Витамин В 12 - тема 8

  • 35 344
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 415
Моля, кажете в какъв ред да приемам следните витамини и добавки :
- Магнезий ;
- Цинк ;
- Селен ;
- Витамин D ;
- Витамин B12;
- Желязо ;
- Фолиева.
И трябва ли да спирам кафето/пия по едно на ден/?

# 46
  • Мнения: 11 823
PC-sun В12 си е в сериозен дефицит и си трябва сериозен прием. С тая Милгама нищо не е станало, тъй като тя е в ниска доза, отделно е цианкобаламин и не всеки го усвоява или усвоява малко. След като си прочела книгата трябва да ти е ясно, че ти трябва метил или хидроксикобаламин, минаващ през лигавица (подезични, спрей, капки).
Фолиевата също е малко ниска и там вземай допълнително, фолат не обикновена фолиева. Цинка не виждам да е излязъл резултат.
Д също е още нисък, продължавай и там прием, трябва да е поне 50-60


sosko желязо и магнезий вечер, другите до обяд, аз лично вземам и Д вечер, но казват че може да повлияе на съня. Аз кафе никога не съм спирала какъвто и дефицит да съм имала.

# 47
  • София
  • Мнения: 337
Цинка чак след 10дни ще излезе.
Последните 2 месеца пих вигантол по 10 капки 2 пъти в седмицата, сега започвам по 20. Ако пак остане на същото ниво, ще ходя на лекар да коригира дозата.
За Б12 съм се насочила към Солгар подезичните таблетки от 1000. Мисля да пия по 1 на ден, но не знам за какъв период  и по кое време на деня да бъде?
За фолиева не съм мислила, може и да взема някаква в препоръчителна доза.

Тия боклуци, с които се тъпчем всеки ден и напрегнатото ежедневие, явно си оказват влияние…

Последната година обиколих какви ли не специалисти и всеки казва - нкщо ти няма.
Само скенер не съм си правила още, но ако не мине от Б12 и до там ще стигна май.
Роднините и приятелите вече си мислят, че нещо съм полудяла 😄

# 48
  • Мнения: 11 823
В12 поне 2 месеца, после месец почивка преди изследване. Фолиева да вземай профилактичната доза от 400мкг. Относно Д, включи вит.К2 и магнезий.

# 49
  • София
  • Мнения: 337
Благодаря за отговорите.
Магнезий си пия от май месец, че и той нисичък.
Относно Витамин Д той беше много зле - 5ng/ml, така че определено има напредък 😉 и К2 имам, но не се сещам много да го пия.

# 50
  • Мнения: 10 256
А мислите ли че анемията би избила като акне по кожата? Търся нещо да прочета по въпроса, но на всякъде се пише че не е. Но явно става дума за класическо акне.  При мен изби от няколко месеца. Но не е по лицето. По скоро множество пъпки с бял връх по цялото тяло. Тип акне. Избиват за 2-3 дена и преминават, но остават белези. Бях чела за прием на хлорофил. Почнах да вЗемам и сякаш позачезнаха пъпките. Спрях го, защото трябваше годишните кръвни да правя и пъпките пак избиха. В понеделник ще се видя с личната, но не залагам големи надежди за компетентно мнение. Щом не се умира от това, ще ме види чак до година.

# 51
  • Мнения: 321
Здравейте, има ли някакув проблем ако приемаме аспирин ( вечер) да взимаме подезична доза Витамин в12

# 52
  • Мнения: 11 823
Здравейте, има ли някакув проблем ако приемаме аспирин ( вечер) да взимаме подезична доза Витамин в12

В12 превъзбужда и дава енергия, затова се приема до обяд

# 53
  • Мнения: 321
mibobo, а дали има връзка с приема на аспирин.
Извинявам се ако е глипав въпроса, малко е в стил ЕЖК, но все пак да попитам Simple Smile

# 54
  • Мнения: 11 823
Ами аз поне не съм срещала такава информация.

# 55
  • Мнения: 415
...
sosko желязо и магнезий вечер, другите до обяд, аз лично вземам и Д вечер, но казват че може да повлияе на съня. Аз кафе никога не съм спирала какъвто и дефицит да съм имала.

Благодаря, mibobo.

# 56
  • Мнения: 123
Да, аз нея пих последно и от резултат 8 за 2 месеца ми качи нивата на 19, сега продължавам още. Но вземах по 2бр дневно
Пак се проявявам с въпрос. Имаш ли
 оцветяване на урината от фк? Пия ги сутрин и към 18 часа имам зелена урина ... не зелена, а резидаво зелена. Не знам дали е от нея, защото следобед пия хапчетата за гастрита и не мога да преценя да ли комбинация от лекарствата или самата фолиева оцветява.

# 57
  • Мнения: 11 823
О не, не съм забелязала такова нещо.

# 58
  • Мнения: 123
Здравейте, да се включа и аз. Писала съм и преди - бях с тежък дефицит на витамин Д и с обширна симптоматика. Вит Б12 ми беше 370pg/ml, а хомоцистеина 11. Ендокриноложката ми изписа Вигантол, магнезий и Милгама /заради неврологичните симптоми, които имах/.След 3 месеца на Милгама или Невраксил, Б12  се беше качил на 390, като никой от лекарите не го отчете като проблем. Докато пиех Милгамата се чувствах по-добре, определено!
От 3 месеца съм само на Вигантол и Магнезий, страшните симптоми изчезнаха, но остана едно неприятно усещане в дясната част на тялото ми /нещо като схващане и от време на време леки болки и изтръпване, както и проблем пак с дясното око, който не разбрахме какъв е../ В началото на лечението симтомите бяха много силни, сега просто напомнят за себе си, особено като се преуморя. Имам и тежест в краката.
Реших на своя глава да включа само витамин Б12 и за това си направих пак изследвания и се оказа, че е паднал, хомоцистеина също.

Фолиевата киселина я изследвам за пръв път, цинка също…. Така че там нямам никаква идея как стоят нещата и дали трябва нещо да се пие.
Изчетох А дали не е Б12 и се амбицирах 😉

Лекарите не биха го отчели като проблем, но при положение, че имам неврологични симптоми от година и половина, си струва да опитам!
Различни са ни дифицитите, но ми стана любопитно нещо. Какъв проблем с дясното око сте има ? Защото аз имам едно разназване в дясното око, една пулсация в слепоочието, едно дърпане около окото, външно около ухото или скулата. Върти се някаква невралгия там, която не изчезва все още, пия витамини от седмица надявам се скоро и това да се оправи

# 59
  • София
  • Мнения: 337
Нещо подобно е и при мен само в дясно. Но обхваща и дясното рамо, врата, понякога и ръката. За окото не мога точно да определя  - поотделно си виждам нормално с всяко око, но като гледам с двете, някак го усещам различно от другото. Имам леко размазване, все едно самия слъзен секрет си е променил състава - сгъстил се е. Ходих при двама офталмолози - не откриха някакъв видим проблем. Ходих и при двама невролози - същото /само изправена лордоза на врата/ и евентуално можело да е от него. След като изпих милгамата и невраксила, определено чувствам голямо подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт