Отговори
# 720
  • Мнения: X
То това е най голямата драма страха.
Важното е че всичко е наред Simple Smile
Бочинка,вчера ми свалиха серклажа и се оказах с 4см разкритие.Не иска да излезе вчера,а.си изчака скорпион.В 00часа и 1 минута ми почнаха леки контракции.Докъора каза,че ще направим сутринта индукция ако не е тръгнало.В 7 сутринта  ми включиха окситоцин(индукцияъа е предизвикването) В 8 и нещо ме провериха за разкритие-8 см беше вече,а болките си бях доста леки през нощта.Къю 9 ми спукаха мехура,сложиха ми епидурална и към 10 почнах да напъвам.На няколко напъна и с помощта на др Вецев малката излезе.Страхът юи изигра лоша шега Sad не болеше,а ме беше страх

# 721
  • Мнения: 182
Момичета, и аз родих! На 21.10 с планирано секцио се появи Георги, 3300, 50см. Вълнението е голямо, а той е чудесен. Всичко с нас е наред, борим се с кърменето и нямаме търпение да се приберем вкъщи.
Честито на всички родили мами! Пожелавам здрави, кротки и спокойни бебета и много щастливи моменти заедно!

# 722
  • Мнения: 225
Ехеее!🎉
Влизам и пълно с бебчета!🙏🏼❤❤❤
Честито мамчета,бързо прибиране вкъщи и много здравички бебчета!🤗

# 723
  • Мнения: 648
Блейзи, честито юначе! Да е здрав и силен, и много да ви радва! ♥️

# 724
  • Мнения: 782
Честит да е Георги 💝 Да е здравичък, спокоен и бързо възстановяване на мама! 🌺❤

# 725
  • Мнения: 747
Честито bleizi! Бъдете здрави и много щастливи! Blue Heart

Аз след малко се захващам с новата тема, че тази днес направо се взриви от бебенца Smile

# 726
  • Мнения: 17
Честито и на теб bleizi! Да сте живи и здрави!

# 727
  • Мнения: 780
Честито на всички мами!
Боже колко бебчета ❤
Почвам с разказа според мен е положителен!
Естествено раждане
Бях на тонове на 22.10 за първи път в 10 сутринта. Всичко ок. Прибирам се напазарувам, сестра ми ще идва у нас да спи. Ще правя спагети. Болки никакви само тези между краката които са си тука 2 седмици.
В 16:00 отивам да пишкам и виждам разбира се изтичане на води ама много малко.. викам няма да казвам нищо още.
В 16:50 излизаме на терасата за по кафе и ябълка и аз вече се намокрям до глезените. Казвам на таткото “Беб изтекоха ми водите. “ и той вика “да бе лъжеш ме” и аз се поглеждам отдолу - локва и продължава да тече..
Всичко спокойно ама доктора ми е в София по семейни причини. Звъня му. Обяснявам той теъгва веднага, но ми казва “Първо раждане е не се тревожи ще отнеме време особенно като е с води.”. Поемаме към болницата - в приемно ковид тест, после в родилно документите. В 18:20 ме слагат на тонове. Контракции много леки. Разкритие 1см. Изпаднах в ужас .. Разкачиха ме и казаха върви да лягаш ще се проточи. Пази си силите.
Аз нали съм по разходките от тогава до около 21:20 аз се разхождам и засичам контракции. Станаха на 5мин. Отивам при акушерките и казвам. Пускат ме пак на тонове. Да има силни контракции но не са чести и ритмични .. Върви да спиш. Аз отивам да скачам на топката. В 11 вече имам по яки болки. Отивам - контракциите са добри “харесвало им как ги понасям” Това явно е комплимент. В 11:30 ме пращат на клизма. Отврат… в 12 през ноща влизам в банята и почвам да се поливам с душа след фиаското с клизмата и усещам че на тези болезнени контракции душ много помага. Изкарах така 30мин и в 12:40 отидох пак на тонове и вече и на преглед да видим до къде е 1см разкритието. И шок - пълно разкритие че и даже напъни имах.
На пожар звънят на доктора, вадят сета за стволовите. Спретват родилна зала. И ме питат напъни имаш ли обаче аз казах не, за да изчакам доктора. В момента в който дойде доктора веднага почна раждане. В предродилна зала напънах мисля, че 8 контракции, а в родилна 3. И се появи бебка.
Направо не можех да повярвам!
Слушайте си докторите и акушерките. При мен доктора доста помогна на напъните натискаше корема в родилна зала. Направо златен! Акушерката невероятна!
Боли да, но всяка болка си струва!

Реално от 18:30 до 2:30 ми беше раждането, но болката и адреналина дойдоха след 23:00. И реално мина бързо. Особенно когато дойдат напъни.. Болка няма!

Пожелавам ви леко и безпроблемно да е всичко при вас!

# 728
  • Мнения: 3 208
Честит да е Георги!! Много победи да има Simple Smile, щастие и здраве за цялото семейство.

22.11, ама не помня в колко часа Simple Smile ще погледна като се прибера.

Иренка, 22.11 нещо между 4 и 5 сутринта се сменя, гледах за Пловдив.
Има си час, различен всяка година, може и на съседна дата да се падне. Докато тук е 22.11 в 5 сутринта, на други места е обяд вече или още 21.11

# 729
  • Мнения: 513
Честит да е Георги,да расте много здрав и щастлив! Heart

# 730
  • Мнения: 74
Ох, колко много бебчета! Честити да са всички! Скоро у дома да се гушкате семейно! Heart Eyes



Всичко звучи супер! Раждане мечта Blush

Честито на всички мами!
Боже колко бебчета ❤
Почвам с разказа според мен е положителен!
Естествено раждане
Бях на тонове на 22.10 за първи път в 10 сутринта. Всичко ок. Прибирам се напазарувам, сестра ми ще идва у нас да спи. Ще правя спагети. Болки никакви само тези между краката които са си тука 2 седмици.
В 16:00 отивам да пишкам и виждам разбира се изтичане на води ама много малко.. викам няма да казвам нищо още.
В 16:50 излизаме на терасата за по кафе и ябълка и аз вече се намокрям до глезените. Казвам на таткото “Беб изтекоха ми водите. “ и той вика “да бе лъжеш ме” и аз се поглеждам отдолу - локва и продължава да тече..
Всичко спокойно ама доктора ми е в София по семейни причини. Звъня му. Обяснявам той теъгва веднага, но ми казва “Първо раждане е не се тревожи ще отнеме време особенно като е с води.”. Поемаме към болницата - в приемно ковид тест, после в родилно документите. В 18:20 ме слагат на тонове. Контракции много леки. Разкритие 1см. Изпаднах в ужас .. Разкачиха ме и казаха върви да лягаш ще се проточи. Пази си силите.
Аз нали съм по разходките от тогава до около 21:20 аз се разхождам и засичам контракции. Станаха на 5мин. Отивам при акушерките и казвам. Пускат ме пак на тонове. Да има силни контракции но не са чести и ритмични .. Върви да спиш. Аз отивам да скачам на топката. В 11 вече имам по яки болки. Отивам - контракциите са добри “харесвало им как ги понасям” Това явно е комплимент. В 11:30 ме пращат на клизма. Отврат… в 12 през ноща влизам в банята и почвам да се поливам с душа след фиаското с клизмата и усещам че на тези болезнени контракции душ много помага. Изкарах така 30мин и в 12:40 отидох пак на тонове и вече и на преглед да видим до къде е 1см разкритието. И шок - пълно разкритие че и даже напъни имах.
На пожар звънят на доктора, вадят сета за стволовите. Спретват родилна зала. И ме питат напъни имаш ли обаче аз казах не, за да изчакам доктора. В момента в който дойде доктора веднага почна раждане. В предродилна зала напънах мисля, че 8 контракции, а в родилна 3. И се появи бебка.
Направо не можех да повярвам!
Слушайте си докторите и акушерките. При мен доктора доста помогна на напъните натискаше корема в родилна зала. Направо златен! Акушерката невероятна!
Боли да, но всяка болка си струва!

Реално от 18:30 до 2:30 ми беше раждането, но болката и адреналина дойдоха след 23:00. И реално мина бързо. Особенно когато дойдат напъни.. Болка няма!

Пожелавам ви леко и безпроблемно да е всичко при вас!

# 731
  • Мнения: 1 694
Да са живи и здрави всички новопоявили се златни душички, много да се гушкате и да се наслаждавате на най-прекрасната и чиста любов на света!
Супер родилен разказ, Marchelsi, като по книга Simple Smile
Dee Dee, при теб защо не може епидурална? Аз не знаех, че може да има случаи, в които не може

# 732
  • Мнения: 5 072
Честит да е Георги, а на мама бързо възстановяване!

# 733
  • Мнения: 747
Заповядайте в Тема 7: https://m.bg-mamma.com/?topic=1379960.new#new Hug
Очакваме да е пълна с радостни вести!

Общи условия

Активация на акаунт