Отговори
# 660
  • Мнения: 5 140
Бочи, по принцип не е добре да има растения в спалнята, особено пък цъфтящи. Аз съм пристрастена към орхидеите и имам всякакви видове, но само 2 са в хола, една часта са в остъклена тераса, а основната ми част съм оставила за отглеждане при мама.
Относно разходките - само в дните с леко натоварване правя по 3-4 км , в останалите по повече и това само навън , засечено по джпс-а, вкъщи не ми отчита движението, защото не нося телефона в мен. Аз съм още в 35гс и не ми тежи да ходя. Възползвам се на макс от хубавото време. Според прегледите не се очертава скоро да раждам, нямам и засечени контракции. Другата седмица съм на преглед и нямам търпение да разбера колко е пораснал младежът.

# 661
  • Мнения: X
не знам ама днеска ходих 3 км в парка и мислех че ще родя долу пред нас. Нещо така тежко ми стана , супер силна слабост , и краката ми онемяха направо. Едвам се качих до 5 тия етаж .
Днеска пекох брауни от сладък картоф, някаква адва гадория стана , не знам защо ама ме е яд.
Усещам аз че раждането ще е доста скоро.Толкова силно ми натежава и не мога да се движа . И някак ме хващат контракции все по често и по често

# 662
  • Мнения: 241
Marchelsi  Аз съм от октомврийките, с термин 30.10.Още си чакам бебка, но и мен тези болки между краката ме побъркват.
През цялата бременност правих по 7-8 км всеки ден, чувствах се страхотно. Средата на 8ми месец АГ ми каза да намаля темпото и да почивам повече до 9ти месец и от тогава ме мъчат тези болки. Сега трябва да се разхождам активно, за да излиза вече бебето, но ми е трудно 🤣 Казват, че е от разширяването на таза и т. н. ама стана по-зле като се залежах. След раздвижване и разходка се чувствам по-добре. Но сутрин първото ставане и обличане е ужас..

# 663
  • Мнения: 5 140
Бочи, върви бавно. Ако забързам малко темпото и ми се стяга коремът. Мен продължава да си ме боли тазобедрената става в ляво, но основно докато спя. През деня много рядко я усещам да се обажда.

# 664
  • Мнения: X
бьрзо темпо ли 😂аз се влача като охлюв. Чесно направо не знам с каква скорост вървя, но е ултра бавно. Е сега лежа и не мога ла стана от дивана , и корема ми нон стоп се стяга , не са болезнени но са и малко доста по неприятни от обичайното контракции. Моя мъж настоя да устискам до днес че да е скорпион нали. И вече давал зелена светлина 😂Вика идвай да закачим един рафт и да раждам вече .

# 665
  • Мнения: 784
Вчера бяхме на тонове и всичко е наред. Аз още си правя около 12-10000 крачки навън + допълнителното движение вкъщи. Понякога се измарям, но като цяло се чувствам добре. Контракции забелязвам леки от време на време, предимно вечер. Акушерката ми каза да се движа, щом ще съм нормално раждане. Багажът ми е почти готов, само дето трябва да го прехвърля в по-голям сак, или да сложа нещата за бебенцето отделно. В 36+4 съм.

# 666
  • Мнения: 3 284
Това 4.6км е 7000+ крачки от моите и са главно навън, вкъщи няма как да станат, просто писах, че ми брои и къщните Simple Smile
Бях преглед и тонове и аз днес и бебето вече не го мерят голямо ми си е добре 2780 в 35+1 .. ти да видиш.

# 667
  • Мнения: 576
И аз вчера бях на преглед, казаха,че за втора бременност може и утре да тръгне, но най-вероятно ще си изкарам до термин-нямам повече разкритие,бебето било високо, нищо,че имам чувството,че ше изпадне, имам си контракции-ще си ги търпя явно. Притесни ме,че пак каза,че вероятно ще е към 4 кг... Както вървеше супер, сега каза,че го изчислява към 3400, а има още 2 седмици,ако и пренося пак - 3... Така се сдухах,ако трябва д а го вадят пак с форцепс и пак му стане нещо, направо не мога да си намеря място Sad лекарят каза,че не вижда причина да ми прави коремна операция,само заради това,според него този път би трябвало да е ок, но пак се сдухах много Sad

Дано всичко е наред и не се налагат такива интервенции, но какво е станало при ваденето с форцепс?

# 668
  • Мнения: X
Одри това при Вецев ли отново ти е мерено или предния път е било при него а сега в Надежда ?

# 669
  • Мнения: 3 284
Ами и при Вецев и в Надежда все е голям от 17та седмица насам. Като при Вецев малко по-голям излизаше щото имах едни прегледи в поредни дни.
Днес в Надежда го мериха.

# 670
  • Мнения: 543
И аз вчера бях на преглед, казаха,че за втора бременност може и утре да тръгне, но най-вероятно ще си изкарам до термин-нямам повече разкритие,бебето било високо, нищо,че имам чувството,че ше изпадне, имам си контракции-ще си ги търпя явно. Притесни ме,че пак каза,че вероятно ще е към 4 кг... Както вървеше супер, сега каза,че го изчислява към 3400, а има още 2 седмици,ако и пренося пак - 3... Така се сдухах,ако трябва д а го вадят пак с форцепс и пак му стане нещо, направо не мога да си намеря място Sad лекарят каза,че не вижда причина да ми прави коремна операция,само заради това,според него този път би трябвало да е ок, но пак се сдухах много Sad

Дано всичко е наред и не се налагат такива интервенции, но какво е станало при ваденето с форцепс?

Имаше скъсано мускулно влакно на вратлето и се поду - бебе на 10 дена с огромна буца на врата, никъде не искат да отидем да го видят,защото е пандемия,аз нямам представа какво му става и после 2 месеца го водихме на физиотерапия,за да не зарасне накриво и да му седи главичката на една страна. По принцип се използва често методът, но се случват разни такива неща понякога. Имаше и едно момиченце, на което пък му беше обездвижена ръчичката и бяха казали,че нямало шанс да се раздвижи... И сега ме успокоява,че би трябвало да не се стига до това, но ме е страх.

# 671
  • Мнения: 1 694
Аз за пръв път от три бременности имам болки долу в таза- в срамната кост, вътрешна част на бедрата и външна част на бедрата. Легна ли вечер, едва ставам до тоалетна. Нямам търпение да се ражда вече, постоянно следя за някоя тапа или контракция, ама на нея явно й харесва вътре и не ще да излиза. Аз от лежане за задържане сега ходя по 4-5 км. Скоро влизам в 39 седмица, чак ме е страх както е трето, така да не пренося...
При мен предишните две раждания започнаха с падане на тапата. При първото беше прозрачна с кръвенисти нишки, при второто- чисто прозрачна. И двата пъти си мислех, че нищо няма, и двата пъти след 10 Мин започнаха контракциите. Иначе ако падне, но не започне раждане е редно да сменяте бельото няколко пъти дневно и пазите стриктна хигиена, че вече няма бариера да пази стерилната среда на бебето толкова добре. При изтичане на води ми казаха до половин час да тръгвам (колкото за един душ време), но на мен досега винаги са ми ги пукали там.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 633
И аз вчера бях на преглед, казаха,че за втора бременност може и утре да тръгне, но най-вероятно ще си изкарам до термин-нямам повече разкритие,бебето било високо, нищо,че имам чувството,че ше изпадне, имам си контракции-ще си ги търпя явно. Притесни ме,че пак каза,че вероятно ще е към 4 кг... Както вървеше супер, сега каза,че го изчислява към 3400, а има още 2 седмици,ако и пренося пак - 3... Така се сдухах,ако трябва д а го вадят пак с форцепс и пак му стане нещо, направо не мога да си намеря място Sad лекарят каза,че не вижда причина да ми прави коремна операция,само заради това,според него този път би трябвало да е ок, но пак се сдухах много Sad

Дано всичко е наред и не се налагат такива интервенции, но какво е станало при ваденето с форцепс?

Имаше скъсано мускулно влакно на вратлето и се поду - бебе на 10 дена с огромна буца на врата, никъде не искат да отидем да го видят,защото е пандемия,аз нямам представа какво му става и после 2 месеца го водихме на физиотерапия,за да не зарасне накриво и да му седи главичката на една страна. По принцип се използва често методът, но се случват разни такива неща понякога. Имаше и едно момиченце, на което пък му беше обездвижена ръчичката и бяха казали,че нямало шанс да се раздвижи... И сега ме успокоява,че би трябвало да не се стига до това, но ме е страх.
Ох, и аз имам позната с подобен случай, Слава Богу се е оправили детенцето... Ръчичката от дърпането се е засегнал нерва, но се оправяла от самосебе си до 5 месец май, ако не - физиотерапии ....  Тя майката беше категорична, че е второто ще е секцио, след тия усложнения ....
дай Боже да няма такива случаи!!!!

# 673
  • Мнения: X

Айде готова е картината може да раждам 😂

# 674
  • Мнения: 543
Ох, аз попитах за секцио, въпреки че мен и от секцио ме е страх, но беше категоричен, че не иска да ми прави операция,при положение, че имам всички предпоставки за нормално. Иначе се оказа,че много мои познати са раждани с форцепс без проблеми още навремето, затова малко се успокоявам...
И аз вчера бях на преглед, казаха,че за втора бременност може и утре да тръгне, но най-вероятно ще си изкарам до термин-нямам повече разкритие,бебето било високо, нищо,че имам чувството,че ше изпадне, имам си контракции-ще си ги търпя явно. Притесни ме,че пак каза,че вероятно ще е към 4 кг... Както вървеше супер, сега каза,че го изчислява към 3400, а има още 2 седмици,ако и пренося пак - 3... Така се сдухах,ако трябва д а го вадят пак с форцепс и пак му стане нещо, направо не мога да си намеря място Sad лекарят каза,че не вижда причина да ми прави коремна операция,само заради това,според него този път би трябвало да е ок, но пак се сдухах много Sad

Дано всичко е наред и не се налагат такива интервенции, но какво е станало при ваденето с форцепс?

Имаше скъсано мускулно влакно на вратлето и се поду - бебе на 10 дена с огромна буца на врата, никъде не искат да отидем да го видят,защото е пандемия,аз нямам представа какво му става и после 2 месеца го водихме на физиотерапия,за да не зарасне накриво и да му седи главичката на една страна. По принцип се използва често методът, но се случват разни такива неща понякога. Имаше и едно момиченце, на което пък му беше обездвижена ръчичката и бяха казали,че нямало шанс да се раздвижи... И сега ме успокоява,че би трябвало да не се стига до това, но ме е страх.
Ох, и аз имам позната с подобен случай, Слава Богу се е оправили детенцето... Ръчичката от дърпането се е засегнал нерва, но се оправяла от самосебе си до 5 месец май, ако не - физиотерапии ....  Тя майката беше категорична, че е второто ще е секцио, след тия усложнения ....
дай Боже да няма такива случаи!!!!

Общи условия

Активация на акаунт