Априлски бебчета 2022 - тема 2

  • 21 722
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 813
Ох момичета да ви се оплача, моят мъж се оказа положителен за ковид. Силни симптоми няма само загуба на вкус и мирис. Аз за сега съм пушка , но се притеснявам. Ще се изолираме за 2 седмици и като изтекат ще си пусна и аз тест. Естествено ако до тогава имам симптоми ще го пусна по-рано.

Някоя от вас мина ли през такова нещо ? Мен ме е страх да пия какво ли не, АГ ми каза ако имам симптоми да пия биозин мама и да се чуя с ЛК.

За втора ФМ съм чак на 15.11.

# 706
  • Мнения: 830
Директно почвай биозин мама. Според мен е много малък шанса да не си се заразила. Но няма страшно, аз бях с ковид също. Тогава моя АГ ми каза най-важното е да знаем дали е ковид или не, защото ако е ковид се взимат определени мерки.

# 707
  • Мнения: 1 417
Бебебу да ви премине възможно най-леко 🤗 и според мен започвай биозин мама, моята АГ ми е казала задължително да го пия ☺

Аз да ви кажа вчера цял ден се сгуших на дивана в нас и изплетах едно бебешко елече в бледо зелено Heart Eyes

# 708
  • София
  • Мнения: 813
Утре ще ходя до аптека, че около нас няма денонощна аптека и ще го почна. Утре трябва да се чуя с АГ, че не знам с болничния как ще го направим като на 02.11 ми се пада 9ти ден карантина. Стискайте палци, и утре ще гледам да пусна и новата тема ❤❤❤

# 709
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Ох момичета да ви се оплача, моят мъж се оказа положителен за ковид. Силни симптоми няма само загуба на вкус и мирис. Аз за сега съм пушка , но се притеснявам. Ще се изолираме за 2 седмици и като изтекат ще си пусна и аз тест. Естествено ако до тогава имам симптоми ще го пусна по-рано.

Някоя от вас мина ли през такова нещо ? Мен ме е страх да пия какво ли не, АГ ми каза ако имам симптоми да пия биозин мама и да се чуя с ЛК.

За втора ФМ съм чак на 15.11.
Има голяма вероятност да НЕ си се заразила, така, че не се шашкай излишно!
И да си, ще мине 🤗 Моя колежка не се зарази с мъжа си, а живеят зардно. След време е зарази от друга колежка 🙄.
На мен АГ ми изписа дъги витамини Пребатал се к май се казват, ме не мога да разчета.
Аз лично от този Биозин изобщо не съм доволна. Както го пиех и се заразих от малкия с предната бременност. На децата съм давала също и никакъв ефект 🤔

Жоржи и аз се чудя вече какво бебешко да шия 😍 Но както не збам пола, ще ми е трудно и мисля да почакам.

# 710
  • Мнения: 28
Здравейте група, леко бременеене искам да ви попитам дали има дами правили ПИД на ембриона и после какви изследвания са правили -БХС и пранатест  дали са пускали или по скоро ако БХС е ок дали са пускали пранатест за тяхно успокоение

# 711
  • Мнения: 1 192
Спаска Христозова аз не съм правила, но ПИД, БХС и НИПТ са скринингови изследвания, не са диагностични и при всички тях е възможно да има фалшиво отрицателни и фалшиво положителни резултати. Затова направен ПИД не изключва автоматично хромозомна аномалия. С голям процент точност са, но грешки винаги стават. Направи си ранен скрининг и ако искаш НИПТ за твое успокоение.

Babyboo дано ти се размине.
Аз си записах час за ваксина, за да ми е мирна главата.

# 712
  • Мнения: 28
Днес ми излезнаха резултатите от пренаталния на Invitae.
Всичко е негатив и ще имаме 🎀
В лек шок съм, малко повече се бях настройла за момче 😀

# 713
  • Мнения: 135
Днес ми излезнаха резултатите от пренаталния на Invitae.
Всичко е негатив и ще имаме 🎀
В лек шок съм, малко повече се бях настройла за момче 😀
Честита принцеса💗💗💗
При мен беше обратното и като разбрах, че е момченце 💙 малко се шашнах, но се свиква с мисълта. Даже сега повече се виждам с момченце.
Аз съм се притеснила доста, и ми е криво😔.. Вчера решихме да съобщим пола на семейството на съпруга ми. Няма да влизам в подробности, дойде непоканен човек и въпреки, че аз не исках да се споделя новината. Бабата не се поколебала да ѝ каже. Та аз си мисля, че тази жена не знае и изведнъж тя ми заби въпроса "кой чака бебе, ти ли?", настана тишина, аз пък се шашнах от директния въпрос, притесних се, че са казали и отрекох. Знам, че така не се прави, беше спонтаннто, на секундата се сетих, за всички който са ми казвали, че не се отрича.. Бабата се намеси, да не лъжа, че не било хубаво, та ми стана тежко, нямам идея защо реагирах така. Просто не исках въпросната жена да научава. Не се чувствам готова да споделям с кой да е.. И въпреки, че не съм суеверна останах с много кофти настроение. Стана супер неловко, нямах търпение да се махнем от там.. Отделно се намесиха за името, което сме избрали, а с такава любов го казахме. Накрая се ядосах и им казах, че името е избрано, който не го харесва да си прави дете и да си го кръщава както иска. Представете си тишината. Всички знаят колко съм съобразителна и не очакваха да ме видят такава. Много се обтегнаха нещата. Коментарите от сорта "айде не е станало кой знае какво" просто довършиха. Аз се стараех след всичко да се усмихвам и на поредния тъп коментар мъжа ми сложи черешката на тортата с израза "о*срахте всичко"... Бях си наумила да казвам след 2та ФМ.... Та доста ми е криво днес, сигурно е голяма простотия, осъзнавам го, но не мога да променя чувството, което остана в мен 😔... И някак все едно се опетни този хубав момент..

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 12:25 от Моли

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 5 959
Silviqq, честито розовко!
И аз бях така с миналите бременности. Тогава не правих ранна ФМ при фетален специалист, а разчитах само на БХС при следящата ме АГ. Е, тя и двата пъти не позна и чак към 19гс, когато правих ФМ при специалист, разбрахме пола. Точно обратното, на това, което беше казала АГ. Мда, после трябва пренастройване 😏.

Аз съм 13+4 и още не сме казали на никого, включително и на децата. То ако те разберат, значи вече всички ще научат 😁.  Ще изчакаме възможно най-дълго.

Babyboo, може и да не си се заразила.
Но дори и да си, не се притеснявай само от този факт. Има голяма вероятност да не го изкарате тежко.

# 715
  • Мнения: 214
Бейбибу, и моят мъж пръв се разболя. Аз два дни след него, въпреки, че той се отдели. Но явно като живеем заедно ... Не успях да го избегна. При нас започна с много силна болка в главата, в очните орбити. После започнаха болки в костите и ставите. След това дойде и ред на високата температура и кашлицата. Раздираща суха кашлица. Ние 11ти ден се борим вече. На мен ми се наложи да пия много силни антибиотици. Мъжът ми е по-зле. Нищо не му сваля темепратурата. Аз от днес имам някакво минимално подобрение. Умирам от стрес за бебето. Отмених си часът за АГ, а повече от месец не сме го виждали. Дъщеричката ми и тя се разболя. Три дни беше с много висока температура, отказваше да се храни и да пие течности. Повръщаше и се бях изплашила, че ще се обезводни и ще я вкарат в болница. Слава Богу, след третия ден се възстанови детето.
Стискам палци да не се заразиш! Знам за доста такива случаи и се пази. Вземи си вит. Ц, вит. Д, вит. Е, цинк и селен. И пий много течности.

# 716
  • Мнения: 1 443
Силвия, честита принцеса и добре дошла в отбора на панделките Ribbon Аз пък се бях настроила за момче, даже му говорех с мъжко име Joy И си мечтаех за момче, но е толкова дълго чакано и обичано, че бързо забравих че съм искала момче и вече си имам име за момиче Grinning Не е окончателно, но все пак свикнах с мисълта за момиченце 🎀
Моли, прекрасно те разбирам и не се чувствай виновна и не се притеснявай от собствените си реакции. Просто хората са такива, понякога реагират много тъпо на много важни и специални за нас моменти. Затова аз въобще не съм ентусиазирана да казвам, на тези които не са ми близки. Ще чакам да ме видят с много голям корем и чак тогава Joy Даже сега ако някой познат разбере очаквам тъпи изказвания от сорта на къде ти е корема? Защото съм слаба с малко коремче..... Така че успокой се проблема не е в теб със сигурност, проблема е че винаги не толкова близки хора реагират гадно на специални моменти, все пак има причина да не са ни близки или приятни Wink Прегръщам те, аз щях да се чувствам по същия начин Hug
Бейбибу, пожелавам ти да не се заразиш, но ако все пак стане да го минеш много леко. Има хора които го карат на крак с хрема дори без температура. Така че запази спокойствие и виж какво ще стане. Стискам палци Flowers Four Leaf Clover 🤞

# 717
  • Мнения: 1 136
Моли, изобщо да не ти пука от реакцията ти. Виновни са другите. Как може да влезеш в стаята и да питаш “Коя е бременна” много нетактично и грубо. Бабата си е баба - нямала търпение да каже сигурно от вълнение. Не я оправдава и нея, но още колко такива случки ще има като се роди детето. В един момент се претръпва.

Относно казването за бременността, в на мъжа ми родата има поверие, че трябва да се казва на всички от най-ранна бременност, за да бъде здраво детето. В моята рода е точно обратното - да се мълчи, но аз реших много да не се тормозя този път кой знае и кой не. На мен симптомите ми бяха изключително силни. В работа казах като чухме сърце, майка ми веднага разбра. Коремът ми щръкна още преди месец и вече е видимо дори с яке.

Аз пък да си призная и аз мъката… изпитвам нещо като срам или неудобство може би от факта, че си продължавам майчинството (синът ми сега навърши 2 и няма да се връщам на работа, а директно ще ги слея двете). Всички мои познати се държат с мен като с мързелана. Все едно не ми се работи и седя вкъщи по цял ден да не правя нищо. Тежи ми това и затова несъзнателно като видя някой познат се опитвам да прикрия корема да не види, че пак съм бременна и да не последват отново укорителни коментари.

# 718
  • Мнения: 1 396
Ей, момичета, стига сте обръщали внимание на хората. Кой ще има бебе, как ще се казва детето и дали майката ще ходи на работа си е само и единствено  решение на родителите. Аз като реших да се правя тоя път на ентусиаст и да работя за малко да ме уморят в офиса с тоя ковид. На мнение съм, че на тъп коментар трябва да се отговори с подигравателен или остър отговор и за последвалата неловка ситуация да се чувстват неудобно коментиращите.  Аз никога не съм си позволявала да давам такива мнения. И моите приятелки повечето работиха до последно и се върнаха на работа след първата година майчинство, но мен това изобщо не ме интересува. Постъпвала съм, както смятам за редно и мисля че е било най-доброто за моето семейство.

# 719
  • Мнения: 145
Здравейте момичета,
Включвам се в темата с термин 14 април. Съвсем наскоро разбрахме, че ще имаме Blue Heart  .. изключително много се вълнувам, тъй като това е първата ми бременност. Още от самото начало усещах, че ще бъда мъжка майка и след първата ФМ и БХС, предположенията ми се потвърдиха. Следя темата с голям интерес, въпреки че нямам понятие от по-голямата част, от вашите коментари... предполагам невежеството ми ще се коригира на някакъв етап... Sweat Smile   ако не..здраве да е! Бих се радвала да се включа и във фейсбук групата и да споделям и там невежеството си Grin ..!
Поздравления на всички бъдещи мами! Heart Exl

Общи условия

Активация на акаунт