Априлски бебчета 2022 - тема 2

  • 21 714
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 255
waterviolet, благодаря ти за изчерпателния отговор, при мен има стойност за bCG което май е същото като hCG не помня точно, но за него стойността долколкото разбрах е ок. Аз имах вече консултация с генетик, която си беше включена към изследването. Препоръчаха ми да повторя БХС между 16 и 18 седмица, аз обаче четох доста и видях че въпросня Папп в този период няма как да се измери точно, та малко се обърках и не знам изобщо има ли смисъл да повтарям БХС и да се вкарвам в допълнителни филми. Другото което не ми се връзва, е че ниски нива на папп-а се свързват със по-малко бебе и възможно забавено развитие, а към момента моето бебе е с 1 см по-голямо...

Прилагам и самия резултат

# 691
  • Мнения: 1 192
Това лекар трябва да те посъветва какво да направиш. Както казах може нищо да не означава, но е добре да се проследят нещата.

# 692
  • Мнения: 214
Момичета, влизам по спешност директно с въпрос. Вчера се наложи да викаме бърза помощ. Оказа се, че съм с обострен бронхит. Изписаха ми хапчета, но ми казаха, че ако до ден нямам подобрение, да започвам АБ. Снощи вдигнах и много висока температура, а ми е 7ми ден... Егати тъпата корона!
Ако ви се налага, АГ му каза, че може да се приемат до 2 гр на ден Парацетамол или 4 таблетки по 500 мг.
Сега, моят въпрос е свързан с АБ. Изписаха на Панцеф, но майка ми не е успяла да го открие никъде в аптеките и са й дали Зефацет, който уж бил същото лекарство, но на друга фирма. Има ли бременни, които да са го приемали?

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
Само имайте предвид, че резултатите от втория БХС (16гс) излизат по-лоши от тези на първия и да не се шашкате.

И аз да споделя моите резултати от първия БХС. Едното АГ ме прати по спешност да си правя Пренатеста още преди БХС, а другото АГ, когато отидох за БХС, ми се накара защо съм била избързала, а не съм изчакала първо резултатите от БХС.

Е, резултатите от БХС излезнаха - повишен риск за Даун (1:53), Едуардс (1:124) и Патау (1:390). Препоръчват ми да направя неинвазивен пренатален тест 😆. Мдаа..., а резултатите от Пренатеста показват, че няма проблеми с тези тризомии. Сега изобщо не съжалявам, че го направих още преди БХС.

Ponytail, стискам палци да се възстановявате бързо. Аз бих се доверила на аптекарката, но за всеки случай бих се свързвала и с АГ да я уведомя за смяната.

# 694
  • Мнения: 68
Аз да попитам, задължително ли е да се прави втори БХС? Или просто ако е по - голям риска при първия се прави и втори? Понеже моя риск за Даун е 1:8600 и едната гинеколожка при която се следя каза, че според нея няма нужда от втори БХС.

# 695
  • Мнения: 214
Не е задължително. Препоръчва се, когато рискът е по-висок. При теб е супер.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
Не е задължителен втория БХС. АГ преценява.
Но ако не направиш втория, тогава няма да имаш изчислен интегриран риск.

# 697
  • София
  • Мнения: 813
Момичета много се извинявам, но за дразнещо гърло какво пихте ? Мен се опитва нещо да ме дразни гърлото, от пиене на студени газирано, поне знам че не съм излизала никъде. Нещо от типа на стрепсилс, лукчета, кармолис имаше и едни детски близалки за гърло… Дали стават ?

# 698
  • Мнения: 1 192
Ponytail най-добре питай лекаря си. Бързо оздравяване.
Babyboo аз смучах лукчета и Прополки.

# 699
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Момичета много се извинявам, но за дразнещо гърло какво пихте ? Мен се опитва нещо да ме дразни гърлото, от пиене на студени газирано, поне знам че не съм излизала никъде. Нещо от типа на стрепсилс, лукчета, кармолис имаше и едни детски близалки за гърло… Дали стават ?
Може и тантум верде, аз ползвам спрей. Безвреден е!

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
Момичета много се извинявам, но за дразнещо гърло какво пихте ?
Ефизол, пих топли напитки и правих гаргара със сода. Като че ли последното ми помогна най-много. Но аз не бях със силен гърлобол. И при мен се получи от пиене на студено.

# 701
  • Мнения: 1 396
На мен за гърло ми изписаха Isla junior.

# 702
  • Мнения: 1 136
На мен за сухо и дразнещо гърло (без сериозна болка) ми изписа Хербитусин за смучене. Също сутрин, обед и вечер преди хранене пих сок от един лимон + лъжица мед. Също така пия Биозин мама и клеева тинктура. Смуча и джинджифил пресен. Всичко това е съгласувано със следящия АГ

# 703
  • Мнения: 137
Babyboo, каквото и момичетата горе са написали за гърлото, плюс аз на моя отговорност си взех спрей Фитолор (прополис, лайка, мащерка). Но основно чайове и мед.

Ponytail, оправяйте се бързо. 🙏  Парацетамол и на мен ми казаха, че може при температурата, както и течен аналгин. Дано вече всичко е наред и това да е бил пикът и сега да спада. ❤ Повече спокойствие, пийте каквото са ви казали докторите и си казвай ти, че всичко ще мине и че ще сте ок.

# 704
  • Мнения: 111
Момичета, има ли някоя, която има резултати от 2ро бхс?

Общи условия

Активация на акаунт