Термин юни 2022

  • 33 270
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета честито на всички.🍀 Плахо, плахо се записвам и аз с термин 07.06.2022г. Днес бях на първият преглед и чухме сърдечна дейност ❤ Имам един аборт по медицински причини в 22 г.с. Всички изследвания са добре, само висока кръвна захар и ме приеха за наблюдение и изследвания. Стискайте палци, успех на всички и да гушкаме здрави и пухкави бебоци ❤❤❤

Всичко ще бъде наред, не се притеснявай и ни дръж в течение как си. Нямам представа, дали по принцип имаш диабет или лекарите имат съмнение за гестационен диабет, които се случва при някои бременни, но и в двата случая ще намериш подкрепа тук Hug Heart

# 76
  • Nederland
  • Мнения: 131
Аз съм 5+4 , прегледа ми е на 29-ти чак , малко влизам във филм , че е доста късно на 8 седмици , но това е то в чужбината 🤷♀
Добре се чувствам , освен ужасните огромни гърди , които болят и малко задъхване . Глад също ме мори , но се радвам , че имам нужда да кача едни 15 кг . Надявам се всички да сте добре и да са наред точките ви ❤

# 77
  • Мнения: 22
Мишелинкаа, здравей! Аз съм 5+5 и днес бях на първи преглед. Миналата седмица говорох с лекарката и тя ми даде час за днес, макар че каза, че ще е още рано. Видя се само плоден сак с жълтъчно мехурче и нищо повече.😔 Малко се притесних, защото имам спонтанен аборт март месец с абразио. Каза ми да отида за втори преглед на 26.10. и не остава друго освен да се чака.

# 78
  • Мнения: 2 585
Здравейте, аз съм с положителен тест от вчера. 🍀
Кога според вас трябва да запазя час за първи преглед? Насочила съм се към болница Надежда, тъй като съм в София. Ако сте чували добри мнения за лекари за следене на бременността или сте се следили вече там ще се радвам да споделите.

Хубав ден и лека бременност на всички бъдещи мами! 🥰

# 79
  • Мнения: 63
Как сте момичета? На мен вече започна да ми се гади всеки ден доста на често.  Мислех че ще се размина този път но уви.. Първия ми преглед е насрочен за петък когато ще съм 7+1.. Искаше ми се да ме гледат само с коремен ехограф, но да видим. Успех на всички, бъдете позитивни и обичайте живота във вас. Simple Smile

# 80
  • Nederland
  • Мнения: 131
Мишелинкаа, здравей! Аз съм 5+5 и днес бях на първи преглед. Миналата седмица говорох с лекарката и тя ми даде час за днес, макар че каза, че ще е още рано. Видя се само плоден сак с жълтъчно мехурче и нищо повече.😔 Малко се притесних, защото имам спонтанен аборт март месец с абразио. Каза ми да отида за втори преглед на 26.10. и не остава друго освен да се чака.
Ами аз не се стърпях и си запазих час на частно за петък , тогава ще са точно 6 седмици , следващия ще си го чакам на 29-ти , не знам защо ме хвана параноята 🙄

# 81
  • Мнения: 9
Аз за сега не усещам гадене, но имам болезнени гърди, болки в кръста, често уриниране и съм по- уморена от обикновено. Днес стават точно 7 седмици.

# 82
  • Nederland
  • Мнения: 131
Аз за сега не усещам гадене, но имам болезнени гърди, болки в кръста, често уриниране и съм по- уморена от обикновено. Днес стават точно 7 седмици.
С првдишната бременност точно след 7 седмица започна да ми се гади и сега ще се надявам да ме подмине някак си това , защото ако тогава никой не ме занимаваше , сега съм мама на едно 30 годишно и едно 6 годишно 😆

# 83
  • Мнения: 34
При мен осван ужасно болезнените гърди, ми се гади, но леко и само от време на време. Днес обаче много ми се виеше свят, а съм едва на 5+6. Надявам се да е било инцидентно нещо, свързано с кръвното, иначе следващите седмици не знам как ще изкарам в офиса.

Кога според вас трябва да запазя час за първи преглед? Насочила съм се към болница Надежда, тъй като съм в София. Ако сте чували добри мнения за лекари за следене на бременността или сте се следили вече там ще се радвам да споделите.


Аз също избрах Надежда, попаднах там случайно още на първия ден от закъснението, поради силни болки от фоликуларна киста, която се спука. Много силно бях впечатлена от доктора, който ме пое, ангажира се и смятам той ме следи - Иво Манастирски. Следващия ми час е във вторник 6+5. Може би другите могат да те посъветват кога да направиш първия преглед. На мен това ми е първа бременност и по стечение на обстоятелствата отидох по-рано.

# 84
  • Мнения: 2 585
При мен осван ужасно болезнените гърди, ми се гади, но леко и само от време на време. Днес обаче много ми се виеше свят, а съм едва на 5+6. Надявам се да е било инцидентно нещо, свързано с кръвното, иначе следващите седмици не знам как ще изкарам в офиса.

Кога според вас трябва да запазя час за първи преглед? Насочила съм се към болница Надежда, тъй като съм в София. Ако сте чували добри мнения за лекари за следене на бременността или сте се следили вече там ще се радвам да споделите.


Аз също избрах Надежда, попаднах там случайно още на първия ден от закъснението, поради силни болки от фоликуларна киста, която се спука. Много силно бях впечатлена от доктора, който ме пое, ангажира се и смятам той ме следи - Иво Манастирски. Следващия ми час е във вторник 6+5. Може би другите могат да те посъветват кога да направиш първия преглед. На мен това ми е първа бременност и по стечение на обстоятелствата отидох по-рано.

Въпроса ми сигурно е много глупав, но какво значи 6+5 ? За мен също е първа и съм много далече от всичко. Ще съм благодарна за всякакви съвети.
Все още дори се чудя какво мога и какво не мога да ям..

# 85
  • Мнения: 34
6 седмици + 5 дни. Използвах приложение, за да определяне предпологаемата дата на овулацията, което има опция за бременност също така и ми показва във всеки един момент в коя седмица и кой ден съм спрямо последната дата на цикъла. Предполагам и другите момичета ползват нещо подобно.

# 86
  • Мнения: 532
Бъдещи мами, здравейте отново! Днес минах първия преглед, всичко е наред по това, което се вижда. Но тъй като бях с късна овулация, сега отговарям на 5 гестационна седмица и е било малко рано. След 2 седмици - пак. Тогава ще пуснем и изследвания.
Имам друг въпрос към вас. Ще излизате ли в болничен и кога?

# 87
  • Мнения: 25
Аз мисля да изляза в болничен възможно най-късно. И без това си работя от вкъщи, ако трябва само да седя вкъщи без да работя ще се побъркам. Иначе на мен от онзи ден ми се гади от сутрешното кафе, но като хапна две-три солети приключва драмата и денят нататък си е супер. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен !
  Днес ходих на ендокринолог и ми изписаха хапчета . Ще трябва да ги пия през цялата бременност и да ходя всеки месец на изследвания и преглед. Надявам се всичко да е наред Simple Smile .
    Относно работата мисля да работя до средата на декември и после да си взема болничен . През  първата ми бременност работих до 6 ти месец и после обикалях балканите Simple Smile . Смятам ,че самото движение ми помогна и по-лесно да родя . Но и тогава бях на 22 год.,а сега на 33 г. Simple Smile .

# 89
  • Мнения: 108
Момичета, тези от вас, които имат малко детенце носите ли го? Моят сладур често иска да го гушкам и се чудя дали е опасно това.

Общи условия

Активация на акаунт