Епилепсия - ТЕМА 27

  • 42 705
  • 507
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20
Здравейте мами мислите ли че коледните лампички пречат на децата с епилепсия тъй като е време за елхата и се чудя дали да сложа лампички

# 31
  • Мнения: 14 064
Ако те притесняват, настрой ги да не мигат.

# 32
  • Мнения: 2 305
Ако е с фоточувствителна и ако евентуално прави пристъпи и на лампичките на ЕЕГ или друг подобен дразнител, може и да пречат.
На моята дъщеря лично не пречат.

# 33
  • Мнения: 20
Миналия месец когато ходих ме на ЕЕГ беше с хубави резултати и незнам какво да правя май е най добре да звънна на доктора и да попитам за тези лампички

# 34
  • Мнения: 2 189
Ако много държите на лампички, има бели, които не мигат.С цветни гирлянди ще е хубаво.

# 35
  • Мнения: 20
Е чак толкова не държа на лампичките все пак здравето на детето е на първо място

# 36
  • Мнения: 4
Е чак толкова не държа на лампичките все пак здравето на детето е на първо място
Здравейте!
Дъщеря ми е на две години и четири месеца. Преди половин година получи фебрилен гърч, обърна очите и започна да се тресе. Тичахме до спешното, приеха ни за наблюдение. След две седмици обаче направи втори фебрилен на 38,5 градус, който траеше секунди, просто потрепера, скова се и стисна зъбите...  Освести се след около 2-3 минути.  Пак тичахме до спешното и лежахме заради вируса. Правиха и ЕЕГ, което не излезе чисто, с огнище, което се местеше. Проф. Иванов каза, че само ЕЕГ не е база за диагноза, без наличие на симптоматика, но аз се притеснявам да не би да има нещо, което да оставим да се развива....
До момента е вдигала вече няколко пъти температура и не е получавала гърчове.
Да подчертая,че е много умно дете, говори от доста ранна възраст чисто, използва сложни думи в изреченията.
От известно време забелязвам, че както си стои и потреперва за части от секундата, все едно и става студено. Дали е гърч? Стиска се по малка нужда до последно....надявам се това да е причината. Също така на моменти изпада в истерии, не знам дали е нормално. Ако реди нещо и се срути, понякога откача, мега много се ядосва...Има ли някое детенце със същите симптоми? Не е ли странно да има лошо ЕЕГ, а в същото време да няма симптоми? Нито нощни гърчове, нито дневни....
Благодаря!

# 37
  • Мнения: 2 305
ЕЕГ показва активността на мозъка. Нормално е след гърч, макар и фебрилен, да има някаква останала активност. Топно за това ЕЕГ се прави минимум 10 дни след гърч/пристъп и при абсолютно здраво дете. Моята дъщеря е с чисти ЕЕГ-та, но с епилепсия, просто това моментно изследване не засича активност.
Истериите за мен лично са нормални, моята дъщеря е същата,макар и вече на 6 години. По рождение си е истерична.
Може да повторите ЕЕГ когато детето е напълно здраво.

# 38
  • Мнения: 4
ЕЕГ показва активността на мозъка. Нормално е след гърч, макар и фебрилен, да има някаква останала активност. Топно за това ЕЕГ се прави минимум 10 дни след гърч/пристъп и при абсолютно здраво дете. Моята дъщеря е с чисти ЕЕГ-та, но с епилепсия, просто това моментно изследване не засича активност.
Истериите за мен лично са нормални, моята дъщеря е същата,макар и вече на 6 години. По рождение си е истерична.
Може да повторите ЕЕГ когато детето е напълно здраво.


Много благодаря! Да, ЕЕГто беше в седмицата на изписването.... Няколко дни след гърча. Дано да е дало отражение гърча. Но детето ми продължава да потреперва от време на време, много е странно. Отделно понякога се заглежда в една точка за секудни, знам, че и това е симптом. Когато я питам нещо в този момент обаче ми отговаря. Или ако сложа ръка пред очичките, започва да си мига нормално. Знам, че видовете епилепсия са много, но все пак някоя мама може ли да ме насочи за какво да следя. Благодаря предварително!

# 39
  • Мнения: 219
Здравейте,

Някой дали има актуална информация за д-р Галина Попова- детски невролог. Последно е работила в 1-ва детска поликлиника. Някой има ли личния и телефон? Много спешно трябва да се консултирам с нея. За съжаление последната ми среща с нея беше преди 2 год. в център Санус.
Моля Ви ако имате информация да ми споделите, много е важно!
Благодаря Ви!


Привет. Ходихме на преглед при нея в 1 ДКК по препоръка от Рада Маркова.
Ами аз не съм доволна от нея. След като разказах нашия случай тя обяви,че съм си въобразила,че детето има гърч. Вероятно е колабирало. След като показах всичката документация от Св Наум, направи ЕЕГ (което винаги е било чисто) и изведнъж потвърди всичко от Св Наум. Каза,че иска да лекува детето с билки. Беше доста разбъркана.
Да сме идели пак каза и хайде чао.
Повече не се върнахме при нея.

# 40
  • Мнения: 242
Здравейте, майчета. Пиша така предновогодишно, но съм много притеснена какво се случва с бебето ми. Малката е на 6м., родена е 2500гр след проблемна бременност, а в момента тежи едва 5500. Всички лекари, при които сме ходили твърдят, че е здрава, просто е дребно бебе. Въпросът е че от известно време спи много неспокойно, а тази нощ се случи нещо, което много ме притеснява и ще съм благодарна, ако някой сподели опит. Вчера беше малко превъзбудена, заспа трудно и 1-2 пъти се пробужда до полунощ. Аз си легнах малко по-късно като преди това и оправих леко ръкава на гащеризона. 5 мин след като аз легнах, чух как издаде лек писклив звук и как забави дишане,  дотолкова, че през 5-6 секунди се чуваха много повърхностни накъсани вдишвания, като междувременно издаваше тези тихи пискливи звуци все едно е изплашена. Това продължи около 30-40сек, след което рязко и силно се разплака. Опитах се да я успокоя, но не беше лесно. После заспиваше и бързо се пробуждаше няколко пъти в продължение на почти 2ч. Чак към 3 се успокои и заспа добре. В първия момент помислих, че сънува нещо, но в последствие се замислих дали не е някакъв вид пристъп и това да обяснява неспокойния и сън и слабото наддава на килограми. Имам спомен, че подобна ситуация се беше случила още веднъж преди месец, след имунизация с Хексацима. Ако някоя мама има подобен опит нека сподели. Иначе съм запазила час за невролог за следващата седмица, но съм много притеснена.

# 41
  • Мнения: 182
За бебе до годинка бих отишла в спешното. Или да се обадите на педиатъра?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 037
А през другото време и по време на следобедния сън как е детето?

# 43
  • Мнения: 242
Katta, мисля си, че и педиатъра и в спешното няма да приемат сериозно притесненията ми. Ако пак се повтори ще отидем със сигурност.
Ivka_smile, по принцип е много спокойно и усмихнато бебе. Днес е по-нервна и превъзбудена,  предполагам заради натрупаното безсъние, но имам чувството, че се държи по-странно или вече си въобразявам. По време на дневните дремки е спокойна, но те обикновено са кратки, защото трудно преминава между фазите на съня. Всъщност и нощното неспокойно спане е свързано с въпросните фази и леката фаза на сън. През деня се буди, а нощем става неспокойна. Ох, така като се замисля и други пъти като съм си лягала ми е правило впечатление, че диша повърхностно и накъсано и леко приплаква, но не се е събуждала. Приемах го за нормално, защото и като новородено дишаше учестено и проплакваше на сън, което ми казваха, че е нормално.

# 44
  • Мнения: 4
Здравейте отново, борбени майчета!
Споменах ви за фебрилните гърчове на дъщеря ми. На 2ги4м е. Снощи вдигна висока температура и беше контактна. Гледаше детско. По едно време се скова и след 3-4 секунди започна да повръща на фонтан обилно. На няколко пъти. По едно време от самото напъване посиня около устата. Когато повръщането приключи започна да плаче.
Дали е било гърч, според вас? Или просто неразположение на организма от повръщането? Не е обръщала очи и не е имало потреперване.

Общи условия

Активация на акаунт