КГБ = Клуб на Готините Баби - 206

  • 44 767
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 16 127
Не е лошо да копирате поканата и Там.
Аз няма да мога,  че нещо нямам достъп до ФБ днес.
То днес май само Мамата не ме е отсвирила.
Сутринта спря тока и интернета, после водата.
Възмутено си взех чантата и излязох докато се оправят техниките.
За сега само ФБ го няма и при Пл. , и при мене.

# 76
  • Мнения: 7 437
Фло,точно за това влязох в темата - да попитам за срещата и да предложа Дядото.Интуиция,че и отгоре.
                      Марулетка,правилно си се свързала с Пипи и бъди сигурна,че това е вярното решение.Казах ти веднага,че трябва да имаш познат лекар точно в тази болница.Успокоявай дъщеря ти и не и давай да се ядосва и тормози .Няма ли ВИП стаи там - за да избегне контакта с циганките?
                      Лека вечер,че отлитам по етажите.Да нагледам младежите и особено тези на малката дъщеря.

# 77
  • София
  • Мнения: 4 179
ФБ не работи в момента.

Не е от твоя телевизор.

# 78
  • София
  • Мнения: 8 428
Я какви сте ми пъргавелки. До тук ИХА, АЙША, ПИПИ, РИМАР, СВЕТЪЛЧО, ДИДИА, ШПУНЦИ, ФЛО. А другите???

# 79
  • София
  • Мнения: 2 673
Здравейте!

Хубаво време, усмихнати хора, що да не се класирам и аз? Винаги готова за среща! Стига да съм здрава, та ако има списък и аз съм в него. Simple Smile

А Дядото е супермен, заплюли сме си го отдавна. Този ковид ни попречи на срещите, ама докато има слънце вън и чудни градини е супер за раздумки.

Днес чудно  и прекрасно си изкарах навън до преди малко. Със съседката в приказки и смях навъртаме километраж. И се бутнахме накрая в  магазина да опразним портмонетата. Simple Smile

Голям срив във ФБ, Инстраграм и Whatsapp. Леле-мале, какво ще правим сега? Smile



Хайде, със здраве!



# 80
  • Мнения: 18 695
Ние си имаме бг мама, да му мисли който няма.

# 81
  • София
  • Мнения: 8 428
Поздрави от Дядото! Каза, че ни е голям фен. Отвърнах му, че и ние на него. Добре е, щом чувствата ни са взаимни. Яви ни се конкуренция ( до колкото може да са ни конкуренция) - моите състудентки. Не тези от Стоматологията, а тези от Психологията. Ще видим как ще се разберем. Stuck Out Tongue Winking Eye
Дядото предлага да ни запази голямата кръгла маса вътре, за да не ни е студено. Някакви мнения?
МАРИНКА, радвам се, че и ти се вписваш в групата! Hug

# 82
  • Мнения: 2 015
Привееет момичета!

Айша,днес цял се сещам за тебе.
Ей в тази връзка.


😉😃😀
Любимата ти тученица😃
Цял ден днес маам с мотиката тая полезна тревичка.
Де да можех да и намеря пазар 🤣🤣😄
Няма отърване от нея.

Тези дни яко фитнес.Бързам да изпреваря дъждовете,с които ни плашат.

В момента варя ориз и мляко,което застрашително пълни тенджерката.
Оставям ви до после.

# 83
  • Мнения: 1 048
Ей, сладурки! Весело да си изкарате срещата!
 Аз трябва тоя месец да се домъкна до столицата, ама още не знам кой ден ще бъде. Ще звъня утре на доФторката ми да ме ориентира.
 Иначе съм добре. Пенсионерствам си на спокойствие. Само още не мога да си урегулирам спането. Ще ми се  и аз като Фло и Диди да спя до 10-11 ч., но не ми се получава. Слагам по малко зимнина, чопкам по градината, ММ ме влачи по село и така минават дните. Не ми се излиза никъде, даже и до магазина, който е на отсрещния тротоар.
 Фло,  Яжка не се е мяркала скоро, та за това само теб ще питам за една граовска манджица. Баба ѝ казваше
"упържувано". Пържат се червени и зелени домати, но не помня слагаше ли чушки. И лук имаше, ама дали беше праз или кромид? Ако имаш някаква представа, моля да споделиш. Или пък може да пробвам няколко варианта и все ще уцеля правилния. Като готвеше баба мнооого ми харесваше.
 Спокойни сънища на всички!

# 84
  • София
  • Мнения: 16 127
Габката,  как да няма пазар за тученицата?
По разните еко-био-фермерски базари много я търсят модерните вегани. А като бях при Ани във всички магазини продаваха нещо като щайгички с мини-тученица. То и разни други мини и микро растения продаваха. По-скъпи бяха от марулите, но пък само режеш с ножицата и то пак расте. Гледах ги, но така и не купих цяло лято.
https://farmhopping.com/bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/1171  - може да сметнеш пропуснатите ползи само за днес.
Тану, и по севлиевско има подобна манджа.  Гощавала ме е една възрастна леля на майка ми. Помня, че запържваше  лук с малко чесън, зелени домати и според наичностите - от последните чушки, патаджан, накрая копър и магданоз. Тя много вкусни и интересни неща правеше. Но не като обичайните рецепти, а по-различни.
Софиянки изчезнаха днес -  сигурно се фризират и гласят за утрешната среща.
Лека нощ и до утре.

# 85
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 068
Тази тученица ми напомни за моята градина, където също е като плевел. Не мога да се отърва от нея.
Утре ще се видим при Дядото. Слава богу операцията на баща ми мина добре и вече вижда. Не мога дори да го повярвам. Беше със 100% перде и реално беше сляп. Само за 24 часа му върнаха зрението. Уникални лекари и уникално отношение към пациента. Препоръчвам клиниката.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 750
Привет от мен!
Фло ми се обади за срещата,но аз няма да мога да дойда.Утре съм на работа,защото бързам да поизчистя задачите преди отпуската.От петък съм на основния ремонт.Дано ме постегнат,че вече скърцам по всички стави.
  Пипи,браво за това,че успя да мотивираш баща ти .
  Марулке,за този срок на бремеността е нормално да е скъсена шийката.По-важно е,че държи и не се променя.Аз също съм била така, при моите бремености.Даже цял месец изкарах с изгладена напълно шийка.Сега ви стискам палци,после ще викам УРА!
  Здравче,ти защо не каза по рано за санаториума,можеше да стане?! Хайде за следващата година, когато дойде Кари,да го отчетем като колективно мероприятие.Може да има и други желаещи.
  Весело изкарване на утрешната среща, ви желая и пращам целувки за всички!


     Бях пред заспиване като се сетих за манжата на Тану.Пърженото е с пера от праз,чушки от градината и домати-червени и зелени.Може да е с яйца или без,както ви харесва.Аз го харесвам без яйца,но с повече домати,за да има сос.Колко хляб може да се изяде с него! Лелеее,забранена ми е дори мисълта за тази вкуснотия.В Граово има и зимен вариант-със сурова туршия/тази дето не се стерилизира,а само ферментира в бидон/Пак се пържат чушки и зелени домати,но с 1-2 лъжици спържа.Само,че дървена лъжица и като загребеш да има големината на кокоше яйце.Може да се сложи и стар лук,който обича.Лелеее,не трябваше вечер да се присещам за тези работи...

Последна редакция: ср, 06 окт 2021, 00:53 от Яжка

# 87
  • Варна
  • Мнения: 388
Пипи, радвам се за преминалата операция при баща ти и за резултата от нея!  Hands Plus1
И аз съм се притеснявала заради алергията ми, страхувала съм се- все пак очи са не е шега работа, разпитвала съм вече оперирани. За второто око отидох "по курназ", знаех какво ме очаква и че няма страшно, пък и резултата се вижда веднага като ти махнат превръзката. Капките са малко пипкава работа, но .....
Бързо възстановяване му желая!   Flowers Four Leaf Clover

Яге, аз също съм на "ремонт" през м.Ноември в Санаториума на МВР на Св.Св.Константин и Елена, /бившия курорт "Дружба", край Варна/. Там не съм била, миналата година му правиха основен ремонт, имало и водолечение, дано да останем доволни, пък и дано има полза! Ние сме една групичка от Пенс.клуб, ходим заедно, сега ще сме четири. Само да сме здрави, че много тревожна стана обстановката. Габровци, писах ви че ходят без маски, за вирус изобщо не се говореше през м.Септември, днес съобщиха, че и там се вихри короната!!!  Бог да ни пази!

Приятна среща момичета от София!  Nerd

# 88
  • Мнения: 344


Добро утро,момичета!

Тану,около 20 години живях ( по-скоро работех) в Сливница. Там това ядене му викат "пържоло".
На мен ми останаха доста зелени домати и го направих. ММ ми предложи да го прибера в буркани и вчера направих 11 буркана за зимата.
 Запържвам много лук (праз - моя още е тъничък ), чушки и много зелени домати. Прибавих сол черен пипер и доста червен пипер.Оставих го на слаб огън около 15 мин. Добавих брашанце и разредих с малко водичка. Оставих го да къкри докато доматите омекнат. Поръсих с много магданоз. Да си оближеш пръстите. Това е за директна консумация. Топиш с меко хлебче и ........дебелееш. JoyJoyJoy
В бурканите не сложих брашно и магданоз , а прибавих моркови.
Днес отиваме за орехи и шипка. Зима иде. Баклава ще се яде и чай ще се пие.
Лек и успешен ден, момичета! HeartHeartHeart

# 89
  • Мнения: 1 082

Добро утро и прекрасен ден и още по прекрасна среща!

Общи условия

Активация на акаунт