Априлски бебчета 2022 - тема 2

  • 21 590
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 136
Ами това с гаденето и апетитът за сладко и тн не са изобщо показателни. Аз съм майка на един момък на 2 години. Много ми се гадеше до средата на 5ти месец, а през пстаналото време само сладки неща ми се хапваха. Една друга приятелка в болница лежа на системи да й вливат глюкози и работи, защото много повръщаше и не можеше да задържи нито храна, нито вода - роди здраво момченце. 😀

Една друга приятелка беше убедена, че ще има дъщеря. Цял живот е знаела, че ще има дъщеря, имала силна интуиция. В началото й казаха момиче, те се настроиха, име измислиха и на следващия преглед - бам момченце. Много беше нещастна в началото докато свикне с мисълта.

Аз самата нямам особени усещания, нито предпочитания. С първото исках момиче, а се роди момченце и сега не го заменям и за 100 момичета.

За честотата на прегледите и аз се притеснявам. Даже сега не съм ходила от месец вече и утре ми е бхс и вече съм доста нетърпелива и притеснена. Спредната бременност бях така в началото, но после свикнах някак. Мисля, че като започнах да усещам ритниците вече ми беше по-спокойно.

# 46
  • Мнения: 1 192
И аз познавам майки на момчета с доста тежки първи месеци, гадене и повръщане. За моите усещания за пола писах преди 2-3 страници, да не се повтарям.

fiffy водата с лимони е класика при бременните 😁 Аз дори си правя цитронада, с газирана вода и малко мед, огромни количества изпивам.

На мен от два дни по-малко ми се гади и виждам светлина в тунела, дано. Преди не хапвах разнообразно, само определени храни ми понасяха, но си хапвах, сега когато не ми се гади, нямам апетит. Луда работа.

# 47
  • Мнения: 6 218
В Селена Пловдив се следя,на местно ниво също.Големият тръгна 10 дена по рано и нямаше как да рискуваме и да пътуваме и родих тук.Сега още обмисляме как ще станат нещата ако реши да тръгне и малкото по рано.На две седмици ходя на преглед,не помня кога ставаха на месец май след четвъртия.

# 48
  • Мнения: 51
Здравейте, записвам се при вас с не много ясен термин все още, заради късна ову, но ще е някъде края на Април, началото на Май. Другата седмица на прегледа ще се разбере. Относно пола при първото ми дете исках момче а имах усещането за момиче и се оказах права. Сега ако ме питате искам още едно момиченце, но имам усещане за момче. Каквото такова, живо и здраво да е. Гади ми се постоянно, едвам се оправям с детето вкъщи сме си двете по цял ден. С първата бременност ми помагаха лимоните и на мен а сега ме боли корем от тях, та за сега нищо не помага. Желая на всички каквито и неразположения да имат да отминават бързо и прекрасна и безпроблемна бременност ❤

# 49
  • Мнения: 828
Някоя от вас ще ходи ли в клиника Оскар в гр. София на БХС?
В 13 или 14 г.с. седмица се влиза в 4 месец?
Някоя от вас мисли ли профилактично да ходи на зъболекар, предвид пандемията?
Като ходите на изследвания в лаборатория минавате ли с предимство или чакате на опашка? Честно казано аз до сега все си чаках, но днес вече ми беше много лошо и минах най-отпред. Естествено некви хора от опашката ми се развикаха, но самите служители веднага ме пуснаха с предимство. За Цибалаб централата в Софоя става въпрос.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 5 936
Първото тримесечие включва и 13гс.
14гс е вече четвърти месец.

Аз не смея в момента да ходя на зъболекар.

За лабораторните изследвания - досега ходих в една манипулационна на Рамус и си чаках отвън. Но и нямаше много хора.
Сега тази седмица ще трябва да отида в Бодимед и ще попитам на регистратурата как стои въпросът. Ако ми кажат, че съм с предимство, ще мина направо отпред. Не искам точно сега да вися по опашки с хора болни от кой знае какво.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 21:10 от Brin de muguet

# 51
  • Мнения: 1 442
Аз ще ходя и при Сигридов и в Оскар за да реша къде да са ми другите фетални Grinning
Мисля, че в 14 г.с вече си в 4 месец и чак тогава може да се казва на всички, поне аз така знам... Аз засега си чакам на опашките защото на лабораторията на Токуда на вратата пише, че бременните в напреднала бременност са с предимство Dizzy Face Което е ужасно защото и на мен ми става много лошо, а непрекъснато влизат бременни и деца и така Dizzy Face Тъпо е това, не знам кой го е измислил до 12 г.с само рано е, чакай чакай, то направо ужас.....

# 52
  • Мнения: 1 413
Гери, аз още не съм минавала на опашка, но в Токуда винаги казват ако има бременни да минат най-отпред. Мисля следващия път да се наредя и аз. Още не ми се вижда тумбачето, но ако го надуя малко ще мине ☺

На мен за зъболекар ми казаха да ида още преди трансфера, така че ако няма спешност ще ходя чак след като се роди бебочето.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 5 936
Как така само бременни в напреднала бременност са с предимство!?!
Та на мен дотук най ми причернява в ранна бременност. Ей така по никое време без да предупреди. Отделно като постоя права дълго време започвам да усещам тежест и дискомфорт ниско долу в корема. А и ако си и със зацапване/кървене... Не мога да повярвам, че ранната бременност я пренебрегват така с лека ръка.

# 54
  • Мнения: 828
Аз мисля, че навсякъде могат да минат бременните с предимство. За Цибалаб си го пишеше на една табелка отпред. В Рамус ми излязаха супер грешни резултати, косата ми настръхна. Наложи се след това да ида в Бодимед и Цибалаб да повторя, за да се успокоя, че е било грешка. Таааа съветът ми е да избягвате Рамус. И на мен ми е удобна и близка, но ...

# 55
  • Мнения: 197
Аз отдавна казах на по-близките ми хора, на работа казах миналата седмица, защото то почна яко да си ми личи и вече не става за криене съвсем 🤣 на опашки си чакам чинно, не очаквам някакво предимство. За градината като пускахме изследвания имаше 32ма човек преди мен. Това съвпадна с голямото гадене, не знам как успях да изчакам. Предният път през бременността и с огромния корем имаше хора, които направо си минават преди мен въпреки, че са след мен на опашката. И то масово 🤣🤣 Наскоро един мъж ми направи предимство в супера, но не защото съм бременна, а защото малкия дивееше нещо. Толкова хубаво ми стана, че съществуват още такова хора 🤗 Започвам силно да се плаша за този корем, направо става огромен 🙄 ще ви закача снимка 🤣

# 56
  • Мнения: 828
Аз отдавна казах на по-близките ми хора, на работа казах миналата седмица, защото то почна яко да си ми личи и вече не става за криене съвсем 🤣 на опашки си чакам чинно, не очаквам някакво предимство. За градината като пускахме изследвания имаше 32ма човек преди мен. Това съвпадна с голямото гадене, не знам как успях да изчакам. Предният път през бременността и с огромния корем имаше хора, които направо си минават преди мен въпреки, че са след мен на опашката. И то масово 🤣🤣 Наскоро един мъж ми направи предимство в супера, но не защото съм бременна, а защото малкия дивееше нещо. Толкова хубаво ми стана, че съществуват още такова хора 🤗 Започвам силно да се плаша за този корем, направо става огромен 🙄 ще ви закача снимка 🤣


Моят корем е абсолютно същия, да не кажа и по-голям. Навсякъде в градския ми правят място. Явно си е ген някакъв, нямам обяснение.

# 57
  • Мнения: 197
На мен предния път не ми беше такъв корема, може би към края на 5тия беше с такава големина. Правихме сватба в началото на седмия месец и на някои снимки дори не личи, че съм с корем, въпреки че роклята не беше такава, че да го скрие. Нямам обяснение никакво 🤣

# 58
  • Мнения: 1 442
Моя корем е доста по-малък, но важното е бебчо да е добре Joy Гери, моля те, пиши като мине БХС, предполагам си преди мен Stuck Out Tongue Winking Eye
Няма да ходя на зъболекар ако не ми се наложи и дано да не се, че с този Ковид не ми се ходи.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 5 936
С всяка следваща бременност коремът си личи все по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт