Проблем с алкохол

  • 1 679
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте ,момиче на 26 години съм .От 4 години почти имам проблем с равновесието/предполагам също и паник атаки/,оплакванията ми са постоянни . Отделно от това се грижа за баща си,който е с 2 инфаркта и има често припадъци.Грижа се за приготвяне на лекарства ,за почистване ,бюджет,пазаруване и готвене.Обаче всичко това ми се отрази зле относно прибягване към алкохол/най-вече се случва,когато имам проблем с равновесието ,усещам сякаш се отпускам/ ... Ще съм благодарна за съвети,без да ме нападате.
Ходила съм на много лекари,диагнозите са - нищо ти няма,проблем във вестибуларния апарат,паник атаки и т.н.
Да,приемала съм лекарства и ефект нулев...

# 1
  • Мнения: 40 800
Колко алкохол и колко често?

# 2
  • Мнения: 269
Ами по литър бира на ден,почти всеки ден

# 3
  • Мнения: 2 080
За начало бих те посъветвала да си направиш изследвания ПКК , Щитовидна жлеза , Желязо и Витамини Б12 и Д . Понякога дефицитите водят до паник атаки , които "лекуваш " с алкохол .
Хубаво е да се види и черния дроб - ензими и ехограф .
Има психотерапевти , които се занимават със зависимости , ако си стигнала до там , също и анонимни  алкохолици

# 4
  • Мнения: 5 134
Аз за начало бих те посъветвала да пробваш да минеш на безалкохолна бира или на т.нар. моктейли - коктейл без алкохол. Ако ти се е превърнало в навик да пиеш по една-две бири на ден така няма да се стресираш от пропускането на "ритуала" и ще изключиш алкохола като фактор.

На какви лекари си ходила? Невролог? Ендокринолог? Ако имаш ДЗО можеш да отидеш да ти назначи хормоните и евентуално да си възстановиш парички по фонд.

# 5
  • Мнения: 40 800
Или да пие радлер, там алкохолът е съвсем малко. И предполагам я успокоява повече самият процес на пиене, а алкохолът в по-малка степен. В радлера го има все пак.

# 6
  • Мнения: 5 134
Радлера, заедно със сайдерите, не бих препоръчала на никого заради искуствени оцветители, овкусители и какви ли не други глупости вътре, но в случая е "каквото помага".

И да не е спам - за равновесие можеш да видиш и синусите. Доста стрелба в тъмното ще падне, но ако започнеш да изключваш едно по едно ще стигнеш до първоизточника Blush

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 005
Освен гореизброените, намери си нещо да се  разсейваш вечер, гледай филми и смешни клипчета по интернет. И не забравяй, че трябва и малко воля в тия неща иначе не става като у Хари Потър с магическата пръчица. Искай доктора да ти даде някакви хапчета за паник атаките и си ги пий непрекъснато.

# 8
  • Мнения: 12 741
Наистина, изследвай се и намери причината. Като я отстраниш, няма и да имаш проблем.
Аз не пия алкохол, защото си пазя черния дроб, но обичам бира и минах на безалкохолна. Препоръчвам ти Пиринско 0%, също и Хайнекен 0% е добра, но е по-скъпа. Пробвай и други марки, ще си намериш твоята. Дано не дебелееш от бира. Аз дебелея и затова пия по малко.

# 9
  • Мнения: 40 800
И креватната гимнастика отпуска (и душата, и тялото) и е по-здравословна от всякакви бири. В същото време липсата на секс натоварва и психиката, и физиологията. Там може да наблегнеш без страх от предозиране.

# 10
  • Мнения: 5 134
Ааа, Черна станция, недей така, аз едно време лекувах депресия със секс и не беше хич полезно като погледа назад из мемоарите си. Започнеш ли да се отпускаш със секс и нямаш постоянен партньор нещата рязко могат да направят погрешен завой.
Но може и да не направят, де пак това е от лична гледна точка.

Общи условия

Активация на акаунт