Вегетарианска тема - 16

  • 32 744
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
# 736
  • София
  • Мнения: 5 247
Уензди, оздравяхте ли? Как сте? Дай Боже стабилни!
Днес имаме салати- руска (вегетарианска)  и зеленчукова            (авокадо, чиа, червена чушка, лук, краставица, розов домат, каламата).
Пекох бадемови мъфини, варена царевица и малко останала супа с грахов протеин и много зеленчуци. Мажа готови хлебчета/питки със сусамов тахан и към свежата салата е супер. Плодове- праскови, кайсии,  пъпеш и сини сливи.

# 737
  • Мнения: 1 418
Днес готвих яхния с бамя, доматена салата с песто и този сладкиш с тиквички

Шоколадов сладкиш с тиквички

# 738
  • Мнения: 1 418
Момичета, споделям последното, което правих и е супер вкусно! Този
 веган малинов чийзкейк.

Малинов чийзкейк без печене

# 739
  • София
  • Мнения: 5 247
Бианка, чакам да отвориш сладкарница за да опитвам от тези деликатеси.
От тези дни- гъби на супа с разни неща на вкус - морковче, елда, лук, картоф, с инди.орехче и чер.пипер.
Нахутени кюфтенца с тиквички, моркови и лук( без яйца)
Суши
Салата с авокадо
Доматена супа с киноа
Плодове- сезонни (праскови, сини сливи, кайсии.) Сурови орехи, семки, годжи бери, кешу.

# 740
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Последния пичти месец съм си при мама. Вкусно ми е всичко, розовите домати и домашните краставици; правих доста често катък с прчени чушки, магданоз с чесън и люти чушлета. Зелен фасул яхния, мамината доматена каша с яйца, печени чушки с доматен сос.
Тази седмица два пъти правих шоколадовия сладкиш с тиквичка на Бени и снощи руло от тиквички и моркови, намазано с Филаделфия. Днес постно чили кон карне, със заквасена сметана чеснова и тортила чипс поднесох. Таратор на корем, мниго дини, праскови и пъпеши изядохме. След тридесетина часа си тръгваме и носталгията ще е ужасна. Вкусно е у дома, няма такива вкусотии като мамините манджи.
А, и за зимнината помогнах, от години не бях правила.

# 741
  • Мнения: X
ir74, кажи повече за тази каша с домати и яйца, моля. Simple Smile

При нас е жега, но все пак ядем. Grinning Наблягаме на зеленчуци на фурна/тиган. Днес аз обядвах смути с коприва Joy (не бях гладна още, а трябваше нещо да се прихапне), детето едни бъркани яйца само. Правихме си пикник по-късно със салата от смокини, биволска моцарела и босилек. При нас тази година има страшно много къпини и не можем да се спрем да берем. Намерих им употреба на сурово желе и сорбе на клечка. Детето рече, че това е най-хубавият сладолед, който е яло. Joy Каня се да пробвам да направя плодова кожа(?) като ми остане малко повече време.

# 742
  • Мнения: 1 418
Мигла, ако чакаш да отворя сладкарница, значи няма да опиташ нищо Laughing А и ако отворя, няма да има време за писане на рецепти и снимане, затова се възползвай от рецептите. Two HeartsМного мил комплимент! Благодаря ти!
Ir74, супер сте си изкарали! Представих си всичко, което си описала. Това са и моите преживявания, докато беше жива баба ми и се събирахме на село всички. Беше вкусно, весело, ех..

Днес правих пипер с мляко и салата с листа от манголд.

# 743
  • София
  • Мнения: 5 247
Ирка, толкова мила публикация! Всичко, което описваш е чудно. Дълго да те греят спомените от пребиваването ти у дома. Вкусно звучи всичко. Дините ваши ли са?
Аз купих една диня, уж българска, ама някакви сортове насаждат последните години дето нямат нищо общо с моето детство.  Като малка ядях добруджански дини- бяха сладки, тъмно розови, сочни, захарни с кафяви семки. Сега са един червени , с черни семки, твърди и нищо общо с тази сладост и сочност каквато очаквам.
П.С. Бианка, имам да уча доста за да успея да се справя. То при теб не са само сладки изкушенията. Имаш и превъзходни ястия.

# 744
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Blеu, питах мама и ето: нарязва много стар лук и го слага в теджерка с малко олио. Настъргва хубави домати без люспата, колкото-толкова каза 😂. Не готви и тя като мен с пропорции. Каза повече лук, по-вкусно. Задушаваш до омекване на лука, при необходимост доливаш малко топла вода да не загорят доматите. След това прибавяш с бързо бъркне много малко брашно за сгъстяване и малко захар (за да се смекчи киселинността от доматите), и разбиваш две яйца. Разбъркваш, но не много бързо, ние така правим, защото  си обичаме яйцето да “се вижда” и да е на конци. Прибавяш сол на вкус, черен пипер по желание. Аз препичам филии и топя като селянче, с бучка сирене и люта чушка най ми е сладко.
Мигла, Бианка, благодаря за милите думи, момичета.

# 745
# 746
  • София
  • Мнения: 5 247
Мммм...чийз кейк обожавам. Само без желатин ще предпочитам.
Днес имам кафява гъста леща с фузили.
Супа червено цвекло с червен лук, моркови и нудли
Салата хумус с кис.краставички
Плодове на корем.

# 747
  • Мнения: 1 418
Днес приготвих нова доза заатар, защото снощи изядохме предната върху лаваш. Намазах питките със зехтин и поръсих със заатар, изпекох до хрупкаво. Толкова вкусни крекери се получиха.

Смес от подправки Za'atar



Лятна похапка с диня и козе сирене





Царевично оризови кексчета

# 748
  • Мнения: 6 017
Бети, тези кексчета изглеждат невероятнооо!

От мен :
Кето какаови мадлени

# 749
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Сандвичи с крема сирене и краставица за закуска.
Зеленчукова супа (моркови, броколи, лук, селъри, чушка, картофи) с просо - застоена и с градински мамини подправки.
Салата айсберг, моркови, зеле, овкусена с един микс от горчица, малко доматено пюре, сух чесън, зехтин, пюре от кисели краставички и маслини. Детето много в хареса.
Пакистански ориз с нахут - комшийка донесе да благодари за играчките от моя син за нейния. Много ароматен и доста лют 😁.
Два броя сладкиш с тиквички по Бени - единия за утрешното женско събиране на кафе у приятелка, а другия за домашна употреба. Препоръчвам го, уникално вкусен става. Аз вместо орехи слагам кашу (детето е с алергия към орехи и не ползвам).
Снищи правих домашни такота (за мен вегетариански),  с гуакамоле.
Грозде, пъпеш, ягоди и боровинки.

Общи условия

Активация на акаунт