Гестационен диабет - тема 4

  • 37 228
  • 846
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 258
Имам завишена глюкоза на 60 мин и нисък инсулин на 60 мин = 2.14, някоя от вас виждала ли е такава стойност?

колко е завишена глюкозата

# 526
  • Мнения: 1 510
Имам завишена глюкоза на 60 мин и нисък инсулин на 60 мин = 2.14, някоя от вас виждала ли е такава стойност?

колко е завишена глюкозата

Извинявам се 😔 наобратно са:

Глюкоза на 60та мин = 2,14, а инсулина на 60та = 41,30. Не искам да ви натоварвам с целите изследвания, Утре личния ще ги разчита. ☺️

# 527
  • Мнения: 2 258
ох, слава богу, иначе звучи като инсулинозависим диабет. Честно казано, за да падне толкова захарта на първи час бих заподозряла много по-висок инсулин от 41, но зависи може би и от изходната точка.

# 528
  • Мнения: 1 510
ох, слава богу, иначе звучи като инсулинозависим диабет. Честно казано, за да падне толкова захарта на първи час бих заподозряла много по-висок инсулин от 41, но зависи може би и от изходната точка.

Ето ги:


Гликиран 5.5
Идея си нямам защо пада, но и в къщи една сутрин с апарата на детето се измерих 2.9 без обременяване, на гладно. Даже ходих да настройвам глюкомера. Имаше малко отклонение, но явно не е само от това. Аз се притесних, че детето коригира от грешни стойности. Една вечер след хранене пък измерих 7.7 Започнах да си задавам въпроси и така стигнах до тези изследвания...

# 529
  • Мнения: 356
Здравейте. Бременна съм в 24 г.с. Днес правих обременяване с глюкоза. Според вас имам ли гестационен диабет.  За разчитане на резултати съм на 02.02,  а не искам да се чудя до тогава

# 530
  • Мнения: 30
Здравейте. Някой проучвал ли е и какво ви е мнението за протеиновите барчета, подсладени с малтитол? Дали предизвикват пик в глюкозата? Не успях да намеря информация по въпроса от достатъчно достоверен източник, та ми беше интересно дали някой е проследил лично.

# 531
  • Мнения: 2 161
Гликемичният индекс на малтитол варира около 30, което е почти два пъти по-малко отколкото в захарта. За диабетиците е важно веществото да се усвоява в кръвта постепенно, а не изведнъж. По този начин се избягват резките промени в нивото на кръвната захар.

Инсулиновият индекс на Е965 е приблизително 25, което е положително свойство за диабетици, но пациентите с хиперинсулинемия трябва да избягват употребата на този продукт.

Здравейте. Някой проучвал ли е и какво ви е мнението за протеиновите барчета, подсладени с малтитол? Дали предизвикват пик в глюкозата? Не успях да намеря информация по въпроса от достатъчно достоверен източник, та ми беше интересно дали някой е проследил лично.

# 532
  • Мнения: 16
Момичета,здравейте.Бременна съм в24 г.с. и днес правих обременяване с глюкоза и съм притеснена от резултатите .На лекар съм в понеделник,но нямам търпение дотогава.
Кр.захар 0 мин.-5,23
Кр.захар 60мин.-11,34
Кр.захар120 мин.-5.73

# 533
  • Мнения: 3 199
Високи са стойностите и на гладно и на първи час.

# 534
  • Мнения: 53
Здравейте, как ви се струват следните резултати при бременност?

# 535
  • Мнения: 1 105
Здравейте, бременна съм в 26 г.с.
В урината имам повишена глюкоза, а в кръвта ми се струва нормална. Еднокринолог ми назначи обременяваме с глюкоза.
Направо не знам от какво идва тази стойност на глюкозата в урината. Не консумирам тесто и бяла захар. Въглехидратите също ми са намалени.

# 536
  • Мнения: 3 199
"Появата на захар в урината по време на бременност може да бъде различна:

    наличието на диабет - вярно или гестационно;
    ендокринни нарушения, например хипертиреоидизъм;
    възпаление на панкреаса;
    заболяване на бъбреците и черния дроб;
    травматично увреждане на мозъка, което причинява метаболитни нарушения.

От тези причини най-често патологията е в бъбреците. В същото време, глюкозата се увеличава само в урината, а кръвните изследвания показват нормалност."

Гугъл това намери, може би да се консултирате с нефролог.

# 537
  • Мнения: 1 105
Благодаря за отговоря.
Имам и един може би нелеп въпрос: дали може да е свързано с приема на вода. От какво съм Б, не ми се пие никаква вода. Приема ми на ден е със сигурност под 1 литър. Просто не изпитвам нужда, в същото време ми става супер тежко от нея. 🤷🏼♀

# 538
  • Мнения: 2 258
Много е важно да пиете вода за вас, за бъбреците ви и за кръвотока към плода. Ако хапвате повечко може да бъркате сигналите за глад и жажда. По принцип на повечето бременни жаждата се покачва, още повече (понеже сме в темата), когато захарта е завишена. Консултирайте се наистина с нефролог, освен с лекуващия АГ.
При гестационен диабет обикновено кетоните са увеличени, макар че не е задължително кетоните в урината да сочат ГД.

# 539
  • Мнения: 1 105
Благодаря за съвета, ще се консултирам със специалист.
Не бъркам глада с жажда. Глад не изпитвам, ям два пъти по-малко от преди да забременея.

Общи условия

Активация на акаунт