ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 2

  • 40 165
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 8 322
rally, gia_fire, да са ви живи и здрави младежите! Успехи в избрания път.
Да ви радват много и да имате много поводи за гордост с тях.
raliy, пожелавам му да продължава да радва вас и околните с таланта си.Hug
gia, след приятелките ще дойдат и приятелите Hug

Нещо не смогвам на последък да съм с унисон с развитието на темата, за пореден път наваксвам с 100+ отговора. Blush

Гласувах с 1 опция, девойката се чувства се добре в новото училища.
При тях няма ФУЧ, ако не бъркам по 1ч. от ИУЧ са за Мат и БЕЛ.
За 2ри път днес "класът" е на разходка. Мотаят се след училище, хапват на някъде.

Най-голямата мъка е ставането сутрин около 6:20 излизаме (чака студа, защото има обещание да я возят Joy, т.е. ще става по-късно)... поразглезили се бяхме, тъй като досега училищата им са били близко (на баткото и гимназията е близо). Излизам сутрин с нея, почти няма хора, изпращам до втория транспорт и към работа.

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 15:17 от Desem

# 76
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
Simple Smile честито на рождениците. и честито на техните маМки Simple Smile Simple Smile Simple Smile
традиционният ми поздрав е "да са живи и здрави, другото ще се намести".
радвам се за всички деца, попаднали в точното училище.
от личния ми опит - училището е важно, но най-важен е учителя. Simple Smile за нашия набор - в множествено число.
защото и най-прекрасното училище може да бъде провалено от един не-учител.

и за ремонтите щях да пиша. Simple Smile
направете си точна сметка на материалите, цените, майсторите времето...
след това увеличетевремето по 2 и парите по 3. или обратното. Simple Smile
никога не става точно както го смятате като пари и срокове.

# 77
  • София
  • Мнения: 8 322
Аа, Добри, не плаши със сумите Joy
В интерес на истината при точна предварителна калкулация може да не е *2 или *3.
При нас като правило сумата за ремонт скача има няма с 5%. Спазваме финансова дисциплина... а и така сме се подковали с проучването, че знаем за материалите и как се прави повече и от майсторите Joy
Само време и яка гърбина няма за реализация Joy

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 16:43 от Desem

# 78
  • Мнения: 2 533
Аа, Добри, не плаши със сумите Joy
В интерес на истината при точна предварителна калкулация може да не е *2 или *3.
При нас като правило ремонт сумата скача има няма с 5%. Спазваме финансова дисциплина... а и така сме се подливали с проучването, че знаем за материалите и как се прави повече и от майсторите Joy
Само време и яка гърбина няма за реализация Joy
Desem, не е баш така. И като бях проучила всичко от -до, и като знаех колко ще ми струва, и като платих скъпо и уж качествено, пак ми налепиха плочките в кухненския бокс, така че паднаха няма и месец след поставянето, а пък в банята се образуваше локва , защото сифонът беше над нивото на плочките на пода. Та си излезна баш по 2.
Иначе за ремонтите - отивате или търсите връзки към някоя строителна борса от рода на Топливо, Ангро. Има опция да минете първо с намаление, второ да се фактурират вашите покупки на някоя от големите фирми. Така те имат разход за количество, а вие - по-голяма отстъпка (тяхната).

Ей ги плочки по маса пара за труд:

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 15:40 от storm76

# 79
  • София
  • Мнения: 1 970
gia_fire, да ви е жив и здрав чаровният младеж! Нека покори мечтите си и се обгради с верни приятели Kissing Heart
На нас ни предстоят ремонтни работи по един апартамент, в който наборът се точи да живее сам. Мамин сладък, казах му, че щом е толкова голям, ще си поддържа сам чистотата и ще си готви, че правеше планове аз да ходя да му готвя Kissing Heart А баща му му каза, че ще следи за чистотата - синчето се опита да се спазарят да го уведомява предварително за посещенията, но ММ не склони Joy

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
обобщих личен опит Simple Smile от няколкото ремонта на апартаментите ни.
за къщата не искам и да мисля - там е мътна и кървава.
проклятието "майстор да ти влезе в къщата" е най-тежкото.
Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 8 322
Да, аз не включих "проклятието" в сметката.
Но пък съм "гонила" майстори, защото се опитаха да удвоят работата и сумата.
В интерес на истината при нас имаше издънка на майсторите, които пуснахме в къщи, но си го оправиха за тяхна сметка.
Първо спукаха тръбата за топла вода към кухнята, докато разрушаваха стена (минава по пода едно голямо разстояние (решение на строителя на сградата)
След това имаше драма с едни токове - едните оправиха, другите оставихме така, защото бяхме боядисали стената и не ни се разправяше повече.

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 21:24 от Desem

# 82
  • Мнения: 31 420
Моето дете харесва новото училище.

# 83
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
gia_fire, прекрасен е рожденикът! Да бъде честит и щастлив, да постигне много! Heart

традиционният ми поздрав е "да са живи и здрави, другото ще се намести".

Наборът има по-различна трактовка: “Важното е да сме живи и здрави, всичко друго се краде”. Готов политик. Joy

# 84
  • София
  • Мнения: 1 970
Преди малко наборът връхлетя като хАла и избоботи  "Мамо, знаеш ли, че в НТБГ им дали за домашно да напишат по 10 пъти 242 думи?! Представяш ли си - това са цели 2420 думи! Добре, че съм в моето си  училище!". Поне се успокоих, че не е забравил да умножава с 10...Joy

# 85
  • София
  • Мнения: 8 322
Beb4o,  поне ще си спокойна, че е попаднал в правилното училище Joy

И при моята девойка днес е имало наказание, за което не е чувала... Поели са солидарно вина Joy - имат домашно-наказание заради шум в час.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 970
Desem, права си, да не се тормозя вече Joy ШЪ си сипя по тоз' повод Kissing Heart

# 87
  • Мнения: 1 906
Благодаря, Кали 💐
Гласувах с първата опция. Много е ентусиазиран. Всичко му харесва в НПМГ - учители, училище, деца. Математиката е 6 часа този срок, а БЕЛ - 4. Имаха едно входно вече, в понеделник ще им е по математика. Моето мнение като родител е по-умерено. Не бързам да се ентусиазирам, но от това, което виждам до момента съм с много положителни впечатления

# 88
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 119
Утре ще сме на МОЛ, девойката стигна до моето заключение от началото на месеца, че наличните й дрехи не са достатъчни Grinning Радвам се, че поне сега има желание за пазаруване.
Пише домашни с кеф, явно ще пазарува с кеф, а не както досега - по задължение. Доволна съм.

# 89
  • София
  • Мнения: 284
Преди малко наборът връхлетя като хАла и избоботи  "Мамо, знаеш ли, че в НТБГ им дали за домашно да напишат по 10 пъти 242 думи?! Представяш ли си - това са цели 2420 думи! Добре, че съм в моето си  училище!". Поне се успокоих, че не е забравил да умножава с 10...Joy
Хм… ще взема да надникна в тетрадката за ДР, че моята девойка мнооого бързо си пише домашните. Сигурно по нощите, когато всички спят е наваксала с тия 2420 думи 🙄😂 Недоволства, че заради едно момче, което никога не е учило английски, трябва да преписват елементарни думи. Ами съдба, нали искаше да й е лесно, а то се оказа скучно 😁
Иначе много си харесва класа, училището, разказва ентусиазирано. Очарована е и от учителите по английски и философия. Дано така продължи.
Моите деца, когато са заедно непрекъснато се дразнят Sad Може би причината е разликата от 6 години, не знам. Но когато в Турция влязохме в болница с малкия, той непрекъснато плачеше и искаше при кака си. А тя през цялото време не е излязла от стаята и през половин час пишеше Как е Вики? После два дни не се отделиха един от друг, след което всичко си дойде по местата…  🙄
Честито на патерици на двамата прекрасни младежи! Да са здрави и да продължават да следват мечтите си!

Общи условия

Активация на акаунт