Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 75

  • 45 382
  • 757
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 18 558
Katri, благодаря ти за предложенията, но може би не си прочела че не искам никакви цветя и феи, а изчистен тапет най-много фигурален, на точки, коронки или просто бледо розов. Спряла съм се на такъв тип тапети.












Останалите стени ще са бели. И по-скоро нещо в пастелно розово, дъб, златно, бежово за акцент.
Набелязах и гардероби.  Но с плъзгащите врати малко се чудя, голям ще ми дойде.








За етажерки се чудя такава



Или такава

Общо взето така ги виждам нещата, като цветове.
Обаче има много работа. Днес пак огледах. Мислехме го, че е работа за ден, два, къртим и махаме неща, една боя и айде но няма да е ще изскочат и други неща.
Детето иска розови пердета и килим. 😊
Единствените картини и ще са три канави на дисни принцеси, които които купувах наскоро.

# 316
  • Мнения: 39 330
Мис, заложи на розови перде и килим и остави стените в друг по- неутрален цвят.

# 317
  • Португалия
  • Мнения: 3 957
Здавейте!
опитвам се да направя един кът за четене с наличности,но имам нужда да чуя различни мнения

стената отзад е бяла, лампата също- не намерих снимка на бялата лампа, но е точно тази
мога да я боядисам,ако се наложи

диванчето е икейско

и, накрая- иска ми се това нещо да стане масичка(размери 32см x 29 см), но не мога да избера какъв плот да му направя- стъкло, дърво,плочка тип мрамор...

# 318
  • Мнения: 9 787
Стъкло - не, според мен. Нито е практично, нито е особено впечатляващо като външен вид.
На мен би ми харесало с плоча от мрамор, а лампата да бъде черна или поне в същия стил като краката на масичката (състарена с преобладаващо черно).
Ако се слага дърво, то също би трябвало да се състари като крачетата и рамката на масичката.
Поне аз така си мисля.

# 319
  • Мнения: 22 887
Мрамор , лампите са супер в този цвят.

# 320
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Откъде са лампите, много са симпатични?

# 321
  • Португалия
  • Мнения: 3 957
Откъде са лампите, много са симпатични?
От амазон
[url]https://www.amazon.es/dp/B0967HQNJY/ref=mp_s_a_1_30_sspa?crid=92TIEMTCXUWJ&dchild=1&keywords=lampara+de+pie+negro&qid=1635096366&sprefix=lampara+de+pi&sr=8-30-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzREYwWFBHSkNLWlJDJmVuY3J5cHRlZElkPUEwOTMwNTEzMk05TkZYTTZIQ01CUSZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwMTA3OTYxOTRVRzA2SDhOTDU2JndpZGdldE5hbWU9c3BfcGhvbmVfc2VhcmNoX2F0Zl9uZXh0JmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==/url]
Благодаря за мненията, и аз клонях към мрамора.
Ще трябва да боядисам лампата, тогава.

# 322
  • Мнения: 22 887
Оставете си я така, защо да я боядисвате.Сложете всичко нареденя накрая и вижте дали Ви харесва.

# 323
  • Мнения: 18 558
Оставете си я така, защо да я боядисвате.Сложете всичко нареденя накрая и вижте дали Ви харесва.

И аз така мисля. На мен ми харесаха всички елементи за книжния кът. Така, както са.

# 324
  • Мнения: 9 787
Лампата е същия модел, но бяла. Аз затова предложих боядисване. Бяла би се сливала с бялата стена зад нея.

# 325
  • Мнения: 2 328
Момичета дойде дивана Grinning удобен е, което беше водещо за избора  при нас.

Голичко и изчистено е все още, ама имаме още работа по дневната. До края на седмицата ще дойдат и два шкафа за трапезарията ( и да прибирам вече катуна, че всичко е разхвърляно по стаите и ми дразни ЧИ- то Grinning). Кухнята още чака, ама там все променяме идеите си.
Масичка за хола съм харесала  тези дни ще я взема и нея. Малко мерките ме спират, ама аз не бързам.
И да питам, според вас тази лампа дали ще стои добре в двата ъгъла на дивана, но покрай страничните стени. Харесва ми, че има и насочваща светлина за четене, а аз обичам да чета, а и цената е много добра.
https://www.ikea.bg/products/lighting/floor-lamps/tagarp-lampion … -chetene/40486387

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 13:24 от щастлива мама

# 326
  • Мнения: 39 330
Много хубав диван, честито. За мен показанала лампа е демоде.

# 327
  • Мнения: 249
Щастлива мама, с какви размери е дивана ви? Много ми харесва, честито!

# 328
  • Мнения: 22 887
Честито за дивана.За моя вкус третата му секция откъм вратата е излишна.Лампата категорично не ми харесва и ще е много скучна за вашия интериор.
За създалото се пространство пред дивана бих сложила две по-малки масички, даже кръгли.

# 329
  • Мнения: 9 787
Аз съм изключително разочарована, че масовите холни масички са толкова ниски - да си качиш краката на тях са перфектни, но не мисля, че това им е предназначението. За да сложиш на/вземеш от масичката нещо, трябва да се сгънеш на две.
Само отделни единични модели са с височина, каквато на мен би ми била удобна и там вече трябва да се примирявам с дизайна, обикновено.

Общи условия

Активация на акаунт