Парфюмни размисли и страсти (октомври 2021 г.) - 265

  • 63 747
  • 808
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 601
И да се поправя! Разбира се, че не е нужно, бадеми те да са горчиви, защото както и вкусът на ядките, така и аромата е различен. Аз ги споменах, заради любимият ми марципан, където има само есенция, на горчив бадем, иначе е само бадеми и сладост. Спирам да ви занимавам. Благодаря, че ме изтърпяхте и благодаря, за количеството и качеството, на информацията, която ми дадохте! HeartHeartHeart
Няма нищо лошо да питаш и да ни занимаваш. Който каквото знае, помага. Simple Smile Към споделените от момичетата аромати мога да добавя Serge Lutens Rahat Loukoum (май не го мярнах). Не забелязвам да има марципан в пирамидата, но го усещам. Съгласна съм с описанието на марципан потопен в бадемов аператив (хм, дали го произвеждат още) или по-точно казано горчиви бадеми и черешов ликьор.

# 466
  • Мнения: 31 206
Аз пък много си обичам Sweet Oriental Dream на Montale. Почти не го нося, но си то пазя в колекцията.

Вчера пробвах Ориана не е моето нещо. Хубав парфюм е, но нещо ме дразни в него и не бих могла да го нося.

# 467
  • Мнения: X
Съгласна съм с описанието на марципан потопен в бадемов аператив (хм, дали го произвеждат още) или по-точно казано горчиви бадеми и черешов ликьор.
Произвеждат го и е едно към едно със стария чак до етикета.
Днес нося Roberto Cavalli Nero Assoluto. Бях го засилила за размяна, но засега го върнах на пистата Simple Smile Точно за това време е, цветно-дървесен с малко цитруси и ванилия. Напомни ми на Loewe Pink Magnolia, но без муск.
В тази връзка дългогодишните ми любимци Loewe напълно ме изгубиха покрай новата им линия със семплите цветни шишета. Как успяха да направят клонинги на хитови парфюми, при това с други съставки?! НОСЪТ ми не го побира!
Миналата седмица подуших Loewe Aura Floral в един офис, направих комплимент и се оказа, че дамата носи La Vie Est Belle! Верно във ФР ги дават близки, но пък чак такова припокриване...
Трябваше сигурно да изгубя някакво време в опознаване на масовите хитове, за да не изпадам сама пред себе си в такава нелепа ситуация.
И като сте захванали смокиновата тема, утре вадя Pureza. Няма смокини в нотките, нито плод, нито листа, но силно ухае на смокинови дървета, на сухите им листа и клони.

# 468
  • Мнения: 6 930
Някой пробвал ли е Nejma 7 extract?  Наскоро пробвах Nejma 7  допадна ми доста, нотката на какао напоследък ми е особено любима, обаче ми се стори по-ефирен.Thinking Като, че ли ми се иска да е по-плътен и се чудя дали и доколко екстракта ще ми задоволи щенията?


Аз имам Nejma 7 и го обожавам! Той е моят "тропически" ууд! Кокос, какао, удд, сладост, разкош просто. Екстракта не съм пробвала, но там се мъдри и някакъв анасон, та не бих залагала надежди, че какаото ще е много по-наситено. А и цената за 50мл хич не ми харесва 😆.
Между другото и аз напоследък нещо съм насочила поглед към какаото под всякакво форми и ми се пробват вариации. Cacao Azteque Perris Monte Carlo ❤️ ми подпали интереса и мисля да поръчам няколко какаови мостри и от Maison Tahité (изкарали са цяла линия само какаови) и Atelier Materi .

# 469
  • Мнения: 515
Tuali  и на мен ми допадна доста Nejma 7 , само някак очаквах с тази пирамида да е по-плътен,  а то се оказа , че и късно лято го носех с удоволствие и изобщо не ми дотежа:smile:  Ще си поръчам мостра на екстракта първо, няма да рискувам:tulip:
Да не излезе сега, че те подкокоросвам, но миналия ден си получих сета с мостри на Atelier Materi и специално  Cacao Porcelana  мнооого ми  хареса:smile: Страхотен е ,  какаото го усещах до края и като цяло за мен е красив и  елегантен парфюм.Peau D'Ambrette също е голям разкош! Какаовата серия на Maison Tahité  ми е влязла рязко в полезрението откакто четох, че е излязла, но в сайта им до миналия ден още нямаше  сет с мостри.Sad

# 470
  • Мнения: 2 231
Cacao Azteque Perris Monte Carlo ❤️ ми подпали интереса
Кажи повече за него, моля те.

# 471
  • Мнения: 2 805
Момичета, моля за мнение за Burberry for women. Трябва да избера парфюм за жена, елегантна и свежа дама. На 58 г. е, ако има значение.

# 472
  • Мнения: 4 422
Днес се радвам на новото попълнение

Чуден съвременен ориенталец ..още му е топло обаче.

 и слушам 

https://www.vbox7.com/play:3a5d6c79?p=favourites&id=979848

# 473
  • Мнения: 1 350
Момичета, моля за мнение за Burberry for women. Трябва да избера парфюм за жена, елегантна и свежа дама. На 58 г. е, ако има значение.
Моя колежка на около 60 носеше https://www.fragrantica.com/perfume/Burberry/Weekend-for-Women-1000.html. Много красиво и стоеше. Само вметвам като идея.

# 474
  • Мнения: 2 805
Laki, благодаря! Изчетох доста мнения във fragrantica. Повечето дами пишат, че burberry women го харесват, други пишат, че формулата от "едно време" е сменена. Иска ми се да го поръчам от Нотино, имат опция за гравиране на текст и става много красиво.

# 475
  • Мнения: 6 930
Tuali  и на мен ми допадна доста Nejma 7 , само някак очаквах с тази пирамида да е по-плътен,  а то се оказа , че и късно лято го носех с удоволствие и изобщо не ми дотежа:smile:  Ще си поръчам мостра на екстракта първо, няма да рискувам:tulip:
Да не излезе сега, че те подкокоросвам, но миналия ден си получих сета с мостри на Atelier Materi и специално  Cacao Porcelana  мнооого ми  хареса:smile: Страхотен е ,  какаото го усещах до края и като цяло за мен е красив и  елегантен парфюм.Peau D'Ambrette също е голям разкош! Какаовата серия на Maison Tahité  ми е влязла рязко в полезрението откакто четох, че е излязла, но в сайта им до миналия ден още нямаше  сет с мостри.Sad
A, точно и мостра на Cacao Porcelana съм метнала в кошницата. Малко ме е страх какво ще правя, ако ми хареса много 😆
Да, онези ги няма на сайта им, аз мислех от ауслибе-то да ги поръчвам.

Killpop, Cacao Azteque e много топло и уютно "натурално" какао, не е сладко почти никак. Не е и горчиво. Има иглолистно-смолист и оттенък и нещо много леко кожено като усещане. Беглата сладост, която се поркрадва е, според мен, от цветята в пирамидата. Не се усеща цветен в никакъв случай парфюма, но са там и омекотяват.Недостатък на парфюма е, че стои сравнително близо до кожата и не избива с трайност, но с повече апликации  е доста добре и така ми държи по цял ден. Примерно около 10-12 пръс.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 21:17 от tuali

# 476
  • Мнения: 11 344
Днес тествах дамския MONTBLANC SIGNATURE. Много ми допадна. Дали е траен?

# 477
  • София
  • Мнения: 601
Laki, благодаря! Изчетох доста мнения във fragrantica. Повечето дами пишат, че burberry women го харесват, други пишат, че формулата от "едно време" е сменена. Иска ми се да го поръчам от Нотино, имат опция за гравиране на текст и става много красиво.
Само да кажа, абстрахирайте се от възрастта. Всичко опира до личност и вкус. Да не говорим, че има толкова много случаи за хора на по 50 г. в тялото на 20 годишни и обратното.

Още един глас за Burberry Weekend. Жизнерадостен, различен парфюм, бих казала лесно харесван на всяка възраст. Не познавам Burberry women, но четох, че бил ванилен и доста ретро. Би било добре ако познавате дамата и вкуса й. Може пък точно такива да харесва. От Burberry бих препоръчала Burberry Brit и Burberry Her, като последният набляга на горските плодове като цяло.

# 478
  • Мнения: 5 381
Минавам, за да споделя, че моята чуденка за зимен аромат най-накрая завърши с Jimmy Choo EDP!
Не знам дали реално е за този сезон, но на мен ми идва тежичък за по-топло време. Но и аз като цяло трудно определям кой аромат за кога е. Simple Smile
Докато  пробвах днес ми направи много хубаво впечатление и Montale Senaual Inatinct.
Представиха ми го като много траен аромат.
Някой може ли да каже мнение за него?
В момента ми е над ценовия лимит, но до лятото може да се променят нещата. Simple Smile
И тук гледам, че го дават за студено време, а мен ми е свеж като за топло. Нещо съвсем не се ориентирам. Grinning
https://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Sensual-Instinct-53675.html

# 479
  • Мнения: 2 255
Изпръскала съм поне 5-6 опаковки Burberry Weekend в зората на 20те ми години, супер си се чувствах с него😀

Общи условия

Активация на акаунт