ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви ! {тема 3/2020}

  • 7 267
  • 179
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 609
Малечка, смених си ника, но не толерирам поведението на тази дама, която, ако не си спомняш направо ни тормозше от самотп начало на бременността и сега хоп пак в бг мама, нищо, че задава същия този въпрос 5 пъти за 2 дни във фейсбук групите. Това е въпрос, който може да бъде отговорен от лекар, всяко дете има педиатър и той е човека за тези неща.

# 121
  • Мнения: 2 014
Не съм си товарила мозъка и не съм и запомнила. Гледам да не се впрягам на такива неща, просто подминавам, което не ми изнася. 😉 Няма лошо да си направи сверка и с други майки щом иска, със сигурност ще има и отговор от педиатър, все пак някой ги прави тия ваксини. Не виждам чак такъв проблем.

# 122
  • Мнения: 6
Скъпа Диана, всички си спомняме колко съвети искаше и докато беше бременна и за наша радост ни освободи от присъствието си тогава, ще се радвам да го направиш пак и да задаваш медицинските си въпроси към медицински лица. Мерси!
Възпитанието ти, показва колко умна, можеща и знаеща майка и жена си. Страхотна си, наистина. Ти си най-добрата майка, която с лекота гледа децата си, грижи се за тях безупречно, и няма никакво съмнение в това. Желая ти да си здрава!

# 123
  • Мнения: 427
Дами, не разбирам защо трябва да нарушаваме добрия тон в уютната ни групичка. Вече 2 години сме заедно тук. Аз лично като не мога да отговоря и да съм от помощ на някого, просто подминавам. Няма смисъл от заяждане в случая, нито вие печелите нещо, нито дамата, задала въпроса.

# 124
  • Мнения: 3 597
Привет , декемврийки … наистина се забравихме ! Доста затихна темата , а беше прекрасно преди Simple Smile но всички имахме доста свободно време , което вече е кът .

И ние си имаме малък бяс . Нищо общо с кака му и батко му . Иначе отдавна ходи , катери се , тича , скача . Говори доста думички и определено има актьорски заложби … доста добре ни обяснява какво иска с жестове и редовно се преструва или се крие като прави бели и се смее и тича 😁
Със зъбите е ад … страшен зор през нощта . Вади кътници и процеса е много бавен . Добре , че е Камилията , която поне нямалява събужданията .

На бременните мами , лек остатък от бременността и леко раждане ❤💙

# 125
  • Мнения: 1 274
Sandy Сложна е вашата.И според мен единствено педиатър би отговорил на въпросите си.Ние имахме пропусната,тази която е на годинка.Беше болен и не можахме да я сложим.Имаше ваксина за 13месеца,биха я миналия месец.След това на 14месеца тази,която пропуснахме на годинка (за морбили) Имаше два месеца закъснение за тази..

Наистина вече нямаме толкова свободно време и не пишем често,но то за хубаво 😁
Алпай стана много забавен,по-цял ден ни разсмива.Когато му се скарам за някаква беля,навежда глава покрива си лицето с ръчичка и се прави,че реве 😁.Разсмива кака си,като се прави,че пада.Не я оставя да спи,ни сутрин ни вечер.Той като е буден,трябва цялата къща да е будна.Дивее си много здраво.😁 И по цял ден "дядосва".Джумоли си нещо на неговия си език и се смее сам на себе си 😁😁😁😁 Страшен е..Сега е най-забавния им период.Всички  да са живи и здрави..И на бременните мами,леко бременеене и раждане.Да гушнат здрави бебчета.. Късмет

# 126
  • Мнения: 609
Скъпа Диана, всички си спомняме колко съвети искаше и докато беше бременна и за наша радост ни освободи от присъствието си тогава, ще се радвам да го направиш пак и да задаваш медицинските си въпроси към медицински лица. Мерси!
Възпитанието ти, показва колко умна, можеща и знаеща майка и жена си. Страхотна си, наистина. Ти си най-добрата майка, която с лекота гледа децата си, грижи се за тях безупречно, и няма никакво съмнение в това. Желая ти да си здрава!
Мерси!

# 127
  • Мнения: 2 481
Здравейте. Аз съм нова тук и имам един въпос, който ме тормози доста. Надявам се да намеря отговорите. Дъщеря ми е родена на 22.12.20г . Има всички ваксини от родилното, но след това, когато трябваше да продъшжим с тези на два месеца, три, педиатърката и беше с Ковид и нямаше заместващ лекар. Та започнахме късно с поставянето им. Ще сложа снимка на календара и за да се ориентирате. След като беше на деа месеца сложихме шествалентната( не съм на ясно с марките). После се появи атопичен дерматит по рамене и гърди и ставаше на рани. Месеци на ред неможехме да ги изчистим и отлагахме ваксините. Сменихме педиатърката и започнахме поставянето им отново. Но в момента предстои ваксина морбили, ясно е , че се притеснявам, но повече ме притеснява, това че тя е на 1.2 месеца, а няма поставени ваксини за 3 месечна възраст. Има ли друго бебече така, с ваксини за годинка, които не са сложени, как се процедира, проблем ли е това голямо забаеяне…? Сега предстои морбили, след това тези две пневмококи, които нямаме , реимунизация след 6 месеца и така. Ще съм многоооо благодарна, ако някоя мама ми даде отговор.

Аз мисля, че не е проблем забавянето на ваксините. Все пак даже има и майки, които са против ваксините и не ги слагат....но това е друг въпрос.
На племенницата ми и ги слагаха със закъснение всичките ваксини, тъй като беше недоносена. Просто педиатъра ви трябва да знае какво да прави и да ги следи нещата. Не е хубаво, че сте го сменяли, но щом се е наложило. Иначе един добър педиатър би ви успокоил и обяснил какво  се налага и защо. Не е проблем по-късното слагане, даже е препоръчително при такива кожни проблеми, алергии, недоносени, болни и тн. Споко дишай.

 П.С. А за другото не го разбирам това вашето дразнене, и преди и сега.
Нямате ли мъже, един здрав секс, да ви разтрие, да се отпуснете. Та се дразните кой какво пита и кога, и по колко....или пък да питате за всичко и по много. И двете страни , аааааа.

Има война, има болести вие за един форум тук.
Подминавайте с добро или не обръщайте внимание на всички и всичко.

Айде със здраве.
Ние сме в карантина;(

# 128
  • Мнения: 2 014
Добре го каза 🤣🤣
Как сте вие, малчо как го кара?

# 129
  • Мнения: 2 481
Добре го каза 🤣🤣
Как сте вие, малчо как го кара?
Ние сме добре.
Каката е  с положителен,  целия клас е в карантина  и още 5 деца са с + .
Почваме  Авирон за каката, Изопринозин за нас и за него педиатърката каза Изорекс.
Дано минава леко.
Засега каката е с главоболие и леко запушен нос.
А аз съм с главоболие ама то ми е от виното на обяд Smiley

# 130
  • Мнения: 3 033
И нас Ковида не ни подмина.
Малката се изрина ужасно. Казаха, че е уртикария от Ковида. Сега сме на инжекции в болницата. Ужасно е!
Толкова е стресиряна, че щом види някой да влиза в стаята и започва да пищи.
Мен също ме лекуват!
Пазете се!

Последна редакция: вт, 08 мар 2022, 23:02 от Helinor17

# 131
  • Мнения: 2 481
И нас Ковида не ни подмина.
Малката се изрина ужасно. Казаха, че е уртикария от Ковида. Сега сме на инжекции в болницата. Ужасно е!
Толкова е стресиряна, че щом види някой да влиза в стаята и започва да пищи.
Мен също ме лекуват!
Пазете се!
Ужас.
В коя болница сте?
Ние от снощи сме с 38,8
Днес поддържа 38
Педиатърката само увеличи  Изорекса на 2 по 5мл и нурофен и  Панадол.
Аз взех Имунобор Кидс и витС ампули да му давам, и хексалгин да имам. И редуваме за Т.
Засега каза без АБ.

Да не се е изринала от някой АБ или лекарство?

Оправяйте се бързо и да сте си вкъщи, на по- спокойно.

# 132
  • Мнения: 3 033
В местната болница сме. Ужасно е. Топлим се с духалка, че и отопление няма. Щом излезеш от стаята, все едно си навън само дето си на сухо.
Обривът вече се изчисти. Беше на инжекции Орбазон. Имаше уртикария. Днес четох, че при 20% от болните от Ковид и това е симптом наред с вече познатите кашлица, температура и подобни.
Цялото й тяло беше в червени пъпки, като плаки. Следи децата.
При нея се появи заедно с температурата.
Десет дена вече съм в този кошмар.

# 133
  • Мнения: 2 481
В местната болница сме. Ужасно е. Топлим се с духалка, че и отопление няма. Щом излезеш от стаята, все едно си навън само дето си на сухо.
Обривът вече се изчисти. Беше на инжекции Орбазон. Имаше уртикария. Днес четох, че при 20% от болните от Ковид и това е симптом наред с вече познатите кашлица, температура и подобни.
Цялото й тяло беше в червени пъпки, като плаки. Следи децата.
При нея се появи заедно с температурата.
Десет дена вече съм в този кошмар.
Ние сме днес 39,5 температура.
Ужас е.

# 134
  • Мнения: 3 033
Оле, това е много висока температура.
Дано скоро спадне и да няма усложнения. А кашлица развива ли?
Може да се наложи снимка и антибиотик. На моето дете правиха и имаше лека пневмония дори без кашлица.

Общи условия

Активация на акаунт