнения: 919
Здравейте, аз пък гледах едно място в село Гълъбовци до Сливница. Казаха ни, че уж нямало цигани и проблеми; вода имало, но ще бъда благодарна за допълнителна информация, ако някой има.

# 152
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Здравейте, търсих дали е обсъждано, но не намерих.
Оглеждам се на север от София - Мрамор, Мировяне, Нови Искър, Подгумер. Всякаква информация би ми била полезна😊

Мога да споделя впечатления от Мировяне - много е благоустроено, включително спортни съоръжения, тенис кортове. Брат ми има парцел с лека постройка и когато ги посещаваме сме впечатлени колко хубави къщи се строят и млади семейства непрекъснато се заселват там.

Дали някой има впечатления за районна около Нови хан .... вилна зона Умни дол ...след постройката на Биг брадър, влиза се по черен селскостопански път

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 14:05 от alegra

# 153
  • Мнения: 73
Здравейте,

Кажете къде според вас около София в момента си заслужава да се строи (ново строителство).
Оставете настрана в момента кризата, цените и т.н.
Просто питам за хубаво място.
И какво разбирам под хубаво?
- Да е близко до главен път / магистрала
- Да има изградено ВиК
- Да има ток (който не мига, примигва и т.н)
- Няма цигани и е спокойно.
- Терените са равни и плодородни
- Евентуално да има редовен транспорт до София (автобус, влак..)
- Да има магазини
- Детски градини и училища
- Добър Интернет

Благодаря предварително.

# 154
  • София
  • Мнения: 410
Здравейте,

Кажете къде според вас около София в момента си заслужава да се строи (ново строителство).
Оставете настрана в момента кризата, цените и т.н.
Просто питам за хубаво място.
И какво разбирам под хубаво?
- Да е близко до главен път / магистрала
- Да има изградено ВиК
- Да има ток (който не мига, примигва и т.н)
- Няма цигани и е спокойно.
- Терените са равни и плодородни
- Евентуално да има редовен транспорт до София (автобус, влак..)
- Да има магазини
- Детски градини и училища
- Добър Интернет

Благодаря предварително.

Ако някой знае такова място и парцелите да са под 200 000 евро, и въощбе да има такива, да се предлагат, нека сподели. И аз бих се радвал. Защото предлагането около София в момента е безобразно. Никаква инфраструктура, ужасни пацели и т.н...

# 155
  • София
  • Мнения: 1 417
Ако трябва да са изпълнени всички тези критерии, не съществува такова място Simple Smile Зависи и от вашите предпочитания, най-малкото за посока извън София, също така и до колко км в периметър?
В близките извънградски квартали - Панчарево, Детски град, Косанин дол, Горни и Долни Лозен, Герман (там има проблем с тока) а на юг - категорично Рударци. Това са топ районите. Но УПИ-та отдавна са свършили, или поне тези с комуникации, също така не е нито равно, нито плодородно. Ако се разшири периметърът до около 30-50 км, аз лично харесвам само районите на юг и изток. Казичене - отговаря на всичко, но има роми, също е много индустриализирано. Равно поле, Мусачево, Григорево отговарят на критериите ви (ромите са малко). Във всички други елинпелински села ги има. Априлово е по-развито и голямо, с училище, ДГ, голям медицински център и транспорт. Но пък ромите са наистина много, ние го отхвърлихме като вариант за търсене. Хубави селца са Петково, Доганово, Огняново, но не отговарят на критерии транспорт, ДГ, училища. Но пък извозват децата с безплатни автобуси.
 В Горна и Долна Малина, както и Байлово почти няма роми, буквално са няколко културни семейства. Има маршрутки, но са много редки. Но  равнинно е само Долна Малина.
Както съм писала, не харесваме северните и западни околия на София. Около Божурище и Костинброд също е много актуално и кипи голямо строителство, има транспорт, равно е (но на места ниско и проблемно с опасност от наводнения), но да не се лъжем, роми има навсякъде.
Гр. Годеч е чисто и хубаво място.

# 156
  • Сф
  • Мнения: 10 720
Тъкмо се чудех за източните райони. Защо така не им оправиха транспорта. Нови Хан например как е Sofyia? Много хубаво ревю си направила Simple Smile
Аз съм на север и имам поглед насам. Костинброд е ок като транспорт, много добра връзка с метрото както и Сливница , Нови Искър, но това са си градове. За училища и детски градини трябва нещо по голямо да се гледа като че ли. Това пък с равнинния терен..и плодородието..чак в Пловдив и региона ме отвя 🤣.
Просто питащия пали колата и оглежда. Сутрин, вечер, зимата Simple Smile ,тамън наближава . И после набелязва какво му е харесало и тогава пита. Защото хората сме различни
и в предпочитанията си. Понеже не е написал бюджет, има материал за обиколки ,нали така ? Мрамор харесвам аз, Доброславци. Да, на север се разраства. Точно снощи гледах София на тепсия от Стара планина, красота .
Годеч далеч ми се вижда , не харесвам района, че и хората По- добре на изток.
Ама какво търси човека..не става хич ясно..той е описал град според мен с тия изисквания. Или поне много добре уреден софийски селски квартал. Simple Smile

# 157
  • Мнения: 550
Нови хан отговаря на всичките ви критерии. Единствено може би равниността на терените - възможно е трудно да намерите равен терен, но не е невъзможно.
Роми - няма. Няма махала.
20мин от София, редовни маршрутки, влакът е на 4км.
Говоря от личен опит, защото строим къща там. Питайте, ако ви интересува нещо конкретно.
Успех Simple Smile

# 158
  • Мнения: 4 770
Пролеша, Хераково, а май и Храбърско все още нямат роми. Кипи голямо строителство. Не са равнинни, но пък са доста близо до София. Е, вярно в западната й част, но пък явно и за ромите това е проблем WinkWinkWink Което е супер.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 629
Моя позната се беше ориентирала към Нови хан, отказа се заради приюта и хранилището за РАО / Радиоактивни отпадъци, което било на 7км от центъра на селището. 

# 160
  • Мнения: 550
Приютът е изключително спокоен. Предимно майки с деца са. Вид затворено общество са и не правят проблеми.
Относно отпадъците - не мога да коментирам. Водата в селото идва от друг район, а не от района на отпадъците, ако това ви притеснява също.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 417
PureLove Нови Хан го пропуснах умишлено точно заради хранилищено за РАО. Чела съм, че по план трябва през 2022 г да започне ефективно закриването му, т.е изваждане и пренасочване на други места, погребване...
Приютът не би ме притеснявал толкова. Иначе да, Нови Хан си е много хубаво място, развито, близо до София, редовен транспорт и т.н.
Тъй като наскоро дъвкахме районът около Кремиковци и имаше доста мнения, че дори след 25 години районът е замърсен, предпочитам да не коментирам за с. Яна, Кремиковци, Бухово, Горни и Долни Богоров. Това са също близки райони и отговарят на част от критериите. Личното ми мнение е, че ние, живеейки в Младост 1 гълтаме всекидневно стократно по-високи дози олово, отколкото един жител на с. Яна би получил чрез доматите примерно.

С всички тези мисли ЗА и ПРОТИВ, както и факторът ЦЕНА, ние избрахме селцето между  Горна Малина и Байлово, казва се Белопопци. В този район хубави села са Байлово разбира се, както и Негушево, оформило се в последните години като богаташко софийско село Simple Smile В района има  роми, но не са проблем, те всъщност не живеят тук, имат големи и хубави къщи, които ние ще строим доста години Wink Транспортът е маршрутка 4-5 пъти дневно, т.е не е надежден за ежедневно пътуване. ДГ и у-ще има в Горна Малина, извоздат децата от по-малките околни села, но нас това не ни интересува. Районът е много красив и чист, с много бърз достъп по подбалканският път, но все пак за нас са 38 км. Но цените на парцелите бяха около три пъти по-ниски от близките до града села в общ. Елин Пелин.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2022, 09:31 от sofyia

# 162
  • Мнения: 73
PureLove Нови Хан го пропуснах умишлено точно заради хранилищено за РАО. Чела съм, че по план трябва през 2022 г да започне ефективно закриването му, т.е изваждане и пренасочване на други места, погребване...
Приютът не би ме притеснявал толкова. Иначе да, Нови хан си е много хубаво място, развито, близо до София, редовен транспорт и т.н.
Тъй като наскоро дъвкахме районът около Кремиковци и имаше доста мнения, че дори след 25 години районът е замърсен, предпочитам да не коментирам за с. Яна, Кремиковци, Бухово, Горни и Долни Богоров. Това са също близки райони и отговарят на част от критериите. Личното ми мнение е, че ние, живеейки в Младост 1 гълтаме всекидневно стократно по-високи дози олово, отколкото един жител на с. Яна би получил чрез доматите примерно.

С всички тези мисли ЗА и ПРОТИВ, както и факторът ЦЕНА, ние избрахме селцето между  Горна Малина и Байлово, казва се Белопопци. В този район хубави села са Байлово разбира се, както и Негушево, оформило се в последните години като богаташко софийско село Simple Smile В района има  роми, но не са проблем, те всъщност не живеят тук, имат големи и хубави къщи, които ние ще строим доста години Wink Транспортът е маршрутка 4-5 пъти дневно, т.е не е надежден за ежедневно пътуване. ДГ и у-ще има в Горна Малина, извоздат децата от по-малките околни села, но нас това не ни интересува. Ройонът е много красив и чист, с много бърз достъп по подбалканският път, но все пак за нас са 38 км. Но цените на парцелите бяха около три пъти по-ниски от тези в общ. Елин Пелин.

Мерси за хубавия отговор.
От двете Малини, кое е по-доброто място?

Както и ме интересува северните и източните райони също.
Ние си имаме познати, които си имат къща във с. Волуяк и са си много доволни.
Проблема е че там имотите вече май са доста скъпи.

Тъкмо се чудех за източните райони. Защо така не им оправиха транспорта. Нови Хан например как е Sofyia? Много хубаво ревю си направила Simple Smile
Аз съм на север и имам поглед насам. Костинброд е ок като транспорт, много добра връзка с метрото както и Сливница , Нови Искър, но това са си градове. За училища и детски градини трябва нещо по голямо да се гледа като че ли. Това пък с равнинния терен..и плодородието..чак в Пловдив и региона ме отвя 🤣.
Просто питащия пали колата и оглежда. Сутрин, вечер, зимата Simple Smile ,тамън наближава . И после набелязва какво му е харесало и тогава пита. Защото хората сме различни
и в предпочитанията си. Понеже не е написал бюджет, има материал за обиколки ,нали така ? Мрамор харесвам аз, Доброславци. Да, на север се разраства. Точно снощи гледах София на тепсия от Стара планина, красота .
Годеч далеч ми се вижда , не харесвам района, че и хората По- добре на изток.
Ама какво търси човека..не става хич ясно..той е описал град според мен с тия изисквания. Или поне много добре уреден софийски селски квартал. Simple Smile

Търся мнение за:
Мрамор, Мировяне, Доброславци
Негован, Световрачане
Божурище, Гурмазово, Пожарево
Горна и Долна Малина
Драгичево, Рударци (тук обаче май имаше  проблем с водата)

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 11:39 от sadjoe

# 163
  • Мнения: X
Имам приятелка, която се пренесе в Долна Малина и е много доволна, но на нея не й се налага да пътува към София и нямам идея как е с транспорта.

# 164
  • Мнения: 6 336
Мрамор, Житен, Волуяк, Филиповци, Иваняне, Божурище, Гурмазово. Близки са до София, уредени като транспорт, детски градини, някъде и училища. Урбанизирани са от много години. Равно е. Със сигурност имат централен водопровод, но все пак си зависи къде се намира имота, т.е. да не е някъде в покрайнините, където до скоро са били ливади и ниви. Вече канализация по-скоро нямат, но затова се изграждат изгребни ями с или без пречиствателна станция за отпадни води. Относно тока, то повсеместно в селата си има проблем с промяна в напрежението и спиране при най-малката буря. За това също си има лек с поставяне на генератор. Тези райони обаче държат високи цени. Ако човек разполага с по-голям бюджет може спокойно към тях да се насочи. Дори да нямат детска градина и училище с уреден транспорт се стига бързо до такива в крайните квартали на София - Люлин и Надежда, където такива се намират достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт