Юли 2021

  • 23 121
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 128
Аз също захраних на 4 месеца и седмица. Вече обедното хранене е заместено. До сега съм въвела май същото като Eli  91. Всеки изминал ден хапва с по голям апетит. Изхождането преди беше през ден, два, а сега си ака нормално всеки ден. От няколко дни пробвам следобед да давам оризова каша, но категорично я отказва. Та вчера пробвах царевично-оризова с банан и нея по я хареса. Тези дни прави 5 месеца и е на АМ от раждането.
Ваня,какво е количеството на обедното хранене и в какво се състои?

Мляко яде 150 вода с 5 лъжички мляко. Като количество и пюрето е около 150,160 грама зеленчуково пюре.

# 76
  • Мнения: 1 115
Преди да захранваните с пюре, давахте ли сок от моркови?
Мен някак ме е страх директно да предложа пюре, през колкото и цедки да е минало, та се чудя...

# 77
  • Мнения: 21
Здравейте, мами! Не мога да повярвам , че дойде време за захранване! Аз също ще започна скоро, мисля с морков 🥕. Аз имам един въпрос към вас. Мерите ли температурата на бебетата и каква е нормалната? Според педиатъра 37.2 е нормална, но на мен ми се вижда висока.

# 78
  • Мнения: 1 027
Давате ли капки за рахит? И пюрето как точно го правите, воднисто, като боза или?

# 79
  • Мнения: 27
Аз давам витамини Abidec,предписани от педиатър,понеже бебето се води недоносено (родено 36+5) ,те съдържат вит.Д. Пюрето го правя гъстичко ,не като боза,а нещо между като боза и смес за кекс, да не тече от лъжичката.
Не съм давала сокове ,заради киселиността им, бебка страда от рефлукс(взема Омепразол).На по-големите си деца давах. Тук захраних директно с пюре от морков, и пюре от пащърнак,после включих пюре от печена ябълка и печена круша. Първо дадох 2-3 лъжички,за да се види да не направи реакция,на другият ден директно 10ина милилитра като обем. Сега ядеме по 25-30мл два пъти на ден(след това си пие млякото). Разбърквам по една мерителна лъжичка от нейното АМ вътре. Пюрето от ябълка го бях направила по-течно, че леко я сварих последния път, та го сгъстявам с baby rice  на Hipp. И ние ядеме в шезлонга .

# 80
  • Мнения: 365
От вчера малкия е с бронхиолит и на антибиотик, инхалации и сироп, утре ако не е по-добре педиатърката иска да отидем в болница. Въобще не искам, но ще се наложи. Проблема е, че не искам в нашата в Благоевград. Кажете ми моля ако се наложи къде в София да отидем и да получим добро и адекватно отношение.

# 81
  • Мнения: 177
От вчера малкия е с бронхиолит и на антибиотик, инхалации и сироп, утре ако не е по-добре педиатърката иска да отидем в болница. Въобще не искам, но ще се наложи. Проблема е, че не искам в нашата в Благоевград. Кажете ми моля ако се наложи къде в София да отидем и да получим добро и адекватно отношение.
Токуда

# 82
  • Варна
  • Мнения: 746
Ние сме мнооого доволни от Д-р Опаранова и д-р Рада Маркова.
Д-р Опаранова ни лекува 10 дни в Пирогов от пневмония (като казвам пневмония,беше много зле,последен стадии ако мога така да се изразя).
И двете мисля,че работят и в други болници,но не знам в кои.

# 83
  • Мнения: 365
Пак съм аз. Бяхме на второ мнение и лекаря каза, че са му чисти дробовете и само гърлото му е зачервено и че кашля от сополите, в петък иска пак да го чуе. А утре сме пак до нашата лекарка. Не знам какво да правим. Няма температура, яде и видимо нищо му няма.

# 84
  • Мнения: 190
Момичета как се казва групата във фейсбук

# 85
  • Мнения: 1 115
Как са вашите бебета с мерките? Най-накрая моята бонбона е качила по-чувствително, вече е 6950, на 4 месеца и 5 дни. Това, което леко ме шокира е, че я измериха 66см. Подозирам, че ще е висока като баща си, но все пак малко множко ми се струва за 4-месечно бебе.

# 86
  • Мнения: 1 027
Ние сме миньончета 😃 5,900кг и 59см, но така се родихме 2,300кг, 44см. На 4 месеца и 7 дни.

# 87
  • Мнения: 231
Мами, искам да ви попитам за столчето за хранене. Тъй като ми е първо детенце нямам идея какви функции се гледат на едно столче. Важно ли е да е с много функции и заслужава ли си 200-300лв за столче, тъй като прочетох и много добри мнения за столчето от икеа, което е 50лв. Та ако някой може да ми обясни като се избира какво се гледа и търси. Много ще съм благодарна. Това на икеа мисля, че е за по-големички, тъй като няма полулегнало положение.

# 88
  • Мнения: 21
Ние сме с абсолютно същите мерки на 4 м и 9 дни Simple Smile

Как са вашите бебета с мерките? Най-накрая моята бонбона е качила по-чувствително, вече е 6950, на 4 месеца и 5 дни. Това, което леко ме шокира е, че я измериха 66см. Подозирам, че ще е висока като баща си, но все пак малко множко ми се струва за 4-месечно бебе.

# 89
  • Мнения: 48
Мами, искам да ви попитам за столчето за хранене. Тъй като ми е първо детенце нямам идея какви функции се гледат на едно столче. Важно ли е да е с много функции и заслужава ли си 200-300лв за столче, тъй като прочетох и много добри мнения за столчето от икеа, което е 50лв. Та ако някой може да ми обясни като се избира какво се гледа и търси. Много ще съм благодарна. Това на икеа мисля, че е за по-големички, тъй като няма полулегнало положение.

Ние преди 2-3 деня поръчахме едно от намаленията на baby.bg, мисля че беше на Чиполино за 150лв. Свекърва ми много напираше да ни купи за малката за Коледа, въпреки че още не е захранена и в началото ще бъде в шезлонга ( като си спомням племеничките ни миналата година). Това което искахме най-вече е да е сгъваемо, да ни пести място. Също това се регулира височината на седалката, облегалката за гръб и за крачетата. Надяваме се да ни хареса и на нас и на бебка, като почнем да го ползваме.

Общи условия

Активация на акаунт