Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 75

  • 44 332
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 195
Ти коя конкретно техника си използвала на практика и би препоръчала?
Аз съм боядисвала с шаблон.
Падна една плочка в кухнята (и то с нестандартен размер) и нямахме възможност да сменим плочките по ред причини, се наложи да се оправям с мои сили. Сложих от тези с малките квадратчета, замазах, префугирах и се наложи да боядисам всичките, защото беше на възлово място. На мен ми хареса как стана, времето ще покаже дали 10-те ръце лак ще дадат резултат при ползването и почистването им.

# 31
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707
Говорим за ремонт в рамките на 1-2-3-4-5-10 години, кой говори за 20 годишно пазене. Дефекта в ефект става при стари бани, но при чисто нови ще е някакъв ужас.
Както обикновенно не четеш. ЧС спомена баня на 15 години

# 32
  • Мнения: 9 753
Радика, ще изчакам тогава да дадеш отзиви за трайност. Преди да тресна с чук няколко плочки, за да им приложа мицунга или каквото там беше.
Тези, с малките квадратчета - мозайките ли имаш предвид?

# 33
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Говорим за ремонт в рамките на 1-2-3-4-5-10 години, кой говори за 20 годишно пазене. Дефекта в ефект става при стари бани, но при чисто нови ще е някакъв ужас.
Както обикновенно не четеш. ЧС спомена баня на 15 години
Joy . Голяма си майтапчийка, но да, пропуснала съм, защото в началото се говореше за баня на 10 години.

Проблема в по-честите цялостни ремонти на мокрите помещения е неудобството. Не е като да пребоядисаш хола, кърти се здраво и е някакъв кошмар, ако жилището е обитаемо.

# 34
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 195
Тези, с малките квадратчета - мозайките ли имаш предвид?
Да, те са за баня и, за съжаление, са по-дебели от другите плочки, но пък лесно се режат Grinning
Скрит текст:

# 35
  • Мнения: 40 694
60 на 120, казваш малко е кашончето

Е, моите са доста по-малки, но 60х120 се облягат изправени до стената и на практика не ти отнемат никакво място.

Както обикновенно не четеш. ЧС спомена баня на 15 години

Да, ама има нюанси Wink Първо, харесвам си я. Второ, там никой не живее, апартаментът стои празен, понякога се ползва за офис. И не се знае колко време ще е така. И при това положение да правя ремонт? А иначе нещата са принципни - при мен се случи след 15 години, ама можеше и след 5 да е. Едно изпуснато тежко нещо да падне на пода и готово, особено ако не са гарнитогресни плочки, а в банята често не са.

И последно - аз лично не обичам ремонтите и затова никога не гоня най-модерното за сезона. Гоня по-скоро безвременен стил, който никога да не е топ модерен, ама и никога да не е демоде. И ми е важно на мен да харесва, а не да се вписвам в модни трендове. И така може да си стоят нещата много време, а аз трудно ще се юрна на цялата разправия с ремонти, понеже ми е омръзнало. Е, ако се развали нещо е друго. Или ако не ми харесва. Преди месец изхвърлихме нов италиански душ за 1000 лева защото имаше супер дизайн, но беше гаден. За това усилие не  ми беше жал, ама си имаше тежка причина.

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 15:33 от Черна станция

# 36
  • Португалия
  • Мнения: 3 878
Гоня по-скоро безвременен стил, който никога да не е топ модерен, ама и никога да не е демоде.
точно моето виждане!
и,честно не разбирам как хората се наемат да правят ремонти,после се оплакват от ремонтите, и пак...сасе юрнали по модерните течения...

аз избирам материали и стил,от-до,с идеята да знам всяка спецификация и вариация,за да избера нещо,което ще ползвам минимум 10г,и да е безвременно
ако успея да ползвам 15/20г още по-добре

# 37
  • Мнения: 755
Голяма дискусия се е заформила за резервните плочки. На свекърва ми банята беше на две-три години. Изключено да прави пак цялостен ремонт заради две плочки. Нито има физическа възможност, за финансова пък съвсем. Нашата баня е на една година, ако недай боже стане нещо и аз бих помислила за вариант смяна на две плочки. Първо все още си я харесвам, второ не бих си причинила процедурата по къртене и лепене на нови плочки, изнасяне от жилището ( идея нямам къде може да отидем), търсене на майстори, обикаляне за плочки, проекти и т.н. Още ми е "прясно" и не бих си направила нова баня, ако мога да сменя две плочки.
П.с. И паркет пазим. На наши приятели им се появи теч около балконската врата и се наложи подмяна на няколко паркетини. Това няколко месеца след подреждането на чисто нов паркет. Ако е реден скоро може да намериш от производител, но след 2-3 години върви търси производителя, пък дали още произвеждат същия размер и т.н.

# 38
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707
На повечето ви личи че идея нямате от ремонти. В момента правим жилище. Погрешно монтиран сифон и смяната му (линеен сифон) костваха смяна на целия под и първи ред плочки ( просто първи ред стенен стъпва на пода). Това наложи до купуване на 14 нови плочи ( 60х120). Не знам как ги сменяте по една плочка.

За паркет, размерите на паркетините се поръчват. Няма такова нещо като излезли от производство.

# 39
  • Мнения: 40 694
На повечето ви личи че идея нямате от ремонти. В момента правим жилище. Погрешно монтиран сифон и смяната му (линеен сифон) костваха смяна на целия под и първи ред плочки ( просто първи ред стенен стъпва на пода). Това наложи до купуване на 14 нови плочи ( 60х120). Не знам как ги сменяте по една плочка.

За паркет, размерите на паркетините се поръчват. Няма такова нещо като излезли от производство.

Не знам защо мислиш, че твоят опит изчерпва всичко. И ми се струва, че май не си в България, а в някаква друга действителност, познах ли?

У нас никой няма да ти приеме поръчка да ти нареже десет паркетини. И не се знае как ще изглежда дървото.

Ти говориш за някаква фундаментална грешка с големи плочи. А ние говорим за счупени отделни плочки, доста по-малки по размер.

# 40
  • Португалия
  • Мнения: 3 878
хаха, я виж кой се обадил с опит Satisfied
някои тук,даже и професионален такъв имат,представи си!
а пък тия майстори дето са ти сбъркали сифона-ти не ги ли наглеждаше!?

а, и още- какъв е тоз сифон,че да лягат на него цели 14 плочки- то ще да е колкото отточната на цялата улица
при размер 120х60, дори да са във височина стенните плочки, дори сифона да е 120 см и той!, дори и да е заел 4 плочки място, и като прибавим и подовите 4, ...как ги докара до 14?

а,не, зачетох се- казала си,че целия под си сменила
е,те това вече си е як непрофесионализъм- освен сифона,нещо са ти сбъркали и тръбите може би!?

# 41
  • Мнения: 9 753
На повечето ви личи че идея нямате от ремонти. ... Не знам как ги сменяте по една плочка.

Имаше в темата за банята една потребителка, при която беше възникнал проблем с подовия сифон в банята, обикновен класически малък квадратен сифон. Беше питала за съвет за майстор и се обади един в темата, че целият под трябва да се разбие и смени. Потребителката се похвали след известно време, че е намерила майстор, който е сменил само 4-те плочки около сифона, показа и снимка. Плочките бяха от старите модели с малък размер 30х30 или 33х33 на око по снимката. Използвани бяха останали резервни плочки от ремонта преди много години, защото в момента на ремонта този размер, още по-малко пък този десен, нямаше как да се намерят. Визуално беше станало перфектно.

# 42
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707
Не знам защо мислиш, че твоят опит изчерпва всичко. И ми се струва, че май не си в България, а в някаква друга действителност, познах ли?

У нас никой няма да ти приеме поръчка да ти нареже десет паркетини. И не се знае как ще изглежда дървото.
Не, не позна. В момента правя ремонт точно в България. София и Варна.
Паркети не точно определен вид поръчвах преди 20 години на варненска фирма ( обединихме 2 помещения, едното с паркет, другото без.
Сега отново поръчвах паркет, много рядък ( отдавна неизползван размер на паркетините, които на всичко отгоре се подреждат на квадрат). Бургаска е фирмата и са много, много отзивчиви и коректни. Поръчка едно за София- доставка с Еконт. Поръчка 2 за Варна.
Предполагам съм задоволила любопитството ти, които търси намира

# 43
  • Португалия
  • Мнения: 3 878
Точно казано, мандаринка!
 
Пак стигаме до - " питаш в американски форум,...."
Титина, не каза поне колко е голям сифона и как разположен,че да разберем защо целия под?

# 44
  • Мнения: 22 727
Ха…направила съм ремонти на доста къщи и си имам голяма представа от тази дейност Simple Smile
В банята къртихме точно 3 плочки, 50/50 размер, две на стената и една на пода.Банята е била на 6г. тогава.Е сега ще къртя цяла баня за три плочки.Особено както стана при нас- стена и под..Подменихме ги с тези, които пазех.
Паркетът ми е канадаки клен, внесен от Канада (ясно!).Фирмата, която го внасяше, вече я няма.Интересно от Канада ли да поръчвам ако се наложи.То голяма олелия, че човек пази “резервни части”.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 11:00 от ДХ3

Общи условия

Активация на акаунт