Априлски бебчета 2022 - тема 2

  • 21 613
  • 725
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 442
Здравей V8594G, добре дошла и честито синичко Blue Heart
Буболита много добре си го написала, ако можеше и да се изпълнява така лесно....
Относно работата аз така и не разбрах защо преди 12 седмица не може болничен и защо едва ли не ни зачитат за бременни, при положение че аз лично се чувствах много по-зле тогава отколкото сега например. Според мен бременните не трябва да работят и това тъпо "правило" до 12 седмица да се махне. Още от положителния тест не трябва да работим, а тези които работят до 45 дни преди термин ок браво те си знаят защо го правят, но аз не можех нито да стоя нито да вървя след + тест и щеше да е много рисково да съм на работа където никой не го интересува и те товари все едно нищо ти няма! Всеки организъм е различен, така че тези "правила" са грешни и не знам кой го е определил това за тази 12 седмица, но сигурно е бил мъж Joy

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Добре дошла VioletK и честити сини гащи!

Winter, аз съм на същото мнение. При предишната бременност още от положителния тест попитах АГ кога мога да излезна болничен. Каза ми чак в 12гс!
Определено това ходене на работа ми идваше в повече - висенето по спирките не ми понасяше, защото ако постоя по-дълго време права, започваше да ме боли коремът. В градския транспорт ми се гадеше и трябваше да слизам, за да не стане белята в рейса. Следователно чаках рейса по няколко пъти 😕. Ами като стигна на работа (работя само на компютър) и като ме налегне една непреодолима дрямка, не мога да си задържа очите отворени. Направо се борех със самата себе си да не заспя на работното си място. А не е да кажем, че липсваше работа. Имаше си, ама на мен душата ми заспиваше въпреки мен.
А и тогава много ме свиваше корема заради менструални болки и имах крещяща нужда да полегна, седенето не помагаше по никакъв начин.
И като добавим и прималяванията/причернявания....
Както и да е, тогава така и не дочаках тази 12гс.

Та, дали е в ранните седмици или в късните, бременната си е бременна и си има своите неразположения.

Слава богу сега работя от вкъщи и е съвсем друго. Даже се надявам да мога да работя до края.

# 722
  • Мнения: 255
Момичета кога разбрахте пола? Аз бях миналата седмица на БХС + ФМ но не ми казаха пола, аз и забравих да питам от шаш, но тогава бях в 13 и 1 ден според размера на плода и 12 и 1 според календара, сигурно е трябвало да се види...

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Сега пола го разбрах в 12гс+0 на ранната ФМ при специалист по фетална морфология.

Но миналите пъти не съм ходила при специалист по ФМ, а правих БХС при следящата ме АГ. Определено не й се отдаваше, така че и двата пъти разбрахме пола чак на ФМ в 19гс.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 16:31 от Brin de muguet

# 724
  • Мнения: 214
С предната бременност и на мен ми казаха, че е девойка едва на втората фетална морфология.
Сега разбрах рано от пренаталния тест, който пуснах.

# 725
  • София
  • Мнения: 813
Мили момичета , заповядайте в новата тема

https://m.bg-mamma.com/?topic=1380652.new#new

Общи условия

Активация на акаунт