Американски колеж - двадесет и четвърта тема

  • 47 781
  • 776
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 25 720
Моята е пробвала да влачи с пръст, след това с пада. Във вторник ще се пробва с мишка. Щяла в библиотеката на тихо да ходи.

# 61
  • Мнения: 507
Здравейте! Имам въпрос към кандидатстващите в Щатите: какъв начин използвате за плащане на таксите за разглеждане на документите от университетите? От банката искат минимум по 25 евро на превод, което за примерно 10 университета прави 250 евро само банкови такси. Ще съм благодарна ако някой има представа могат ли тези такси да се намалят.

# 62
  • Мнения: 8 144
Здравейте! Имам въпрос към кандидатстващите в Щатите: какъв начин използвате за плащане на таксите за разглеждане на документите от университетите? От банката искат минимум по 25 евро на превод, което за примерно 10 университета прави 250 евро само банкови такси. Ще съм благодарна ако някой има представа могат ли тези такси да се намалят.
Плащане с карта

# 63
  • Мнения: 507
Здравейте! Имам въпрос към кандидатстващите в Щатите: какъв начин използвате за плащане на таксите за разглеждане на документите от университетите? От банката искат минимум по 25 евро на превод, което за примерно 10 университета прави 250 евро само банкови такси. Ще съм благодарна ако някой има представа могат ли тези такси да се намалят.
Плащане с карта
Здравейте! Имам въпрос към кандидатстващите в Щатите: какъв начин използвате за плащане на таксите за разглеждане на документите от университетите? От банката искат минимум по 25 евро на превод, което за примерно 10 университета прави 250 евро само банкови такси. Ще съм благодарна ако някой има представа могат ли тези такси да се намалят.
Плащане с карта
Ами аз точно за плащане с карта питах в банката и ми казаха тези такси . Освен служителката да не ме е разбрала.

# 64
  • Мнения: 8 144
вече хич не сме по темата - ACS, затова в скрит текст:
Скрит текст:
Когато плащате на онлайн търговец, таксуват ли ви с такса картоворо плащане? Банков превод е едно, плащане на ПОС (което е на практика такова картово плащане) е съвсем друго.

...От банката искат минимум по 25 евро на превод, което за примерно 10 университета прави 250 евро само банкови такси.
Kаквото сте попитали, това са ви отговорили Hands V

# 65
  • София
  • Мнения: 16 213
Аз също плащах с карта (и накуп, за много университети). За TOEFL май се плащаше само PayPal.

# 66
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Не мога да ви отговоря, но ще се радвам да споделите после как преминава кандидатстването. 🙂 Успех на детето!

Здравейте! Имам въпрос към кандидатстващите в Щатите: какъв начин използвате за плащане на таксите за разглеждане на документите от университетите? От банката искат минимум по 25 евро на превод, което за примерно 10 университета прави 250 евро само банкови такси. Ще съм благодарна ако някой има представа могат ли тези такси да се намалят.

# 67
  • софия
  • Мнения: 25 720
Някой има ли информация, мейл от РУА тази година? Ще се случва ли нещо?
Шарки?

И да кажа, понеже съм отявлена муня и не бях прочела - ще има РС. Вижте си мейлите от 24., ако сте като мен Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 16 213
На тази първа РС се запознавате с учителите (за всички випуски се отнася). На събранието на РУА участва и ръководството на колежа, та обикновено те избират датата за събранието на РУА. Чакаме ги.

# 69
  • Мнения: 109
На тази първа РС се запознавате с учителите (за всички випуски се отнася). На събранието на РУА участва и ръководството на колежа, та обикновено те избират датата за събранието на РУА. Чакаме ги.
За 12.11. и 13.11. са насочени в календара parent-teacher conferences. Това ли са същинските родителски срещи, т.е. вече конкретно за детето се води разговор?

# 70
  • софия
  • Мнения: 25 720
Не се говори конкретно за детето. Учителите все още нямат добри впечатления от децата, особено ако са осмокласници. При деветокласниците е подобно. Моето дете е само с един учител от миналата година, всички останали са нови за него.
Шарки е написала. Преди РС получаваме материали за запознаване с това какво ще се случва по предмета, какво ще се изисква, какво се цели да бъде постигнато. Могат да се задават въпроси във връзка с предмета, Колежа.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2021, 18:05 от zvаnchе

# 71
  • София
  • Мнения: 1 899
На тази първа РС се запознавате с учителите (за всички випуски се отнася). На събранието на РУА участва и ръководството на колежа, та обикновено те избират датата за събранието на РУА. Чакаме ги.
За 12.11. и 13.11. са насочени в календара parent-teacher conferences. Това ли са същинските родителски срещи, т.е. вече конкретно за детето се води разговор?

Това същото като "ACS Parent-Teacher Day" ли е? За родителите на осмите класове е на 2. октомври

# 72
  • Мнения: 1 622
Синът ми си е харесал университет в САЩ, с който нямаме комуникация, а имаме много въпроси. Разменихме по 1 мейл, но не е достатъчно. Как да осъществим връзката-с конкретна фирма, чрез АК, други опции?
Ще съм благодарна на идеи или да споделите опит.

# 73
  • Мнения: 18
Изпратете им имейл и поискайте zoom meeting, на който да зададете въпросите, които имате. Предполагам, че предлагат тази опция.

# 74
  • Мнения: 507
По-големите деца правят ли рисърч? Заслужава ли си времето и усилията, вложени в рисърч и научна публикация, как гледат на това специалистите по прием? Или олимпиадите са с предимство.

Общи условия

Активация на акаунт