Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Раждане в Майчин Дом - София (8 тема)

• 8 327
  • 184
  •   1
Отговори
# 30
Това с "почивката" на мен ми е странно, аз не мога да си представя някой друг да ми гледа детенцето и то точно, когато най-много има нужда от мама след раждането, което си е стрес. Както Тамара каза,като дойде при мен и съквартирантката в стаята, която беше родила и не си беше взела още детенцето, за да си почине - "Е от какво имаш да си почиваш". Аз първата вечер нямах възможност да взема детето, понеже трябваше да го наблюдават поради тежко раждане и да ти кажа - хич не си починах, само си мислех какво ли прави Grinning все едно котката като роди да си зареже котилото на съседската котка, за да си почине Simple Smile Всеки си знае де, просто не мисля, че за 3 дена ще си отспиш, а и така ще си малко по-спокойна като се върнеш вкъщи.

# 31
Owly моят доктор ми каза, че до декември (тогава би трябвало да раждам аз, живот и здраве) ще е готов 12 етаж. Мъжът ти ако остави багаж долу на охраната (не рецепция) ще ти го качат санитарки, заедно с багажа на всички останали, на които са им оставили. С тази ковид ситуация, която по мое мнение и до февруари няма да се промени, няма как да се излиза от болницата май. За престоя - дано ти е 3 дни, но имай предвид, че по ред причини би могло да се наложи да останете повече. Прецени дали искаш да си сама в стая. След като няма свиждания, аз прецених, че ще ми бъде по-добре с още 1 жена и щях да съм в двойна. Но сега клоня към единична, защото бебето няма да бъде при мен и едва ли ще ми е до други майки и бебета 🙁 Всички мои познати, които са били на 12 етаж, сами или не в стая, са се справили. На 7 етаж не го взимаш бебето когато си искаш, има си график доколкото видях в другата тема май го споделиха. И там успяват да се справят с кърменето и напасването майките.

# 32
Мерси много Alison - ами да, ще помисля за стаята - идеалният вариант би била тази стая, в която си с придружител, но както каза и ти, ме съмнява до февруари да пускат придружители. Аз съм малко по-особена и когато става дума за лично пространство ми е ужас да има някой около мен, но предвид ситуацията може и да е по-добре. Има време...да видим ще отворят ли и как ще е....При теб нещата наближават, така че стискам много палци всичко да се случи по възможно най-лекия начин и като ти дадат бебенцето вече всичко да е наред и да си спокойна Purple Heart Gift Heart

# 33
Аз искам да попитам момичето с усложнението и загубата на бебе в 17 г.с. Какво стана ? Какво пропусна лекаря ?

# 34
Owly и аз съм с термин за февруари. И се надявам да е готов от по-рано 12 ет. Искам пак да сме си заедно с бебчо. Та живот и здраве има някаква вероятност и да се засечеме там. За коя дата ти дават термина?

# 35
Аз искам да попитам момичето с усложнението и загубата на бебе в 17 г.с. Какво стана ? Какво пропусна лекаря ?

Във вагинален секрет ми изолираха хемолитичен стафилокок и гинеколожката ми каза, че се съмнява да е вярно изследването и ме викна след седмица да ми вземе нов, вместо да го направи веднага. Деня преди да трябва да ида ми изтекоха водите и с влизането в спешното ми запреливаха антибиотици, заради които не разбрахме има ли ги или не тези стафилококи. Забременях 2 цикъла след загубата, правих си изследвания в Геника, където се откриха 1-2 процента от тези стафилококи, а останалото е лактобацили към този момент, което е добре. Но явно наистина това е била причината за загубата- инфекция от стафилококи, а гинеколожката не реагира адекватно тогава. Сега ще следим изкъсо и се надявам всичко да е наред.

# 36
Ужасно е ! Много съжелявам ! Дано сега всичко е наред !😍

# 37
Owly и аз съм с термин за февруари. И се надявам да е готов от по-рано 12 ет. Искам пак да сме си заедно с бебчо. Та живот и здраве има някаква вероятност и да се засечеме там. За коя дата ти дават термина?

Терминът ми е за 23-ти, но нали уж повечето дечица излизат малко по-рано, та не знам дали ще избута до края на месеца. Иначе да, има си шанс да се засечем Simple Smile Ще следим за този прословут 12-ти етаж какво ще направят!

# 38
  • София
Момичета може ли един глупав въпрос , сигурно е коментирани сто пъти, но от скоро ви следя.
Каква е разликата между 7ми и 12ти етаж. Освен че в момента 12 е в ремонт и като гледам е много желан от вас ?

# 39

Терминът ми е за 23-ти, но нали уж повечето дечица излизат малко по-рано, та не знам дали ще избута до края на месеца. Иначе да, има си шанс да се засечем Simple Smile Ще следим за този прословут 12-ти етаж какво ще направят!
Моя термин е за 20-ти, но като се сетя, че сина ми се роди 11 дни преди термин и се чудя дали, ще докарам до тази дата. Важното е да сме здрави всички, пък когато-тогава.

# 40
Здравейте, дами!

Бременна съм, първа бременност и съм избрала Майчин дом за раждане. Все още не съм си избрала АГ за женска консултация и имам нужда от вашите съвети/опит. Колебая се между доц. Весела Карамишева и д-р Ирена Шикова. Има ли някоя мама, която скоро да е раждала при някоя от двете, за да ми даде актуално мнение?
Знаети ли дали някоя от тях е привърженичка на естественото раждане, тъй като се надявам да няма причина при мен и да родя естествено?

Благодаря на всички отзовали се! Хубав и усмихнат ден! Simple Smile

Здравейте Simple Smile Аз се следя при доц. Карамишева за втори път. Първият бях при нея, защото близка приятелка ми я препоръча като специалист и важно за мен беше да не ме натоварва и притеснява с излишни коментари, когато няма нужда и всичко е наред. В последствие разбрах, че при нея се следят жени с рискови бременности и осъзнах защо са тълпите пред кабинета й. Втория път реших да не съм при нея, защото нищо не алармира за проблемна бременност при мен, но за съжаление е трябвало, защото заради неопитен лекар пропуснахме нещо важно и загубих бременността в 17 гс. Сега отново избирам нея, работи и следи в МЦ Гея Мед и го прави и по здравна каса.
Тя изражда само секцио, не вярвам да са се променили нещата от преди няколко години, но затова ще преценя на по-късен етап дали ще избирам екип за естествено раждане или ще отида пак като с дъщеря ми в Майчин дом и ще родя при когото и да е на смяна. За д-р Шикова нямам информация.

Много благодаря за информацията! Съжалявам за загубата, която сте преживели и Ви пожелавам лека и безпроблемна бременност!

# 41
Момичета може ли един глупав въпрос , сигурно е коментирани сто пъти, но от скоро ви следя.
Каква е разликата между 7ми и 12ти етаж. Освен че в момента 12 е в ремонт и като гледам е много желан от вас ?
Здравейте, най-съществената разлика е, че на 12 етаж бебето си е постоянно при майката включително и през нощта, а на 7 етаж бебетата се дават на майките на определен час през деня, а през нощта са при акушерките.

# 42
Някоя мама, родила преждевременно в МД?
Може ли да ми пише на лично ако е удобно.
Благодаря Simple Smile

# 43
Някоя мама, родила преждевременно в МД?
Може ли да ми пише на лично ако е удобно.
Благодаря Simple Smile
Започнало раждане или по медицински причини ранно раждане?
Ако се притеснявате за бебето и престоя му в интензивното, пишете ми.

# 44
За интересуващите се от 12 етаж - в петък са докарали цялата мебелировка и по план до 2 - 3 седмици го пускат в експлоатация (инфо от лекар, работещ на 12 етаж от днес)

Общи условия

Активация на акаунт