Една история

  • 3 577
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 134
Не знам за авторката, обаче какъв е този мъж на възраст и с дете, който въздиша по отдавна неизживяна уж любов, праща песни, дебне някакви жени, излиза с приятелка, веднага намира време за тези неща, обяснява се, губи си времето да анализира някакви детски истории, ама аз, ама ти, ама К. , ама какво било преди 100 години и т.н и т.н. И в началото е бил на 26, сега сигурно към 30.

# 16
  • Мнения: 811
Тази история ме върна години назад. Имаше едно списание, "Пламъче" май беше, там имаше такива съчинения по преживяно. И после "Лична драма"... Поне е написано грамотно. Продължавай да пишеш, някъде все ще те оценят!

Аз не й препоръчвам да продължава. Беше ми трудно да достигна до края, а до същината, разбрах, че път даже няма - още в началото, като ми обеща, че не е глупава, пък ме излъга. Също, писателките ги съветвам да спрат с тези криптирани буквични за имена - А каза на Б, Б попита В, но чух отговора от Г... Като/Ако има данни за пазене, просто измисли нови имена, как да се привържа към героите, ако не им даваш шанс дори да ми станат интересни. Другото, с което се чувствам като измамен потребител е, че ти обеща поне една история за свалка, а на практика не прочетох такава - ти на 16, той на 26 (по закон си е педофил) и той няколко пъти ти е казвал, че ще те хване за косата и вкара в пещерата, ухажвания, с които да си помислиш, че връзката е и твое решение, нямаше. То и връзка нямаше, законна или не. През другото време е имал семейство и деца, но иначе много романтично ви се е получило. Спаркс направо е объркал професията.

# 17
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
Баси ужаса - К., Н., М., заболя ме главата.

# 18
  • Мнения: 2 701
И все пак на фона на хората с истински проблеми, това четиво помага малко да се усмихнем.

# 19
  • Мнения: 14 842
Грамотно е, за съжаление с това се изчерпват плюсовете.

Първо, имената. Хора, писателите не стават такива с кръщаване на героите с инициали. Имаме стотици български имена, а може да се заемат и чужди.
Второ, противоречията. Героинята не ходи по купони, но на 16 среща 26годишно (!) магаре през нощта (!) в приятелска (!) компания?! И в същата компания има друго магаре (!) , приятел с първото, което гасне по малката ученичка (!). В интересни среди се движи тази наивна и свита героиня-десетокласничка.
Трето - сюжетът. Банален до втръсване с уклон към селска драма. Жените, които биха се асоциирали с героинята и изкупили книжарницата, по правило не четат.
Четвърто - времевата линия. Никаква я няма. Има начална информация, но дотам. Кога се жени магарето, на колко години е сега героинята, кога какво де случва?
Пето, свързано с четвърто - такъв къс разказ трябва да наблегне на душевните терзания и развитие, а не на изброяване на действия и събития, които дори нямат времеви маркер.

Накратко, би могло да е много по-добре. Бих препоръчала повече четене, преди да се пише.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Пък и има някакви странични сюжетчета, които остават много мътни.
К как е успял да развали възможността за връзка с Н???
Какво всъщност е направила тази, която "мислех за приятелка", а се оказа измамница, че не говорихме, ама после говорихме, а после... тука има някаква бърканица, която не стана също ясна.
Читателите /аз/ се дразня, като нещо уж се пиша, ама всъщност само се намеква. Истории "тя му каза едно нещо, което го накара да ...", не можеше ли просто да се опише какво му е казала, щото нали пък може и да не е това нещо, което го кара да...

# 21
  • Мнения: 1 008
Друга история.


Цитат
Мислех, че съм талантлива писателка.

Написах разказ.

Публикувах го в интернет.

Разбрах, че съм твърде талантлива, за да бъда разбрана и подобаващо оценена .

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Авторката ме изгуби на "чиста като момина сълза". Кой мъж, по дяволите, би се изразил така като комплимент, а не иронично?! Grinning

# 23
  • Мнения: 2 749
Спомням си за друга история, пак с инициали. Стилът беше сходен, но не мога да я намеря.

# 24
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
Сакън, тъкмо ми мина главата.

# 25
  • Мнения: 12 755
Авторката има щастлива връзка с човека до нея.
Н. има семейство и дете.
Сега, можело е да се вземат с Н. (с К. наистина не), но няма гаранция, че щеше да е такава щастлива в ръзката, както с ... (неназования приятел).
Та, нищо лошо не е станало. И слава Богу.
(Отдъхвам си, бърша потта от челото).

# 26
  • Мнения: 1 008
А можеше да си продължат връзката.

Щеше да има мат'рал за истории Wink

# 27
  • Мнения: 22 867
А можеше да си продължат връзката.

Щеше да има мат'рал за истории Wink

На главните герои, а ония статисти приятелят, жената и детето?

# 28
  • Мнения: 10 796
А можеше да си продължат връзката.

Щеше да има мат'рал за истории Wink

На главните герои, а ония статисти приятелят, жената и детето?
На кой му пука за второстепенните герои в един роман/ сериал?

# 29
  • Мнения: 3 185
Приятеля й не го мислете, щом целувките й с друг са заздравили връзката им, значи всичко е точно.

Общи условия

Активация на акаунт