Хронична хламидия (чревна) помощ!

  • 1 024
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мили хора,

От 2години съм със симптоми и упорито търсих къде е проблема. Преди 6 месеца разбрах чрез кръвно изследване, че става дума за хламидия трахоматис. Лекуваха ме с един и същи антибиотик твърде много пъти (Азакс) понеже явно голяма част от лекарите в моя град са некомпетентни и не знаят как се лекува напреднал стадии на хламидии. Нито един от лекарите които посетих, не ми предложи варианта с поставяне на инжекции което според мен е по-удачно в случая. Изморих се да се надявам и да очаквам,че ще ме излекува някой за това се обръщам към вас с молбата да препоръчате много добър венеролог. От Варна съм,но не е проблем и да пътувам до който и да е друг град, стига да знам че ще бъда излекувана!  Благодаря!

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 20:51 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 172
Здравейте.

Какво имате предвид с това чревна хламидия? Ако изследването ви е за Хламидия Трахоматис сте я хванали по полов път! И не разбирам защо след като веднъж са ви лекували с Азитромицин и не са ви излекували след това ви е правено пак такова лечение? Когато бъде назначено антибиотично лечение с конкретен антибиотик, но продължителността на лечението е малка и не се достигне излекуване - след това е безмислено да се изписва същия антибиотик!

Когато Хламидията е станала вече хронична лечението трябва да продължи от 20 до 30 дни само с един антибиотик! Има много антибиотици които могат да бъдат използвани освен Азитромицин! Хламидията е много силно чувствителна и се влияе от - Доксациклин, Левофлоксацин, Рокситромицин, Миноциклин. Има и други, но тези са може би най-добрите за това лечение.

Никой от тези антибиотици не може да бъде поставян с инжекции, може със системни вливания, но това не променя много. Единствено времето за освояване в организма на конкретния антибиотик. Обаче при адекватно лечение не са ви нужни вливания!

# 2
  • Мнения: 2
Да точно това си помислих и аз,защо антибиотиците се повтарят всеки път. По-лошото е,че много от лекарите които съм посещавала отричат повече взимането на антибиотици, понеже било прекалено. А аз си оставам с оплакванията и никой не ме взима на сериозно. Казват ми че всичко било на психическа основа, което за мен звучи като оправдание, защото просто не знаят какво да правят с мен. Гастроентеролога ми каза че щом не излиза в изследванията от цервикалния секрет, може хламидията да е в червата? Според мен просто вече не я засича защото е прогесирала значително за времето в което не е лекувана. Sad Отчаяна съм.

Общи условия

Активация на акаунт