Смешки от форума 37

  • 68 139
  • 746
  •   1
Отговори
# 135
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Къде отидоха смешките.

Последните страници са, като скучна тема в СО Close

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Цитат
В една от бившите фирми, където работех, пък ме караха да проверявам сметките на ексела на калкулатора, понеже "той ексела не смята правилно"!!! При което аз реагирах с (шокирано, опулено човече.....не намирам подходящ емотикон). Попитах защо им е тогава ексел, направо да пишат на листи?!?! Обидиха ми се леко, но въпреки това шефката беше разпоредила да се проверява всичко от ексел.

# 137
  • Мнения: 5 300
То смях, не смях, ама след като ми върнаха веднъж една таблица заради грешен сбор(проверих си около 10 пъти дали не съм объркала нещо, макар че в сумирането е доста трудно да обърка човек) и аз започнах да си проверявам с калкулатор, но доброволно де.

# 138
  • Мнения: 12 121
Защото за сумиране е най-добре да се използва функция Субтотал, а не Сума. Преди години ми попадна една такава "сгрешена таблица". Оказа се, че по незнайна причина има клетки с въведени в текстови формат числа и от там идва грешката. Или ако не се въвеждат цифрите от цифровата клавиатура и да се използва от нея десетичния знак.

# 139
  • Мнения: 18 542
Грешката е пак човешка.

# 140
  • Мнения: 9 356
Това става и като се поправят числа в клетките без да се погледне, дали вътре няма зададена формула.

# 141
  • Мнения: 4 411
За да разбереш дали в Ексел е число или текст, махаш подравняванията на колоните. Числата автоматично се подреждат в дясно, текста в ляво. Украсяването на таблиците се прави после. Има лаптопи без малка клавиатура. Десетичния знак е въпрос на настройка. Ама да не спамя темата де....

# 142
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Цитат
Щерката нищо не разбира от мода🤷‍♀️
Купих си шарените жълто-оранжеви обувки и една жълта чанта, хваля и се, а тя:" Мдам, сега ти трябва една афроперука в цветовете на дъгата и един червен нос и си готова за клоун!"
Пръдла😂😂😂

Посмях се и аз на гърба на съфорумката
Grinning

# 143
  • Мнения: 2 146
"Днес монтираха на чавето брекети.Очертава се още една година без да отидем на Малдивите.За празниците решихме,че ще сме у дома и щом ни доскучае ще надзъртаме в устата на тийна."

# 144
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Харесвам хора, които могат да се самоиронизират. Въпреки очевидно болезненото преживяване. Hug
Цитат
Ставам сутринта, бързаме да се оправяме за излизане, мъжа ми събира багажи за командировка, мрънка, че му липсва една (1) джапанка. Изникна ми спомен, че малкия онзи ден се разнасяше с една нахлузена джапанка.
 Тръгвам на лов, виждам, че ММ си е зарязал шише с бира до фотьойла, вземам го, тръгвам в свински тръст, спъвам се в крачолите на пижамата ми, и политам напред... Падам като талпа, бутилката хвърчи настрани, аз напред, и си удрям главата във вратата, даже изкъртих пантата от долната страна.
 Резултат - болят ме колене, ръце, ребра и главата.
 Аааа, намерих и джапанката.
Малкия загрижен "Нали знаеш, че тати не обича бирата да му се разпени?"
Тати се върти около мен, опитва се да не хили и намества вратата.
А вашата сутрин как беше?

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Цитат
В една от бившите фирми, където работех, пък ме караха да проверявам сметките на ексела на калкулатора, понеже "той ексела не смята правилно"!!! При което аз реагирах с (шокирано, опулено човече.....не намирам подходящ емотикон). Попитах защо им е тогава ексел, направо да пишат на листи?!?! Обидиха ми се леко, но въпреки това шефката беше разпоредила да се проверява всичко от ексел.
Това може да ви е смешно, НО пускам аз износ за Русия и руския митничар, недоверчива гадина, с калкулатора събира теглата на всички палета, нетно, гросно, тегла на отделни продукти по броя им и БАМ, има разлика. И ми пишат руснаците така и така. Вадя аз екселския файл, опъвам едно сумиране - всичко както съм пратила. Пиша им го. А те не и не, има разлика. Вадя аз вече бакалския калкулатор, смятам, и второ БАМ - наистина има разлика. Получава се от закръгленията и начина по който задавам закръгления, обаче това не се вижда от хартиения документ. Три дена писах документи и се обяснявах с руската митница.

# 146
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Из дебрите на месинджера 🤣
Цитат
Отворих, няма пратен емотикон, не видях и да съм реагирала с целувка на някое съобщение. Уф, дано все пак съдбата се е смилила над мен Blush
Цитат
Ти пък...аз най редовно вместо вдигнат палец след приета поръчка Изпращам среден пръст. Проверявам, изтривам, поправям с вярното  и продължавам. Голям праз!
 

# 147
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
За пореден път съфорумките ни разсмиват, въпреки че темата не е с такъв характер:
Цитат
... И му казвам,обади се на жената бе ,питай я какво да правиш сега ,прием планов няма .Как да ги пиеш тия хапчета ?Не щял,то до десет дни кой знае какво ще стане,може и да има прием.Аз да й се обадя не дава.Отделно и болничния му изтича,трябваше да му издадат нов за хоспитализация.Ми викам майната ти тогава .Тъй като живеем на седем минути от кардиологията където лежа,освен да го замъкна пеша,друго не виждам .И не щял бил упойка той,щели да го гледат по боксерки,а той беззащитен😂😂😂.Алооууу,седем или осем пълни упойки имам за две години,ей ме на,ицелях.Никой не е злоупотребил с мен,пък и чисто гола бях,те лекарите чунким голи хора не са виждали .

... той понеже беше най-младият пациент ,всички лекарки и сестри сядали до него на леглото ,а дядовците им казвали "само до него сядате ,при нас прави седите " 😂😂 и се взе сега много на сериозно.Секс символ на кардиологично отделение Окръжна болница.Сигурно мисли,че всички ще припадат и ще се селфят с него по боксерки 🤦🤦🤦🤦

Цитат
Записвам си час за гинеколог през Superdoc, стори ми се леко грозноват, ама ся на лекар отивам, търся специалист, не манекен. М@мка му, как лъжат тия снимки, висок, синеок, готин, чак ме хвана срам да се съблека.
 

# 148
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Цитат
Като обсъждате фризьори, да се включа с изцепката на маникюристката ми. Та с ваксините ще ни имплантират чип, дето всичко ще е в него, и парите ни даже. По него ще ми превеждат заплатата и аз ще ѝ плащам от моя в нейния чип 🤣. Питам я какъв е проблема. Казва: "Как какъв? НАП. Ще ми влизат в чипа и ще ми удържат данъци."
И втори случай. Баба пред ресторант чака за храна за вкъщи. Разсъждава на глас и ме поглежда :" Тия с ваксините, като си приближат телефоните до ваксината и им изписва едни числа". Аз, утвърдително: " Да,така е. Аз така дебитната си карта зареждам. "🤣 Тя ме попогледна и спря да разсъждава, поне гласно.

# 149
  • Мнения: 9 356
За това вместо iPhone, си купете Samsung и то стар модел. Моят е такъв, никакви числа не изписва и никой не може да ме хване, че съм ваксинирана. А най-добре като майка ми телефон с копчета, там и интернет няма и човек не чете глупости, та да се тревожи само.😉

Общи условия

Активация на акаунт