Телевизия в детската градина и Ковид ситуацията в страната

  • 5 818
  • 151
  •   1
Отговори
# 135
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Солети, бисквитки, 2-часови филми на 3 годишни, ковид обработки....къде ги намирате тези детски градини не знам.  При всички задачи, което трябва да се свършат и цялата бумащина, с която са затрупани всички учители, това звучи абсолютно нереалистично. Колкото до това какво ви казва 3-годишното...децата в тази възраст не са абсолютно за вярване. Фантазията им работи, плюс че все още времево не се ориентират крайно добре. Не казвам, че детето ви лъже, но преди да си правите заключения поискайте информация от учителите. Не знам защо маса родители говорят с децата си, но забравят да говорят с хората, които по цял ден са с тях....за какво ги пращате тези деца друг да се грижи за тях, като нямате грам доверие в педагози, лели и система.

# 136
  • Мнения: 6 538
Joy сетих се за това " Родители, моля, не вярвайте на всичко, което детето ви разказва за градината, а ние обещаваме да не вярваме на всичко, което разказва за вас вкъщи" Joy та, така, с децата и разказването...

# 137
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Хаха да, много добре казано 🤣 любимо ми е да трябва да обясня на някое дете да не обяснява така разпалено "тати  ще ме набие"

# 138
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Малкото ми дете сега всичко си споделя за градината, брат му обаче не беше така. Просто различни деца. Сега пращат и много снимки, така съвсем ми е ясно какво правят по цял ден. А преди - мистерия. Ни една песен не запя в къщи това дете, а сега знам целия репертоар от първа група до четвърта.

# 139
  • Мнения: 2 842
Естествено, че се говори и с учителите, както и не се взема за чиста монета всичко, което децата на тази възраст казват, вие пък съвсем пренебрегвате родителите като някакви пълни наивници, които не знаят какво да правят с децата си. Коментарът беше реакция на поредното заключение, те всички тригодишни са такива, ами не са.

# 140
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Естествено, че се говори и с учителите, както и не се взема за чиста монета всичко, което децата на тази възраст казват, вие пък съвсем пренебрегвате родителите като някакви пълни наивници, които не знаят какво да правят с децата си. Коментарът беше реакция на поредното заключение, те всички тригодишни са такива, ами не са.
Ами не, не е естествено. На практика в по-малките населени места родителите си вземат детето и го местя друга градина , когато нещо не им изнася. В по-големите пък е актуално да се слагат записвателни устройства. И да, доста родители не знаят какво да правят с децата. Това може да не се отнася за вас, например, но за съжаление е така. За сметка на това пък перфектно умеят да защитават позицията си

# 141
  • София
  • Мнения: 62 595
Чудя се как досега няма осъден родител за тайно подслушване и записване. Поне вече в повечето градини има камери, съвсем официално.

# 142
  • Мнения: 2 842
То по тази логика съм виждала и немалко учители, които не знаят какво да правят с децата, вкл. такива, които не са учили педагогика и им личи (аз съм, но почти не съм работила по специалността). Не разбирам защо е това мерене. Учители и родители трябва да са екип и да работят в синхрон, за да има последователност при самите деца. Но това си е до манталитет и възпитание, повече отколкото до това дали се справяш или не.

# 143
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Единственото смислено нещо, което прочетох във вашите коментари , смислено от моя гледна точка, е че трябва да се работи като екип. И понеже явно не четете последователно, а се хванахте точно за моето мнение и три годишните няма какво повече да си говорим Wink И поредната спекулация, която вкарате е как има учители, които не са завършили педагогика.

# 144
  • Мнения: 2 842
Има, в частните градини има. А пък най-обичам да ми влиза снизходително някоя учителка. Половината говорят на диалект и откачам после да коригирам детето вкъщи. Добре, ние сме безполезни идиоти, добре, че са градините да ни направят децата хора.

# 145
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Аз не виждам някой някъде да е нарекъл някой родител безполезен, ама пък от изказването ви личи, че явно определено имате проблем с педагогическия персонал. Щом имате диплома за педагог - използвайте я Simple Smile така може да промените нещо , вместо само да мрънкане

# 146
  • София
  • Мнения: 62 595
Ралито, няма нужда да заставаш на амбразурата за честта на учителското съсловие. Не го приемай лично. Всеки отговаря за себе си.

# 147
  • Мнения: 2 842
Проблеми всички имаме с едно или друго, не може за всяко нещо, което не ми харесва, да ходя да се карам с хората, градината не работи за мен и моето дете и не очаквам, че някой друг трябва да ми учи детето на всичко, щото бил "длъжен", каквито изказвания чувам от някои родители. Като не ми харесва, да си го държа вкъщи, нали, все така ни казвате. Факт е, че има и неграмотни и мързеливи учители, точно колкото и родители, не знам защо се засягате и Вие също.

# 148
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Че каква ще е тази частна градина, която ще си плюе на името и ще вземе учители без диплома. Ако е с лиценз, много се съмнявам, че това е вярно.

# 149
  • Мнения: 2 379
Това за "длъжен" като го чуя и ме избива на агресията. При нас има родители, които не само го казват, но го и мислят и го прилагат. То на такива всички са им длъжни: и пожарникарите, и медиците, и продавач-консултантите, съседите....
Колкото до персонала , то си има изисквания, не е нужно целия персонал да е педагогически. Не съм запозната с изискванията за частните градини, но предполагам ,че е като в държавните : педагози и обслужващ персонал. С яслите също, там дори не са педагози, а мед.сестрс и леля. То лелята може да е с висше образование, че и две ако иска ,но си е на длъжност обслужващ персонал.

Общи условия

Активация на акаунт