Ема или Катерина?

  • 4 093
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 559
Всъщност Ема ми е повече като за бебе, а Катерина - за жена, която си тежи на мястото, достолепна. Детето кратко време е бебе, а цял живот - голям човек. Изборът не ми се вижда труден.

# 16
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 961
За мен Ема е по-красиво и нежно.
Вижте как звучат и двете имена с презимето и фамилията.

# 17
  • Мнения: 8 873
аз бих гледала как се връзва името с фамилията ви, доста са различни като звучене. Ще гласувам по-късно.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 019
И двете ми харесват, Катерина малко повече, тъй като е по дълго и по твърдо, а аз такива имена харесвам.

# 19
  • София
  • Мнения: 22 984
Катерина като дъщеря ми! ❤
Ема също не е лошо, по-често срещано е, ако въобще това ви вълнува.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 977
Много много хатесвам Катерина, точно с К без Е. Много е красиво, богато, има хубав имен ден. ема винаги ми е било бвзлично и не знам какво толкова му харесват хората.

# 21
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 773
Катерина.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Гласувах за Катерина.Харесвам по-дълги имена.
Красиво,,  класическо, аристократично име с хубаво значение.

# 23
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 206
За мен Катерина на 100%. Красиво, звучно, има твърда основа в средата на името, обръщението Катя, Кати е много хубаво. И не на последно място има прекрасно значение - чиста, непорочна, благопристойна.
Ема ми звучи незавършено, като някакво кратко обръщение. Предпочитам Емилия.

# 24
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 248
Ема - най-нежното и аристократично женско име.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Катерина от мен. Класическо, благозвучно и силно име, с няколко варианта за галено. Ема, но с двойно м също ми допада, но аз харесва имената с двойни букви. Някак по завършени и с характер ми звучат.

# 26
  • Мнения: 1 586
Е, чак пък аристократично😉

Аристокрацията никога не би си назовавла децата с кратка форма на име, защото им е слугинско и Ема би била Емилия.
Аристократичните имена са Катерина, Мария, Виктория. 90% от кралиците на Европа във всички епохи се казват с едно от трите, а често са и трето, четвърто име😉

# 27
  • Мнения: 18 562
Ема е далеч от аристократично име. Обикновено немско име, известна героиня от роман, нашумяло покрай приятели, нежно, симпатично.
Ако ще говорим за аристократичност-тук Катерина е къде-къде по-аристокрация.
Колко кралици носят това име, от векове.
Кралски-Катерина(Катрин), Изабела, Елизабет, София, Виктория, Шарлот, Мария, Ана.
Справка-историята на кралските фамилии, гугъл, историческите романи. 🙂

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 15:22 от Ема Удхаус

# 28
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 961
В бързината в нета намерих 4 кралици с името Ема, едната всъщност Емма, така че........

# 29
  • Мнения: 12 192
Това, че едно име се носи от кралици не го прави "кралско", нали се носи и от хиляди обикновени жени?
То ние си имаме в история и Мария, и Ирина, и Десислава, Евдокия, Йоана, Мария-Луиза и други имена, но си имаме и Кера-Тамара, ама никой не е тръгнал да си кръщава детето Кера в днешно време. Що така, нали е царско/ принцеско?

Общи условия

Активация на акаунт