За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 23 534
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 11 721
Споделете някоя сполучлива рецепта за млечен крем (с 500 мл мляко) само с брашно (в моя случай разполагам с царевично) без жълтъци и масло.Четох, че в такъв случай ще ми трябва половин чаена чаша брашно (подразбирам го като половината от 140 грама), но все пак да си питам.
С царевично брашно няма да се получи, но ти пък си пробвай.

# 391
  • Мнения: 476
Да, казаха ми тук, че с пълнозърнесто няма да се получи и някой ми написа ако искам да го заменя да опитам с оризово брашно (споменът ми  го обърка с царевично).Идеята ми беше да опитам как ще се получи крема без жълтъци само с брашно.Бяло ще използвам за крема тогава, то си е най сигурно,а от царевичнато ще опитам да направя отделно качамак, да.Четох такива рецепти където за крем без яйца се използва чаена чаша бяло брашно на литър мляко, но не знам правилно ли е това,все си мисля,че съотношението на брашното към млякото трябва да е повече заради липсата на яйца.

# 392
  • Мнения: 3 139
Млечен крем без яйца - опитай панна кота, има различни варианти, но всички са много вкусни.

# 393
  • София
  • Мнения: 10 888
Да, казаха ми тук, че с пълнозърнесто няма да се получи и някой ми написа ако искам да го заменя да опитам с оризово брашно (споменът ми  го обърка с царевично).Идеята ми беше да опитам как ще се получи крема без жълтъци само с брашно.Бяло ще използвам за крема тогава, то си е най сигурно,а от царевичнато ще опитам да направя отделно качамак, да.Четох такива рецепти където за крем без яйца се използва чаена чаша бяло брашно на литър мляко, но не знам правилно ли е това,все си мисля,че съотношението на брашното към млякото трябва да е повече заради липсата на яйца.

Ами щом толкова си размишлявала, защо ги четеш тези рецепти и защо изобщо задаваш непрекъснато въпроси тук като ти си правиш всевъзможни експерименти?

# 394
  • Мнения: 9 111
Млечен крем само с брашно без яйца и масло е така нареченият прост крем, бебешки, с препечено брашно, нищо не можеш да очакваш от него като вкус, не знам защо си правиш такива експерименти. Вложи повече материали за да ядеш нещо вкусно. Ако в момента не разполагаш с други продукти по-добре замрази млякото и го направи когато имаш.
Оризовото брашно което са ти предложили е много по-различно от царевичното брашно

# 395
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Да, казаха ми тук, че с пълнозърнесто няма да се получи и някой ми написа ако искам да го заменя да опитам с оризово брашно (споменът ми  го обърка с царевично).Идеята ми беше да опитам как ще се получи крема без жълтъци само с брашно.Бяло ще използвам за крема тогава, то си е най сигурно,а от царевичнато ще опитам да направя отделно качамак, да.Четох такива рецепти където за крем без яйца се използва чаена чаша бяло брашно на литър мляко, но не знам правилно ли е това,все си мисля,че съотношението на брашното към млякото трябва да е повече заради липсата на яйца.

Крем, не знам, но сладка каша ще се получи.
https://ipeychev9.blogspot.com/2015/04/blog-post_2.html

# 396
  • Мнения: X
Някой правил ли е крем супа от пъщърнак и картофи? Става ли? В какво съотношение би било най-добре?

# 397
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Някой правил ли е крем супа от пъщърнак и картофи? Става ли? В какво съотношение би било най-добре?

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/01/blog-post_11.html

# 398
  • Мнения: X
Ориза и бултура за сгъстяване ли са? Щом и морков си отива ще сложа.

# 399
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Ориза и бултура за сгъстяване ли са? Щом и морков си отива ще сложа.

Така я обичаме в къщи, с ориз и булгур. Могат да се пропуснат, но намали количеството вода /бульон/.

# 400
  • Мнения: 75
Момичета, купих си чашки за крем карамел. И два пъти вече правя, ноооо... Карамелът се втвърдява, т.е. половината става течен, другото става камък и си стои на дъното на чашката. Първият път сложих малко масло в карамела, вторият път сложих една, две лъжици вода + лимонов сок. Кажете ми защо се получава така. В голямата тава нямаше проблем. 🙃

# 401
  • Мнения: 39 417
А ти къде го правиш карамела? В чашките или в отделен съд и после го присипваш? Искаше ми се да кажа, че виновна за не хубавия резултат е "фалшивата" захар, но щом в тавата няма проблем, може това да е от съда.

# 402
  • In transit
  • Мнения: 11 866
Някой правил ли е крем супа от пъщърнак и картофи? Става ли? В какво съотношение би било най-добре?
Пъщърнака има вкус на морков най-общо казано. Така, че ще стане вкусно. Бих ти предложила тази рецепта за крем супа от картофи и праз. Просто ще добавиш и пъщърнак към продуктите или ще махнеш 1 картоф за сметка на пъщърнака. Както и да я направиш ще стане вкусна.

Brimka, а защо слагаш масло или вода +лимон в карамела? Само вода и захар, сипваш докато е горещ в чашите. Отгоре сипваш крема. Като го извадиш от фурната го остави заедно с водата да се охлади. При мен по този начин винаги си е разтопен карамела след това.

# 403
  • София
  • Мнения: 3 028
Vanja77, при правенето на Кейк *Ангелска храна*,може ли да се пропусне крем тартар?

# 404
  • София
  • Мнения: 10 888
Vanja77, при правенето на Кейк *Ангелска храна*,може ли да се пропусне крем тартар?

Може. На негово място се добавя 1/2 ч.л. бакпулвер,  а най-добре е с малко винен оцет.

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 18:25 от Vanja77

Общи условия

Активация на акаунт