Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 75

  • 45 458
  • 757
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 23 065
Е хубаво, ама за да ги сложи дизайнера те е питал, съобразява ги с вкуса ти. Аз щори не харесвам, с много малки изключения. Богат опит имам с тях, това е семейния бизнес на нашите и ме е изхранил, и изучил. Не мога да ги възприема за къща и това си е, явно имам изкривяване.
Да, разбира се, но дотогава нямах голям опит с щори.Те бяха много красиви, но за мен са неудобни.
Също смятам като теб, че пердетата са много по-красиви в повечето случаи.А понякога бих оставила и гол прозорец:)

DTDT5, ето още по теоя казус за коридора:

# 436
  • Мнения: 880
Здравейте,
Мога ли да помоля за съвет по темата за щори /пердета, защото много се чудя как да го измисля...
Предстои ни обзавеждане на нов апартамент, 2 спални, и хол с кухня - и 3те стаи са с югозападно изложение, като в спалните има по 2 прозореца, в хола 2 прозореца +врата за тераса.
Харесвам много изчистен/минималистичен стил, никога не съм имала до сега по няколко пердета и не знам какви са правилата. Искам да съчетая максимално следните функции : затъмняване (особено за спалните), уют, предпазване от слънце и да не се вижда от вън. Последното ми е с най-малък приоритет, защото сме на 4 етаж и срещу нас няма сграда, така че предполагам, че няма много да се вижда от минаващите хора по отсрещния тротоар.

Много се чудя дали да сложим външни щори и по някое леко перде, или вътрешни блекаут щори, или римски, или леко + дебело перде. Струва ми се мисия невъзможна да го измисля. Само щори ден и нощ съм изключила като вариант, не ми харесват.
Също ако сложа перде (та) в хола, задължително ли е да са две и да се отварят в средата или е ок да е едно, което се дърпа само в едната посока?

И още един интериотен въпрос :къде според вас е най-удачно да се постави бюро при югозападно изложение? Винаги съм мислел, че най-добре е под прозореца, но мъжът ми твърди, че така ще блести слънцето директно върху екрана и щяло да е много непрактично. Как мислите?

# 437
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Момичета, докато сте на тема пердета и аз да питам нещо.
За сега избрах само тези за спалнята. Харесвам дълги до долу, дори с такава дължина, че малко да се влачат по пода. Дано ме разбирате какво искам да кажа. 😄
Стаята е висока 2.50 м и се чудя колко да направя пердетата. Мисля си да ги оставя 2.60 м. Като те няма да са на тавана, а на корниз на стената. Т.е. ще е повече от 10 см разликата. Не знам това малко ли е, много ли е? Като ги гледам на снимки не мога да преценя.

# 438
  • Мнения: 787
Дами, можете ли да ми кажете този материал за стената (като дърво на линии Blush) къде в София може да се намери?

# 439
  • Мнения: 23 065
Според мен се изработва специално.

# 440
  • Мнения: 74
Дами, можете ли да ми кажете този материал за стената (като дърво на линии Blush) къде в София може да се намери?



флор декор

# 441
  • Мнения: 9 833
Обсъждахме този декор сравнително скоро, може би през лятото или ранната есен. Пак по запитване на потребителка.
Търси в Гугъл "мдф панели за стена", ще излязат. Но са доста скъпи.

# 442
  • Мнения: 2 402
В Домко  ги гледах тези панели, а в пинтерест показват и как да си ги направиш сам с летви от истинско дърво, но пак идва скъпичко ако е за цяла стена.  Явно е доста актуален тОзи декор от година насам. И аз го загледах за спалнята, ама се отказах,че сякаш ще събира прах, и как ще се чисти.

# 443
  • Sofia
  • Мнения: 2 370
Това е разновидност на добрата, стара ламперия. Имахме в нас и вече не мога да я гледам. Разни гадинки наместят ли се във вас - край. Едва ли ще се отървете някога от тях и ще се крият лесно зад подобна дървения.

# 444
  • Мнения: 1 208
Нашата стена е направена от МДФ. Една цяла плоскост, но по тънък МДФ и след това са наредени летвите. Така освен декоративна стена имам и направени врати за гардероб.

# 445
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
Тази ламперия я гледам от 2018г, по времето на първите идейни планове за строежа ни. Към момента, още я искам, лампите в пода си стоят и чакат дървенията на летви, която ще осветяват, но изобщо не стигаме до тази стена. Ако някой хубав ден я направим ще снимам. Не е нещо толкова ново, но явно е супер хит е момента, което съвсем ме кара да не давам зор на ММ за тях.

# 446
  • Мнения: 1 208
Gebura, като се има на предвид, че имате интериорен проект за апартамент, моя съвет е да търсите една фирма, която ще ви изпълни всичко по него. Така няма да имате разлика в материалите и всичко ще е много по добре стиковано, от към време и т.н.
Това го казвам само като съвет и като минала по този път. Нашият проект от дизайнера  беше също само до визуализацията. И нищо нямаше да се получи от него ако една фирма правеше кухнята, една спалнята, друга вратите.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 53
И аз да питам относно идея за пердета!
Имам дневна, при която на едната дълга стена има прозорци до пода, а на късата стена до нея са обикновенни прозорци. Под малките прозорци по половината дължина има кухненски шкафове. Искам да сложа пердета, но как да ги направя по тази част с шкафа? Не мога да го измисля?!?

# 448
  • Мнения: 10 642
Не слагай пердета на прозорците над кухненските шкафове. Само на дългите прозорци. Там си сложи едни щорички.

# 449
  • Мнения: 23 065
И аз да питам относно идея за пердета!
Имам дневна, при която на едната дълга стена има прозорци до пода, а на късата стена до нея са обикновенни прозорци. Под малките прозорци по половината дължина има кухненски шкафове. Искам да сложа пердета, но как да ги направя по тази част с шкафа? Не мога да го измисля?!?
В този случай щори.Могат да Ви ушият с плата на пердетата.

Общи условия

Активация на акаунт