За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 23 453
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 22 867
Благодаря ви за идеите!
Скрит текст:
Ефибуш, прочете ми мислите Smiley Поръчала съм освен за мен и за сестра ми. Тя е вегатарианка и реших
за Коледа освен кутия с чайове да и сложа и сос от фурми, паста от фурми.
Натка, аз пък харесах соса от нар - и за салати, и за марината на месо. Но вкусове разни , на мен ми киселее.

Аз пък, ако ще и да ми се смеете, соса от нар си го изпих от шишето. Колкото пъти отворя хладилника, толкова пъти го надигам. И един лидълски балсамов оцет, много ми е вкусен, и на сладоледа си го слагах. Joy
Биляна, и от мен благодаря за подсказката за соса от фурми. Ще го потърся!  Simple Smile

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Лабрекс, не знам къде си, но във Ф го има сиропа от фурми, на диетичния/био щанда.

# 737
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Скрит текст:
Някой ползва ли сироп от фурми - за сладкиши, овкусяване на кисело мляко да речем? Поръчах и сега се чудя дали  не прибързах. Няма да го хвърля, разбира се.

Има малко по специфичен фкус. Влагам го в някои от кремчетата които правя. Просто вкус на фурма, без захар.

# 738
# 739
  • Мнения: 744
Ох, да ви питам.
Купих тука яйца, обаче в кората едното червено, а птгоре нещо като побеляло, като все едно не е измито, амо не.?! Какво е, дали нещо не е наред.?

# 740
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Хвърли го, ако се съмняваш, че му има нещо. Или е с изпражнение и печат или с друго замърсяване и печат.

# 741

Общи условия

Активация на акаунт