🎤 Гласът на България - сезон 8

  • 31 508
  • 735
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 916
На мен просто ми се отщя да гледам по-нататък при този начин на отсяване на кандидатите. А е единственото бг реалити, което гледам. Денден бе един от фаворитите ми. По никакъв критерий не отпадна като певец, а просто като нелепо  взето решение.
И не мога да проумея как врескалници като тая Христина ще продължат напред..Опорочена система за избор на глас.

# 586
  • Мнения: 19 485
За мен пък след битката на титаните - Борис и Георги всички други ми бледнеят и не са ми интересни.

# 587
  • Мнения: 301
Гледанията в youtube не са признак за нищо. На изпълнението на Денден се вижда, че е предизвикал най-много интерес в родината си, повечето коментари са от индонезийци. Това е типично за хората от тази част на света, винаги подкрепят и се интересуват от сънародниците си, жънещи успехи в чужбина. Всеки път като слушам изпълнение на певец от Югоизточна Азия винаги гледанията и коментарите са именно от там. Жалко за Денден, незаслужено отпадна заради глупавия регламент.
Не е и вярно, че само той има милиони гледания. Изпълнението на Лидия Ганева също има над милион. И Петя Панева скоро ще ги навърти.

# 588
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Скрит текст:
Започват битките в испанския формат. Има новости. Всеки треньор има по 14 участници в отбора си.
За битките могат да ги групират както искат: дуети, трио, квартети... В края на вечерта във всеки отбор трябва да останат 7 участници. От една група /например, квартет/ могат да останат всички или всички да отпаднат.

От първия отбор пяха: квартет от момичета - нито една не отпадна, трио от момчета /свиреха на контрабас, пиано и китара/ - отпаднаха и тримата, женско трио - напуснаха две /радвам се, че остана тази, която исках да продължи, защото беше най-добра от трите/, квартет от два женски и два мъжки гласа - отпаднаха едно момиче и едно момче.

Руснаците са още на слепи прослушвания. Не знам при тях дали ще има промени.

Нито в двете страни не се обръщат, без да правят сметка дали превишават бройката 14.

Новостите продължават. От всеки отбор от 7 души наставникът трябва да избере 1 участник, който отива директно на живите концерти. Също избира 3, които да са в червената зона и могат да бъдат откраднати. Ако някой треньор открадне някого, той отива също директно на живите концерти. Кражбата може да бъде извършена в рамките на 5 секунди. Ако не бъдат откраднати веднага, сядат в червената зона. Ако някой участник е откраднат, треньора избира друг за червената зона. От всеки отбор трябва да има по трима в червената зона. Останалите от отбора отпадат.

Всяка тройка от отбор, която е в червената зона, ще се бори за едно-единствено място на живите концерти.

Явно нищо от тези новости не стига до България. Ние си караме по-старому, т. е. никак.

# 589
  • Мнения: 513
Не е и вярно, че само той има милиони гледания. Изпълнението на Лидия Ганева също има над милион. И Петя Панева скоро ще ги навърти.
Милиони в множествено число означава да има поне 2 милиона. Засега Лидия с 1.6M не е стигнала тази граница и е на по-малко от половината от неговите 3.8M гледания. Дали са от Индонезия или от България няма значение. Някой като продаде един милион албума какво значение има в кои държави ги продава. Пак са си приходи за продуцентската компания.

А че броя гледания не са критерий за качество на музиката това е пределно ясно. Криско и чалга дивите го доказват.

# 590
  • Мнения: 301
Нека сме реалисти, Денден няма да продаде милион албуми. Пък и ако ще прави кариера в България, още по-малка му е вероятността да стигне до тези продажби. Виж, за индонезийската музикална сцена не съм наясно, ще проверя да видя там какви продажби имат успешните певци. Знам само групата Peter Pan, те ги имат тези продажби, та явно купуват индонезийците музика, за разлика от нас. Може би Денден ще има повече шанс за развитие, ако се яви в Гласът на Индонезия.

# 591
  • Мнения: 444
Населението на Индонезия е над 260 млн. души. Гледанията на Денден(3,8 млн) са много, но съпоставени спрямо населението на страната му излизат по-малко от гледанията (1,6 млн.) на Лидия. Ако дойде някой китаец да пее и се обади на 2-3 китайски села да му гледат видеото и като нищо ще удари 10 млн Grinning
Относно музикална кариера в Индонезия - малко ме съмнява да може. Това е предимно мюсюлманска страна, всъщност най-голямата мюсюлманска страна. Та ме съмнява там да има някаква сериозна музикална сцена. Да не говорим, че Денден не е мюсюлманин. Не може дори с Турция да се сравнява като държава - закътана далеч в океана...

# 592
  • Мнения: 15 555
Денден със сигурност би продал повече албуми и би направил по-силна кариера от двете лели, които пяха руската песен на дуелите. Те каква точно кариера ще направят та ги оставиха? Никаква!

# 593
  • Мнения: 19 485
Оставиха едната, другата със соц излъчването отпадна, че се и обиди даже.

# 594
  • Мнения: 301
Реално никой от участниците никаква кариера няма да направи. Колко звезди произведе това шоу за всичките десетина години, през които се излъчваше? Николко. Само една треторазрядна чалгарка и това е.

# 595
  • Мнения: 4 355
Реално никой от участниците никаква кариера няма да направи. Колко звезди произведе това шоу за всичките десетина години, през които се излъчваше? Николко. Само една треторазрядна чалгарка и това е.
Радко Петков също сега прави някаква кариера в поп-фолка, но не е благодарение на Гласът. Всъщност в поп-фолка има няколко участника, които са били в Гласът (Роксана, Меди, Симона Захариева) , но никой не е гръмнал директно след предаването, както се случваше с Х-фактор.

# 596
  • Мнения: 301
Аз лично стигам до извода, че участниците от Гласа просто не получават подкрепа от музикалните продуценти след шоуто. Говоря за договори със звукозаписна компания, която да им продуцира музика в продължение на поне няколко години. Виждаме какво се случва с участниците от Х-Фактор - достигналите до финала получават няколкогодишен договор с Вирджиния Рекърдс, издават сингли редовно*, уреждат им участия в най-популярните предавания. Доколкото знам, договор с Вирджиния подписват и останалите участници задължително. Мирян Костадинов, който завърши на шесто място, беше подписал с Вирджиния за шест месеца.
В Гласа победителят получава награда запис на сингъл, който никой не си прави труда промотира и после го оставят сам да се оправя, както може. Сам човек не може да справи, ако няма финансов гръб. Продуцентите трябва да налеят пари, за да има възвръщаемост.
Някои от вас може да имат различно мнение и да знаят нещо, което на мен ми убягнало.

* редовно силно казано, по-скоро този, който Саня си хареса, него ще промотира.

# 597
  • София
  • Мнения: 1 732
Заинтригувахте ме с тоя хейт за Ивайло Ранов - Шеки, специално се връщах да го гледам и слушам. Ами има глас. Който е на друго мнение, да чуе това: https://www.youtube.com/watch?v=E5jcH83CMrY
И просто е първосигнален, чистосърдечен и не си знае мярката. На мен ми хареса Simple Smile.

# 598
  • Мнения: 15 555
Аз по повод гласа на Шеки дума не мога да кажа. Факт е, че двамата с другото моче забиха много яко парчето и беше удоволствие да ги слушам, да усетя енергията им и това как се кефят, докато пеят. Самото изпълнение беше най-доброто тази неделя - всички други след това си бяха, като приспивни песнички. Даже трябваше това изпълнение да го оставят за накрая. Имат си талант момчетата - тук спор няма. Обаче след изпълнението трябва да се спре. Едно е да се вкарат 1 - 2 шеги, колкото да се посмее публиката и да се разведри журито, друго е да се държиш, като хваната от гората маймуна, да се жлембиш, плезиш, да търчиш из залата, все едно сега са те отвързали и да се лигавиш, като 3 годишен. Те 8 годишните не се държат така, какво ли остава мъж на тези години. Той си мисли, че е интересен, а не осъзнава, че сам се закопава с това поведение - кой би искал да работи с мъж на тези години, с такова отвратително поведение

# 599
  • Мнения: 9 051
Просто е инфантилен човека, не му се остарява и това е. 😁

Общи условия

Активация на акаунт